• Szkolna uroczystość z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    30 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 5 d zaprosili swoich kolegów z klas 4-8 na niecodzienną lekcję historii. Sala gimnastyczna na czas uroczystości upamiętniającej 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku zamieniła się w salę sejmową.  Uczniowie klasy 5 d pod kierunkiem nauczycieli, p. Magdaleny Andrzejczyk i Martyny Księżopolskiej, z nieocenionym wsparciem chóru pod kierunkiem p. Elżbiety Chachaj, pochylili się nad istotą Konstytucji i reformami podjętymi przez Sejm Wielki.  Społeczność szkolna przypomniała sobie dzięki temu czym jest Konstytucja, jak doniosła jest jej rola dla państwa i jakie reformy uchwalono 3 Maja 1791 roku w celu ratowania Polski przed rozbiorami. 
    Całość efektu dopełniła dekoracja, której pomysłodawcą i wykonawcą był p. Tadeusz Kośmider.
    Wszystkim uczestnikom wtorkowej uroczystości, aktorom, chórzystom oraz wspaniałej widowni dziękujemy za przygotowanie i piękny odbiór  uroczystości.

  • Zuchy na służbie

    W dniu 30 kwietnia w ramach służby drugiemu człowiekowi, zuchy z 106.WPDH "Błękitna Szóstka" udały się z przedstawieniem teatralnym wiersza J. Brzechwy "Na straganie" do przedszkola "Kraina Fantazji". Przedszkolaki przyjęły nas bardzo serdecznie, z zaciekawieniem i w skupieniu obejrzały nasze przedstawienie. Czuj!Czuwaj!

  • WYCIECZKA DO LUBLINA

    24 kwietnia 2024 r. klasy 1a i 2b wybrały się na wycieczkę do Lublina. Na początek odwiedziliśmy Operę Lubelską. Obejrzeliśmy tam bajkę baletową pt.: „Królewna Śnieżka”. Mieliśmy okazję zobaczyć baletowe pokazy taneczne oraz posłuchać na żywo brzmienia orkiestry. Potem czekała na nas moc atrakcji w Domu Koziołka Lubelskiego. Poznaliśmy najciekawsze lubelskie legendy. Dowiedzieliśmy się, skąd wziął się koziołek w miejskim herbie. Wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach. Zjedliśmy też przepyszny obiad w Restauracji Studnia. Ostatnim punktem programu był spacer po Starym Mieście. To był cudownie spędzony czas.

  • Dzień Ziemi w świetlicy

    Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia.  Z tej okazji w ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej urządziliśmy „Tydzień ekologiczny”. Nasi uczniowie poznali takie pojęcia jak: ekologia i recykling. Wspólnie uczyliśmy się segregacji śmieci, a także omawialiśmy zagrożenia występujące na naszej planecie. Świetliczaki wykonały wiele prac plastyczno-technicznych, np. plakaty związane z Dniem Ziemi, kartonowe pojemniki służące do segregacji śmieci, a za pomocą wygenerowanych przez nas odpadów tworzyliśmy Eko-ludki. W czasie obchodów „Tygodnia ekologicznego” malowaliśmy na koszulkach podobiznę Ziemi, by przez cały tydzień, zakładając je, uczcić to święto. Jest to bardzo ważne, aby od najmłodszych lat dbać o naszą planetę-nasz dom. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły potrafią segregować śmieci. Dziękujemy, że tak chętnie braliście udział w przygotowanych przez Panie zajęciach.    

  • Dzień książki i praw autorskich

    23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji panie bibliotekarki przygotowały wystawę pod tytułem „O książce kilka razy naj…” oraz gazetkę „Jak powstaje książka?”. Zorganizowały też zajęcia na temat praw autorskich i własności intelektualnych. Ciekawym przedsięwzięciem było przeprowadzenie ankiety przez uczennice wśród pracowników szkoły na temat ich ulubionych książek z dzieciństwa.

  • Dzień Ziemi w klasie 1a

    W dniu 23 kwietnia 2024 klasa 1a pod opieką pani Moniki Kowal i pani Anny Kruk przygotowała apel z okazji Dnia Ziemi. Dzieci pięknie się zaprezentowały, z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki oraz tańczyły.

  • "Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury"

    Harcerze oraz zuchy 106. WPDH "Błękitna Szóstka" jako przedstawiciele naszej szkoły włączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej: "Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury" organizowanej przez Muzeum POLIN. Dzieci obejrzały film pt."Pamięć drobinek", przeczytały opowiadanie pt.:”Takich dwóch jak my trzech” oraz wykonały papierowe żonkile - symbol pamięci,szacunku i nadziei.

  • Wycieczka do Łodzi

    W czwartek, osiemnastego kwietnia, uczniowie klas 6c, 7a, 7b, 7c, 7d i 8a wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do Łodzi. Ich pierwszym celem był fascynujący świat Orientarium w Łódzkim Zoo, gdzie mogli zbadać tajemnice egzotycznej fauny i flory. Następnie udali się do Centrum Nauki i Techniki EC1. Tam czekały na nich interaktywne eksponaty i eksperymenty naukowe, które rozszerzyły ich horyzonty i pobudziły ciekawość. Po dniu pełnym nowych doświadczeń i nauki, uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i gotowi na dalsze przygody.

  • Harcerze i zuchy w służbie drugiemu człowiekowi

    Harcerze oraz zuchy 106. WPDH „Błękitna Szóstka” wiedzą, że służba to nie tylko niesienie pomocy potrzebującemu człowiekowi. Służyć to również dzielić się z innymi swoim czasem oraz umiejętnościami. W minione sobotnie przedpołudnie mieliśmy niebywałą przyjemność poprowadzić warsztaty o tematyce harcerskiej dla scholii dziecięcej oraz podopiecznych Świetlicy Środowiskowej przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach. Nasza drużyna przygotowała uroczyste świeczowisko oraz krótką gawędę o ogniu. Podczas spotkania nasze harcerki wcieliły się w rolę instruktorek ucząc harcerskich pląsów oraz piosenek przy akompaniamencie ukulele. Na zakończenie siostra Ezechiela, dzięki której mogliśmy poprowadzić te warsztaty, podziękowała naszym harcerzom i zuchom życzliwym słowem oraz słodkim upominkiem. Czuj! Czuwaj!

  • Występy artystyczne klasy 2c

    W piątek 19 kwietnia uczniowie klasy 2c pod opieką p. Moniki Czaplickiej i p. Karoliny Koziestańskiej odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki z Akademii Rozwoju Sensorycznego "Bystrzaki" w Siedlcach.  Dzieci przepięknie zaprezentowały swoje umiejętności, śpiewając piosenki i recytując wiersze z Akademii Pana Kleksa. To był niezwykły dzień, pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

  • Tancerze " Cool Dance" odebrali NAGRODĘ za swoje osiągnięcia taneczne

    W sobotę 20 kwietnia br.w sali widowiskowej "Podlasie" odbył się Koncert Laureatów XXVIII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii Taniec.
    Nasze, kochane PIERWSZAKI odebrały statuetkę, dyplom oraz medale, za zajęcie III miejsca.
    To pierwsze wojaże taneczne kolejnego pokolenia❤️
    Z przytupem szykujemy się na kolejne konkursy, których nie możemy się już doczekać🤩😍🥰

  • GRATULUJEMY!!!

  • VII Międzyszkolny Konkurs Patriotyczny

    11 kwietnia 2024 odbył się  VII Międzyszkolny Konkurs Patriotyczny. Wkład Polaków w historię i kulturę. Pamięci  Romualda Traugutta, Wincentego Witosa, rodziny Ulmów, Czesława Miłosza i Władysława Zamoyskiego. Udział wzięło 17 uczniów z SP 3 Siedlce, SP nr 9 i Zespołu Oświatowego w Białkach. Trzymamy kciuki za zwycięzców i życzymy powodzenia

  • PIERWSZKI NA PODIUM!!!🥰

    Zespół taneczny "Cool Dance"  zdobył III Miejsce na Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej  i Młodzieżowej. Tancerze otrzymali nagrodę w kategorii taniec nowoczesny, klasy I- IV. 
    Uwaga - byli jedyną klasą pierwszą, która występowała w tej kategorii.
    Dzieci spisały się na medal, dzielnie zawalczyły ze starszakami!
    Brawo!😍🥰🤩😘
    Opiekunami tej fantastycznej grupy są p. Anna Kruk i p. Monika Kowal.

  • Rekrutacja do klas 1

    Rekrutacja do klas 1

    Przypominamy o zbliżajacych się terminach naboru do klas 1. 

  • Laureatka GABRIELA DANIELAK

    Dnia 10.04.2024 r w MOK w Siedlcach odbył się Konkurs Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii Piosenka. Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. 4 a GABRIELA DANIELAK!!! Serdecznie gratulujemy Gabrysi i życzymy dalszych sukcesów.

  • Dzień Świadomości Autyzmu

  • Finał projektu interdyscyplinarnego opatrzonego hasłem „Wielcy Polacy- Aleksander Fredro, Mikołaj Kopernik”.

    Finał projektu interdyscyplinarnego opatrzonego hasłem „Wielcy Polacy- Aleksander Fredro, Mikołaj Kopernik”.

    Dnia 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w naszej szkole odbył się finał projektu interdyscyplinarnego opatrzonego hasłem „Wielcy Polacy- Aleksander Fredro, Mikołaj Kopernik”. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Prezydent Siedlec - pan Andrzej Sitnik. W ramach projektu uczniowie przygotowali prace plastyczne tematycznie nawiązujące do dokonań patronów przedsięwzięcia. Zostały one umieszczone w galerii na dolnym korytarzu. Młodzież wzięła udział w konkursie recytatorskim i wokalnym. Zwieńczeniem projektu była premiera sztuki pt. „Zemsta”na podstawie komedii Aleksandra Fredry w reżyserii p.Doroty Gajewskiej i p.Barbary Biardy. Piękną i wprowadzającą w klimat epoki scenografię przygotował p.Tadeusz Kośmider. Na uroczystej gali w premierowym tańcu zaprezentowała się również grupa ”Cool Dance” prowadzona przez p.Annę Kruk i p.Monikę Kowal. Ponadto wystąpili finaliści konkursów recytatorskich i wokalnych. Finał projektu był wspaniałym widowiskiem artystycznym, które spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem widowni.

    Podczas uroczystej gali wystąpili:

    Spektakl teatralny:

    Prowadzący- Julia Reczko

    Narrator- Maria Matysek

    Cześnik- Szymon Wrona

    Papkin- Krzysztof Krasuski

    Rejent- Norbert Wójtowicz

    Klara- Patrycja Paprocka

    Podstolina- Martyna Soćko

    Dyndalski- Jakub Anielak

    Śmigalski- Jakub Kokoszka

    murarze- Wiktor Kurek, Jakub Mieleszko

    akompaniament muzyczny - Karol Buta

    Tancerze: uczniowie z klasy 1a

    Recytatorzy i wykonawcy muzyczni: Joanna Witkowska, Zofia Zdunek, Lena Wróblewska, Kornelia Kuzyńska, Marcel Chruściel, Maria Jakoniuk, Ivančik Szymon, uczniowie z klasy 3c, 2c, 4a i 5a.

  • 💙💙Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - 💙💙3 kwietnia bądźmy na NIEBIESKO💙💙

    2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.
    W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu wiele osób ubierze się na niebiesko. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.   
    💙💙Przyłączmy się do tej akcji i dnia 💙💙3 kwietnia załóżmy niebieski element garderoby.💙💙
    Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

  • Życzymy Wam

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć