Wydarzenia roku szkolnego 2017/2018

Ach, cóż to był za bal! Pozostały już tylko wspomnienia...

16 czerwca uroczystym polonezem uczniowie klas 3 naszego gimnazjum rozpoczęli bal. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Dzień Kibica

Pomimo niezadowalającego wyniku dzisiejszego meczu Polska - Senegal  (1 : 2) My w oczekiwaniu na niego bawiliśmy się świetnie.
Dziękujemy szczególnie p. Ewe Wasążnik za pomysł i wykonanie oraz uczniom klasy 2f, którzy szczególnie zaangażowali się w organizację

Szkoła przybrała barwy narodowe, nawet drzewa na szkolnym trawniku miały biało-czerwone pnie. Uczniowie walczyli w konkursach związanych z piłką nożną o słodkie nagrody. Był konkurs na najlepszy strój kibica, okrzyk wspierający piłkarzy, rzuty karne i quiz dla pierwszaków z wiedzy o piłce nożnej. Dużym powodzeniem wśród uczniów cieszyło się malowanie twarzy i włosów w barwy narodowe. Była to świetna lekcja nowoczesnego patriotyzmu.

Warsztaty teatralne

Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły Marcin Krzymowski z klasy 2a i Dawid Siekierka z klasy 2b wzięli udział w warsztatach teatralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Abeo. Głównym obszarem działania organizacji jest prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży z siedleckich gimnazjów. Zakres działalności obejmuje zajęcia ogólnorozwojowe kształtujące umiejętności społeczne i twórcze oraz zajęcia specjalistyczne rozwijające zainteresowania.

Uczniowie klas czwartych pozdrawiają z Zielonej Szkoły w Tatrach!!

W dniach 16, 17 i 18 maja 2018 r. odbyła się wycieczka na Mazury. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy 7b oraz gimnazjaliści z 2a, 2c, 2f, 3b i 3g.
Wyjazd rozpoczął się od rejsu po Jeziorze Nidzkim, podczas którego wszyscy mogli podziwiać piękno mazurskiej przyrody. Następną atrakcją była Galindia, pradawna osada plemienia Galindów, które w XIII w. zamieszkiwało Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Po przyjeździe do Rynu, zakwaterowaniu i obiadokolacji, przyszedł czas na zajęcia animacyjne, podczas których uczniowie mogli się wykazać kreatywnością i pomysłowością.
Kolejnego dnia zwiedzanie zaczęło się od „Wilczego Szańca”,  pozostałości po kwaterze głównej Adolfa Hitlera, gdzie w lipcu 1944 r. dokonano nieudanego zamachu na wodza III Rzeszy. Następnie uczniowie zostali przewiezieni wozem sztabowym do „Mazurolandii”, parku atrakcji. Mogli tam podziwiać miniatury najciekawszych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego oraz strefę militariów, gdzie można było nie tylko obejrzeć, ale i wziąć do ręki broń, przymierzyć mundury z czasów II wojny, zobaczyć czołgi, motory, samochody. Wieczorem zostało zorganizowane ognisko, podczas którego uczennice z klasy 3b i 3g zaprezentowały szantę o Mazurach.
Trzeciego dnia wycieczki ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku opowiedzieli o zasadach bezpiecznego zachowania się nad wodą, a także pokazali sprzęt ratowniczy. Uczestnicy wyprawy zobaczyli również obrotowy most w Giżycku, który jest najstarszym dziełem tego typu w Europie. Odwiedzili też  Twierdzę Boyen, XIX-wieczny obiekt militarny położony na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami, strzegący niegdyś wschodniej granicy Prus. Ostatnim punktem programu była Leśniczówka Pranie, gdzie znajduje się Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Uczniowie mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę na temat słynnego poety, ale i zagrać w plenerową grę planszową "Kup Pan Muzeum".
Podczas pobytu na Mazurach o bezpieczeństwo dbały panie Małgorzata Jakubowska, Magdalena Korytowska, Katarzyna Teodorska-Romańska i Mariola Zatorska.

Rozdanie nagród w konkursie fizycznym „Od energii do materii”

Dnia 11 czerwca 2018r. w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na wydziale chemii odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie fizycznym „Od energii do materii”. Konkurs, którego orgazinatorem było SCDiDN w Siedlcach wygrała uczennica naszej szkoły Maria Romańska z klasy 3c. Opiekunem Marii była pani Marzena Skup. Serdeczne gratulujemy obu paniom sukcesu. 

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

11 czerwca 2018r. w Białej Sali odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Fragmenty powieści były przedstawione w formie mini inscenizacji. W imprezie wziął udział aktor Mateusz Damięcki – odtwórca roli Cezarego Baryki w ekranizacji powieści „Przedwiośnie”.
Nasz szkoła także miała swoją reprezentację. Wiktoria Grochowska z klasy 3g, pani Edyta Burska oraz pani Katarzyna Teodorska-Romańska przeczytały po fragmencie tej powieści. 

Uroczyste podsumowanie I edycji konkursu fotograficznego „Największe dzieła literatury anglojęzycznej”

W dniu 8 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji konkursu fotograficznego „Największe dzieła literatury anglojęzycznej” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Siedlcach we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Siedlcach, na które zaproszona została dyrekcja obydwu szkół,  jury oraz laureaci konkursu.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII oraz uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach.  
Na podsumowanie konkursu przygotowana została wystawa zwycięskich fotografii. 
Spośród nadesłanych 23 prac członkowie jury konkursowego złożonego w równej liczbie z nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 (Pani Katarzyna Lichograj - nauczyciel języka angielskiego, Pani Kinga Parol - nauczyciel języka angielskiego, Pan Jarosław Grudziński - nauczyciel języka angielskiego, fotograf) oraz nauczycieli ze szkoły Podstawowej nr 1 (Pani Elwira Markowska - nauczyciel języka angielskiego, Pani Bożena Prachnio - nauczyciel plastyki, Pani Katarzyna Michalak - nauczyciel języka angielskiego), wybrało zwycięzców oraz wyróżniło 3 prace. 
Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością przy odtwarzaniu scen z literatury anglojęzycznej oraz mieli okazję zapoznać się z twórczością znanych pisarzy. Oprócz przesłanych zdjęć każdy z zespołów musiał zamieścić tekst w języku angielskim i polskim, opisujący przestawioną scenę i ukazane w niej postaci. 
Laureatom konkursu wręczone zostały uroczyście dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Oto nagrodzeni uczniowie:

  • I miejsce – Wiktoria Rola i Wiktoria Kubaj - klasa 2f (SP 3) - „Pride and Prejudice” Jane Austen
  •  II miejsce – (ax aequo)
    • Sebastian Soszyński, Wiktoria Wielogórska i Gabriela Guzek - klasa 7c (SP 1) - „The Twilight Saga Breaking Dawn” Stephanie Meyer
    • Marta Cichy - klasa 2f (SP 3) - „Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery
  • III miejsce – (ax aequo)
    • Maria Lichograj i Piotr Prekurat - klasa 2c (SP 1) - „Wuthering Heights” Emily Brönte
    • Emilia Kostyra, Paulina Krasuska, Milena Mościcka - klasa 3a (SP 3) - The Great Gatsby’ Francis Scott Fitzgerald.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Emilia Gręzak i Adam Chomiuk - klasa 3c (SP 3) - "Harry Potter and the Half-Blood Prince" J. K. Rowling
  • Angelika Kozioł - klasa 3b (SP 1) - „Alice in Wonderland” Lewis Carroll
  • Maja Michalak klasa 2a (SP 1) „The Vampire Diaries” Lisa Jane Smith

Pragniemy serdecznie podziękować Pani Magdalenie Olszewskiej-Silnej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach oraz Panu Dariuszowi Kupińskiemu – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach za życzliwość i wsparcie finansowe I edycji konkursu „Największe dzieła literatury anglojęzycznej”. 
Członkom jury - Pani Elwirze Markowskiej, Pani Bożenie Prachnio, Pani Katarzynie Michalak oraz Panu Jarosławowi Grudzińskiemu dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy przeprowadzeniu konkursu. 
Serdeczne podziękowania składamy również Dyrekcji Kina Helios w Siedlcach za wsparcie i przekazane nagrody dla uczniów. 
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie cieszył się równie wielkim zainteresowaniem. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie uczniom!
Organizatorzy: Katarzyna Lichograj i Kinga Parol 

Jak dbać o zęby?

6 czerwca klasa 4b uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach. Podczas warsztatów, prowadzonych przez przyszłe higienistki stomatologiczne, nasi uczniowie dowiedzieli się jak uchronić się przed próchnicą, dbać o zęby i prawidłowo je szczotkować. Mieli rownież możliwość sprawdzić stan swojego uzębienia na fotelu dentystycznym.

Dzień artystyczny SP 3 

W dniu 5 czerwca, podczas akademii z okazji Dnia Artystycznego w naszej szkole odbyła się akademia, podczas której zaprezentowali swoje osiągnięcia uczestnicy poszczególnych grup:

  • grupa teatralna pod kierunkiem p. D. Gajewskiej przedstawiła spektakl teatralny,
  • grupa fotograficzna prowadzona przez p. J. Grudzińskiego pokazała prezentację o sposobach fotografowania i plansze z fotografiami,
  • a uczniowie z zajęć plastycznych pod kierunkiem p. A. Kamieńskiej - Ławeckiej zaprezentowali swoje prace w formie wystawy oraz prezentacji multimedalnej.

Akademię uświetniły występy wokalne i instrumentalne przygotowane pod kierunkiem p.E.Chachaj i taneczne pod kierunkiem p.M.Tymińskiej.

Dekoracje przygotowali uczniowie z grupy plastycznej pod opieką p. T. Kośmidra i A. Ławeckiej.

Picture Dictionary - wyniki konkursu

W szkolnym konkursie językowo-plastycznym "Picture Dictionary" uczniowie klas I i IV mieli za zadanie wykonać pracę obrazującą wybrane słowo w języku angielskim. Otrzymaliśmy wiele ciekawych prac.

 

 

Wyniki w kategorii klas pierwszych:

  • I miejsce - Szymon Witkowski 1B, Łucja Konaszuk 1B
  • II miejsce - Wiktoria Krasuska 1D, Wiktoria Dołęga 1D
  • III miejsce - Kornelia Kamińska 1D, Paweł Chojecki 1D

 

Wyniki w kategorii klas IV:

  • I miejsce - Szymon Marciniak 4B
  • II miejsce - Jakub Jastrzębski 4B
  • III miejsce Julia Stańczuk 4A

Przesiewowe badania słuchu dla uczniów klas pierwszych

W dniach 22.05 i 30.05.2018r. odbyły się przesiewowe badania słuchu dla uczniów klas pierwszych. 
Uczniowie klas 1 zostali skonsultowani przez lekarza otolaryngologa. 
Celem akcji jest wczesne wykrycie nawet niewielkich ubytków słuchu, często niezauważalnych w codziennych aktywnościach, a mających wpływ na funkcjonowanie i nabywanie umiejętności szkolnych. 
Projekt jest realizowany we współpracy ze Światowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach.
p. Joanna W. Struczko

Zawody Sportowe i Dzień Dziecka w Świetlicy szkolnej

30 maja z okazji Dnia Dziecka w świetlicy szkolnej odbyły się zawody sportowe wymagające nie lada sprawności i szybkości. Pierwszaki miały okazję do sprawdzenia swoich umiejętności oraz rywalizacji na wesoło.

Gratulacje dla wszystkich uczestników :)

 

Pierwsza edycja międzyszkolnego konkurs „Zostań mistrzem programowania”.

Podejmując działania na rzecz upowszechniania wiedzy z zakresu programowania i robotyki w edukacji wczesnoszkolnej, na terenie naszej szkoły zorganizowano Międzyszkolny Konkursu „Zostań mistrzem programowania”.

Patronat honorowy nad konkursem sprawowali:

  • Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach,
  • Urząd Miasta Siedlce
  • oraz firma Edu Sense.

 

Tematem przewodnim było 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, zaś głównym celem kształtowanie umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia, pracy zespołowej oraz oswajanie z nowoczesnymi technologiami.

Konkurs odbył się 23.05.2018 r. i rozpoczęła go wspólna zabawa integracyjna na macie do kodowania.

 

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje wszystkich siedleckich szkół podstawowych, złożone z dwóch uczniów klas pierwszych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach szkolnych.

Zadaniem uczestników było odpowiednie zakodowanie trasy, którą następnie miał pokonać ozobot oraz odszyfrowanie ukrytego hasła NIEPODLEGŁOŚĆ.

Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce - uczniowie SP nr 10,
  • II miejsce - uczennice SP nr 3,
  • III miejsce – uczniowie SP nr 6.

 

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz ozobota dla szkoły, którą reprezentowali.

Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Za organizację konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele naszej szkoły pani Katarzyna Roguska, pani Agnieszka Szostek i pan Dariusz Kozioł.

Szczególne podziękowania za wsparcie w realizacji dla pani Moniki Kwiatkowskiej i pani Magdaleny Głuchowskiej.

Trójka szkołą promującą wolontariat

Z wielką radością i satysfakcją informuję, że po roku starań nasza szkoła zdobyła certyfikat "Szkoły promującej wolontariat". 
Na początku października 2017 przystąpiliśmy do konkursu zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Do wykonania mieliśmy wiele zadań, z których wywiązaliśmy się wzorowo. Było to m.in.: zbiórka karmy dla zwierząt, zbiórka odzieży używanej, konkurs literacki i plastyczny o tematyce związanej z wolontariatem, a także spotkanie z dyrektorem Caritas diecezji siedleckiej - ks. Andrzejem Kubalskim. 
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły za zaangażowanie się w nasze akcje. To dzięki nam wszystkim możliwe było zdobycie tego zaszczytnego tytułu. 
Pamiętajmy, warto pomagać innym!
Katarzyna Teodorska-Romańska

Wyniki konkursu fotograficznego „Największe dzieła literatury anglojęzycznej”

Konkurs fotograficzny "Największe dzieła literatury anglojęzycznej" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Siedlcach został rozstrzygnięty. 
Komisja konkursowa, złożona w równej liczbie z nauczycieli z obydwu szkół, po licznych dyskusjach wyłoniła laureatów. Spośród 23 zespołów zgłoszonych do konkursu jury w drodze głosowania wybrało zwycięzców.
Oto nagrodzeni uczniowie:

  • I miejsce – Wiktoria Rola i Wiktoria Kubaj klasa 2f (SP 3) - „Pride and Prejudice” Jane Austen
  • II miejsce – (ax aequo)
    • Sebastian Soszyński, Wiktoria Wielogórska i Gabriela Guzek klasa 7c (SP 1) - „The Twilight Saga Breaking Dawn” Stephanie Meyer
    • Marta Cichy klasa 2f (SP 3) - „Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery
  • III miejsce – (ax aequo)
    • Maria Lichograj I Piotr Prekurat klasa 2c (SP 1) - „Wuthering Heights” Emily Brönte
    • Emilia Kostyra, Paulina Krasuska, Milena Mościcka klasa 3a (SP 3) - The Great Gatsby’ Francis Scott Fitzgerald.

 

Wyróżnienia otrzymali:

  • Emilia Gręzak i Adam Chomiuk klasa 3c (SP3) - "Harry Potter and the Half-Blood Prince" J. K. Rowling
  • Angelika Kozioł (klasa 3b) (SP 1) - „Alice in Wonderland” Lewis Carroll
  • Maja Michalak klasa 2a (SP 1) „The Vampire Diaries” Lisa Jane Smith

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w piątek 8 czerwca o godz. 15:00 w stołówce Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach.

Gratulujemy wszystkim uczniom niezwykłej kreatywności i zaangażowania przy odtwarzaniu scen z literatury anglojęzycznej! Cieszymy się, że dzięki udziałowi w konkursie mogliście rozwijać swoje zdolności oraz zapoznać się z twórczością znanych pisarzy.

Święto Szkoły - 18 maja 2018 r.

W piątek 18.05.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta Szkoły, które odbyły się przed pomnikiem naszego patrona – Tadeusza Kościuszki. Na skwerze przy miejskim ratuszu zebrała się społeczność uczniowska i grono pedagogiczne, by oddać hołd Patronowi. Zgodnie z tradycją została odegrana scenka przysięgi Tadeusza Kościuszki, którą złożył na krakowskim Rynku 4 marca 1794 roku. Odnowiono też przyrzeczenie uczniowskie nawiązujące do ideałów bliskich naszemu Patronowi. Dyrektor Szkoły, pan Dariusz Kupiński przybliżył uczniom dokonania Tadeusza Kościuszki i przypomniał jego słowa: „Siebie samego zwyciężać, największe zwycięstwo”, które są naszym przewodnim mottem i znajdują się na sztandarze Szkoły. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów przed pomnikiem Patrona.

Zajęcia ekologiczne w SP3

14 maja gościliśmy w naszej szkole p. Karolinę Kornilak i p. Rafała Mitrzaka- pracowników ZUO. W klasach 2a, 3e i 3f przeprowadzili oni zajęcia ekologiczne o segregacji odpadów i ochronie przyrody.

A wszystko to związane było z przypadającym na 15 maja Świętem Polskiej Niezapominajki. Jest to święto polskiej przyrody, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.

Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

Akademia z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz wręczenie nagród i dyplomów w III Powiatowym Konkursie Patriotycznym

Upamiętniająca 227 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja akademia stała się w naszej Szkole znakomitą okazją do podsumowania w dniu 7 maja 2018r. III Powiatowego Konkursu Patriotycznego „Drogi Polaków do niepodległości 1795-1918”.

Z tej okazji podczas przygotowanej przez P. Edytę Burską części artystycznej zaszczycili Nas swoją obecnością Goście - przedstawiciele Patronów Naukowych Konkursu:

  • P. Beata Troć z Archiwum Państwowego w Siedlcach. 
  • P. Krzysztof Bąkała z Muzeum Niepodległości w Warszawie

Z ogromną radością powitaliśmy również laureatów oraz uczniów wyróżnionych w Konkursie wraz z Opiekunami.

Nasi Goście, wraz z organizującymi Konkurs nauczycielami historii, P. Anną Charczuk i P. Magdaleną Andrzejczyk wręczyli laureatom oraz wyróżnionym uczniom nagrody książkowe. Należy podkreślić, że poziom tegorocznego Konkursu był bardzo wyrównany, wszyscy uczestnicy prezentowali godną pochwały wiedzę, o czym świadczy długa lista nagrodzonych uczniów:

  • I MIEJSCE - Łukasz Skiba i Grzegorz Łukomski SP 3, 2 F
  • II MIEJSCE - Adrianna Weronika Gnat 2 F, Aleksandra Iwanowska 2 F, Górczyński Wojciech 7 C (SP 3)
  • III MIEJSCE - Gabriel Kowalik – SP nr 5, Julia Biernacka – 2 C, Jakub Łuka – 3 C, Maciej Leszczyński – 2 F, Błażej Michalak –2 F

WYRÓŻNIENIA:

  • Bernard Mitura – SP nr 9 im. Henryka Sienkiewicza
  • Damian Trębicki - SP nr 9 im. Henryka Sienkiewicza

Patronat naukowy nad konkursem sprawowali oraz fundatorami nagród byli:

  • Muzeum Niepodległości w Warszawie,
  • Archiwum Państwowe w Siedlcach 
  • Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

Jest nam niezmiernie miło, że już kolejny rok możemy przyczynić się do krzewienia wiedzy historycznej wśród uczniów siedleckich szkół. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, Ich Nauczycielom oraz Opiekunom za udział. Mamy nadzieję na Państwa liczny udział za rok, w czwartej już edycji Powiatowego Konkursu Historycznego. Do zobaczenia za rok! Anna Charczuk Magdalena Andrzejczyk

 

227 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Spotkanie z p. Justyną Sulej

25 kwietnia uczniowie klas pierwszych mieli spotkanie z panią Justyną Sulej z Nadleśnictwa Siedlce. Z zainteresowaniem oglądali zdjęcia różnych rodzajów drzew, gatunków roślin i zwierząt występujących w naszych lasach.

Przedstawienia teatralno – profilaktyczne

Dzisiaj tj. 23 kwietnia po raz pierwszy gościliśmy w szkole Teatr Kurtyna z Krakowa z przedstawieniami teatralno – profilaktycznymi dla różnych grup wiekowych uczniów naszej szkoły.

Główne cele edukacyjne to:

  • profilaktyka zachowań ryzykownych, 
  • umiejętności kreowania środowiska sprzyjającego zdrowemu stylowi życia, 
  • kształtowanie postaw społecznych: kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, empatia, sprawiedliwa ocena siebie i innych, szacunek dla norm i zasad, pomoc słabszym.

Uczniowie klas starszych obejrzeli spektakl "Możesz odkryć siebie" młodsi uczniowie spektakle "Jestem przyjacielem ludzi” i "Niebezpieczna sieć".

Reakcje młodych odbiorców pokazały, że przedstawienia podobały się i być może staną się przyczynkiem do przemyśleń, że zawsze musimy brać odpowiedzialność za wybory i decyzje, które podjęliśmy.

Wycieczka do Londynu

W terminie 15-20 marca 2018 r. odbyła się szkolna wycieczka do Londynu. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu była Pani Agnieszka Księżopolska. Dnia 15 marca o godz. 1.30 w nocy 29 niestrudzonych turystów, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką Pani Agnieszki oraz Pań: Agaty Michalak i Agnieszki Majewskiej rozpoczęło swoją wielką londyńską przygodę. Po Londynie podróżowaliśmy najstarszym i najbardziej rozbudowanym systemem podziemnej kolei na świecie Londyńskim metrem nazwanym potocznie Tube. Na początek odwiedziliśmy Harrod’s – luksusowy Dom Towarowy, gdzie znajdują się sklepy najbardziej uznanych na świecie marek. Następnie pojechaliśmy do Natural History Museum - jedno z trzech wielkich muzeów znajdujących się przy Exhibition Road. Kolekcja muzeum liczy ponad 70 milionów eksponatów. 
Drugiego dnia udaliśmy się do Kensington Palace królewskiej rezydencji w Kensington Gardens, w której zamieszkuje Książę William z rodziną. Kolejnym punktem programu była St Paul’s Cathedral. Mogliśmy podziwiać jeden z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w Wielkiej Brytanii. Czerwonym autobusem piętrowym, jednym z symboli Wielkiej Brytanii udaliśmy się na rzekę Tamizę, gdzie czekał na nas moc wrażeń. Z mostu Tower Bridge mogliśmy podziwiać panoramę Londynu. Wspaniałą atrakcją było także zwiedzenie londyńskiej Tower of London - można tu obejrzeć między innymi królewskie klejnoty koronne. Tower to również miejsce straceń wielu sławnych postaci historycznych. Z Tower udaliśmy się w rejs rzeką Tamizą, podczas którego mogliśmy podziwiać miasto. Dotarliśmy w ten sposób po Parlament ze słynnem Big Benem, który niestety znajduje się w remoncie. Następnym punktem było British Museum - jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej. Po zwiedzaniu udaliśmy się na zakupy w Primarku, gdzie mogliśmy w sprawdzić naszą umiejętność komunikowania się w języku angielskim. 
17 marca był naszym trzecim dniem w Londynie, który rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Mieliśmy okazję zrobić sobie zdjęcia ze sławami ze świata polityki, kultury i sztuki. Następnie udaliśmy się na spacer po Londynie, widzieliśmy Buckingham Palace, gdzie zamieszkuje królowa, następnie przeszliśmy na Piccadilly Circus oraz China Town-dzielnicę zamieszkaną przez mniejszość azjatycką. Kolejnym punktem był M&M’s World czyli czteropiętrowy sklep wypełniony znanymi, pysznymi i kolorowymi pastylkami. Kolejnym punktem programu był Trafalgar Square z National Art. Gallery. Mieliśmy okazję zobaczyć tam wiele dzieł sztuki autorstwa między innymi Rembranta, Leonarda da Vinci czy Vincenta van Gogha. 17 marca to Dzień Świętego Patryka, więc tego dnia wszędzie napotykaliśmy na przebrane na zielono osoby, wiele miejsc było udekorowanych z tej okazji i odbywały się liczne parady i koncerty.
Czwartego dnia z rana odwiedziliśmy Globe Theatre czyli teatr Szekspirowski. Po ciekawym zwiedzaniu udaliśmy się na London Eye– koła obserwacyjnego nad brzegiem Tamizy. Mieliśmy szansę podziwiać stolicą Anglii z lotu ptaka. Bardzo ciekawą atrakcją było również Muzeum Techniki, które było naszym następnym punktem. W jego zbiorach znajdują się m.in. zespoły eksponatów związanych z działalnością brytyjskich wynalazców, np. Jamesa Watta (pionierskie maszyny parowe, wyposażenie pracowni), George'a Stephensona (słynny parowóz Rakieta), Johna Logie Bairda (prototypowe odbiorniki telewizyjne).
Ostatniego dnia ruszyliśmy na ostatnie zwiedzanie Londynu. Udaliśmy się na spacer po Oxford Street – ulicę skupiającą ponad 300 sklepów. Byliśmy również na Downing Street, gdzie urzęduje premier Wielkiej Brytanii. Następnym punktem było Muzeum Wiktorii i Alberta– największe muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego w Londynie. Po zwiedzaniu ponownie wybraliśmy się na spacer tym razem nasze oczy mogły nacieszyć się Royal Albert Hall – londyńską salą koncertową, oraz Albert Memorial – pomnikiem Alberta, męża królowej brytyjskiej Wiktorii, który znajduje się w parku Kensington Gardens. Na tym zakończyliśmy naszą angielską przygodę i kilka godzin później czekaliśmy już na lotnisku Luton na samolot do Polski. Pod naszą szkołą byliśmy około czwartej rano. Mimo zmęczenia z powodu wczesnych wyjazdów uważam, że nasza wycieczka była niezwykła. Wspaniale zorganizowana i niezwykle ciekawa.
Autor: Adrianna Wiewiórka kl. IIc

Zdjęcia klas 3 wykonane w trakcie egzaminów gimnazjalnych

Wizyta dostojnego gościa w murach naszej szkoły

We wtorek 16.04.2018 r. gościliśmy w naszej szkole Jego Ekscelencję ks. biskupa Kazimierza Grudę. Okazją do niecodziennego spotkania była, obchodzona w tym roku, dwusetna rocznica powstania Diecezji Siedleckiej.
Szacownego gościa śpiewem i tańcem powitali pierwszoklasiści. Dalsza część spotkania odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Dariusz Kupiński, a następnie starsza młodzież zaprezentowała montaż poetycko - muzyczny poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. Złożyły się na niego wiersze Karola Wojtyły, fragmenty biografii Papieża i pieśni religijne. Występ zakończył się Polonezem Kościuszki w wykonaniu szkolnego zespołu tanecznego. 
Następnie głos zabrał ks. biskup, który wygłosił krótką mowę nawiązującą do treści przedstawienia. Podziękował też Dyrekcji Szkoły, nauczycielom i młodzieży za zaproszenie na spotkanie ze społecznością szkolną.
Część artystyczną przygotował zespół humanistyczny nauczycieli w składzie: p. Dorota Gajewska, p. Barbara Biarda, p. Aneta Sobierajska, p. Elżbieta Chachaj, p. Marzena Tymińska i p. Tadeusz Kośmider.

Sensoryczna przygoda na świetlicy!

Świetliczaki poznają z nami zmysły przez zabawę. Tym razem odkryli, że z codziennych przedmiotów można stworzyć niecodzienną rzecz. Nasza świetlica to miejsce zabawy i integracji- także sensorycznej!

Inny nie znaczy gorszy


Na początku kwietnia uczniowie klas pierwszych mieli okazję doświadczyć, jak to jest inaczej postrzegać świat, gdy zmysły reagują na różne bodźce w sposób wyolbrzymiony. Rozmawialiśmy o tym, czym jest autyzm i próbowaliśmy odczuć trudności, których doświadczają nasi koledzy i koleżanki z autyzmem. 

Dobrze być bezpiecznym pieszym :)

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach z funkcjonariuszem KMP. Pan Policjant przypomniał jak być bezpiecznym pieszym. Uczniowie usłyszeli również w jaki sposób sami mogą wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze, jak unikać zagrażających zdrowi i życiu sytuacji na drodze.

Podsumowanie konkursu szkolnego z j. niemieckiego „Frohe Ostern”

Z przyjemnością informujemy, iż mamy już zwycięzców konkursu „Frohe Ostern” na najpiękniejszą kartkę świąteczną i życzenia wielkanocne w języku niemieckim. Na konkurs zorganizowany przez p. Aleksiuk – Głuszczak wpłynęło bardzo wiele prac. Jury wybrało najciekawsze, choć wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością. 

  1. miejsce Gabriel Ławecki 2f
  2. miejsce Michalina Szostek 3b
  3. miejsce Maciej Grabowski 2d

Wyróżnienia:

  • Magdalena Chojecka 2c,
  • Mateusz Majkowski 2c,
  • Ola Smuniewska 2f,
  • Grzegorz Łukomski 2f

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

III Powiatowy Konkurs Patriotyczny „Drogi Polaków do niepodległości 1795-1918”

Szkoła podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki już po raz trzeci stała się organizatorem i gospodarzem III Powiatowego Konkursu Patriotycznego, którego ranga systematycznie wzrasta. Hasło tegorocznej edycji, w związku ze 100-leciem odzyskania przez nasz kraj niepodległości, to „Drogi Polaków do niepodległości 1795-1918”.

Patronat naukowy nad konkursem objęli:

  • Muzeum Niepodległości w Warszawie, 
  • Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach,
  • Archiwum Państwowe w Siedlcach.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

 

W etapie szkolnym w dniu 9 marca 2018 r. wzięło udział 76 uczniów z 6 siedleckich szkół podstawowych: 

  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza 
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego, 
  • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza, 
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej, 
  • Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego, 
  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki

Do etapu powiatowego, który miała przyjemność w swoich progach gościć Szkoła Podstawowa nr 3, zakwalifikowało się 18 uczniów, zaś w szranki konkursowe stanęło 16 osób. Przewodniczącym jury etapu powiatowego był Krzysztof Bąkała – przedstawiciel Muzeum Niepodległości w Warszawie, patrona naukowego tegorocznej edycji Konkursu.

A oto oczekiwane z niecierpliwością przez uczestników oraz ich Nauczycieli wyniki III Powiatowego Konkursu Patriotycznego „Drogi Polaków do niepodległości 1795-1918”:

  • I MIEJSCE - Łukasz Skiba i Grzegorz Łukomski SP 3, 2 F
  • II MIEJSCE - Adrianna Weronika Gnat 2 F, Aleksandra Iwanowska 2 F, Górczyński Wojciech 7 C
  • III MIEJSCE - Gabriel Kowalik – SP nr 5, Julia Biernacka – 2 C, Jakub Łuka – 3 C, Maciej Leszczyński – 2 F, Błażej Michalak –2 F

WYRÓŻNIENIA:

  • Bernard Mitura – SP nr 9 im. Henryka Sienkiewicza
  • Damian Trębicki - SP nr 9 im. Henryka Sienkiewicza

Wszystkim laureatom oraz przygotowującym Ich Nauczycielom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy bardzo wszystkim Szkołom i uczniom za współpracę i udział w Konkursie i …zapraszamy za rok! 
Anna Charczuk, Magdalena Andrzejczyk

Krótka lekcja wychowawcza Pani Urszuli Borkowskiej

Krótka lekcja wychowawcza Pani Urszuli Borkowskiej, nauczycielki biologii z 32 letnim stażem pracy w naszej szkole.

  1. Żyj z pasją
  2. Uśmiechaj się do ludzi
  3. Służ im pomocą i dobrą radą, to nic nie kosztuje
  4. Nie czekaj na zaproszenie, sam czyń dobro
  5. Kochaj życie, bo jest zbyt krótkie, by marnować je na narzekania
  6. Znajdź prawdziwego przyjaciela, on będzie zawsze, gdy będziesz go potrzebował

 

Pani Ula była optymistką, zarażała nas uśmiechem, organizowała wycieczki, spotkania. Wiedzę przekazywała uczniom w łatwej do przyswojenia formie graficznej. Gdy cieszyła się jeszcze dobrym zdrowiem szukała z uczniami żab i innych stworzeń na łąkach, kochała psy, bluzki w kwiatki, kolor fiołkowy i różowy. Towarzyszyliśmy jej w ostatniej drodze, tu na Ziemi.

"Ekologia z klasą"

Dnia 21 marca 2018 r. gościliśmy w naszej szkole p. Karolinę Korniluk z Zakładu Utylizacji Odpadów, która przeprowadziła warsztaty dla klas pierwszych pt.: "Ekologia z klasą". 

Nie bądź zielony w temacie autyzmu - w tym tygodniu bądź na NIEBIESKO

Spotkanie z młodymi wynalazcami w Urzędzie Patentowym

23 marca 2018 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Patentowy - „I Ty możesz zostać wynalazcą”. Na początku wysłuchaliśmy wystąpienia dr Alicji Adamczak- prezesa Urzędu Patentowego RP a także profesora Andrzeja Szota – prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Realizatorów oraz doktor Bianki Siwińskiej – twórczyni kampanii społecznych „Dziewczyny na Politechniki”.
W trakcie warsztatów dr Piotr Zakrzewski i Marek Gozdera przedstawili prezentację na temat "Twój świat własności intelektualnej". Następnie swoje pomysły prezentowali młodzi wynalazcy: Kamil Wroński, uczeń szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie i student Politechniki Lubelskiej, Koło Naukowe Elektra z Politechniki Warszawskiej i Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej z Politechniki Warszawskiej. O swoim wynalazku opowiedział także twórca pierwszego w Polsce automatu z kebabami Kebs&Go.
Dowiedzieliśmy się, że w każdym z nas drzemie twórczy potencjał. Pasja i wiedza z danej dziedziny otwierają przed człowiekiem wiele możliwości.

Wielkanocne kodowanie!

Wielkanoc tuż, tuż #RobimyZadanieWProgramie. Odkodowaliśmy za pomocą kubeczków kurczaka na macie, pomogliśmy zajączkowi pozbierać pisanki oraz dowiedzieliśmy się, co powinno znajdować się w koszyku wielkanocnym...teraz pozostaje nam tylko czekać na WIELKANOC...

Świetliczaki dalej kodują !

Dbamy o środowisko, czyli uczymy się recyklingu poprzez kodowanie. Świetliczaki zrealizowały następne zadanie z ogólnopolskiego projektu#UczymyDzieciProgramować

Wieczór filmowy w języku angielskim

Dnia 23 marca odbył się w naszej szkole wieczór filmowy w języku angielskim. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak w prawdziwym kinie i obejrzeć najciekawsze filmy anglojęzyczne w oryginalnej wersji językowej. Szkolny maraton filmowy trwał 4 godziny. Młodzież mogła poszerzyć zakres słownictwa oraz sprawdzić swoją umiejętność rozumienia tekstu mówionego w języku angielskim. Wieczór był również świetną okazją do integracji uczniów z różnych klas. Kolejna edycja już w następnym roku. Organizatorami wieczoru filmowego były nauczycielki języka angielskiego: pani Katarzyna Lichograj oraz pani Kinga Parol.

„Ty Downie” jak często słyszymy na korytarzach to powiedzenie!

Co ono ma na celu? Obrażenie drugiej osoby, podkreślenie, ze robi coś źle, głupio? Czy wiecie drodzy uczniowie, że Zespół Downa to zespół wad genetycznych z którym rodzi się co tysięczne dziecko? Przyczyną choroby jest wykształcenie dodatkowego chromosomu pary 21. Zazwyczaj dziecko rodzi się z całym zespołem wad między innymi układu krwionośnego i pokarmowego oraz z niepełnosprawnością intelektualną.

Najbardziej znany jest nam wygląd zewnętrzny, czyli charakterystyczna twarz ze skośnymi oczami, niski wzrost, krępa budowa ciała. To ten wygląd śmieszy wielu młodych ludzi i jest przyczyną obraźliwych przezwisk. Warto jednak wiedzieć, że w niektórych sferach osoby z zespołem Downa posiadają większe możliwości rozwoju niż inni ludzie. Do najbardziej charakterystycznych mocnych stron osób z zespołem Downa należy wysoko rozwinięta inteligencja emocjonalna, pamięć wzrokowa, komunikowanie się za pomocą mimiki i gestów. Osoby na te często są bardzo radosne, łatwo nawiązują kontakty.

W światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, ze różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujacy chromosom - tak jak nasza dodatkowa, inna skarpetka!" Każdy z nas mógł urodzić się z dodatkowym niepasującym chromosomem, dlatego zastanów się młody człowieku zanim złośliwie, bezmyślnie użyjesz zespołu Downa do określenia czyjegoś zachowania.

Organizatorki akcji Ewa Wasążnik i Anna Miłobędzka

III Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych-sukces naszych uczniów!!!


15.03.2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Cydejko Szymon, Czapla Kacper, Orzełowski Tomasz,  Orzełowski Piotr, Górczyński Wojtek.

Turniej zakończył się ogromnym sukcesem!!!

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych I miejsce zajął Szymon Cydejko, a III miejsce Kacper Czapla. Tuż za podium uplasował się na IV miejscu Piotr Orzełowski. Tomek i Wojtek  spisali się również bardzo dobrze zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce w swojej kategorii wiekowej. Ich opiekunem był p.Michał Hryciuk.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
 

Sukces klasy 2 F


9.11.2017 odbył się VI Siedlecki Konkurs Historyczny, w którym drużyna SP nr 3 w składzie: Adrianna Gnat, Błażej Michalak i Łukasz Skiba z klasy 2 F zajęła 1 miejsce. Konkurs organizowało IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach i Stowarzyszenie Żółkiewszczacy. Temat konkursu brzmiał: „Droga Polaków do Niepodległości 1768 – 1918”. W kategorii indywidualnej Adrianna Gnat zajęła 2 miejsce, a Błażej Michalak – 3 miejsce. Uczniowie zdobyli puchar, otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.
Uczniom serdecznie gratulujemy. Opiekunem grupy była Anna Charczuk.
 

Poznajemy Robota OZOBOTA!

A kto to taki? To robot Ozobot! To właśnie on pomógł naszym świetliczakom samodzielnie zakodować drogę Szewczyka Dratewki do groźnego Smoka ... Zadanie zakończyło się sukcesem!

"Safe internet"

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas 2a, 2c i 2f gimnazjum realizowali mini prace projektowe o tematyce "Safe internet". Uczniowie wykonywali plakaty i prace plastyczne, przygotowywali prezentacje multimedialne, jak również przygotowywali quizy na platformie Kahoot, w które graliśmy wspólnie. Celem realizowanych projektów było poszerzanie wiedzy na temat zagrożeń płynących z korzystania z internetu, dzielenie się doświadczeniami, oraz szukanie sposobów na bezpieczne sposoby spędzania czasu w sieci. Projekty były realizowane w języku angielskim, więc przyniosły również efekt w formie podniesienia kompetencji językowych.

Agata Michalak

Międzynarodowy projekt Let's end poverty! przez Skype

W dniu 22 lutego 2018 roku podczas dnia otwartego uczniowie klasy 2c Ada Wiewiórka, Magdalena Mielczarek, Angelika Chyłek, Magdalena Chojecka, Wiktoria Stasiuk i Jakub Dyl wzięli udział w projekcie międzynarodowym Let’s end poverty! W ramach którego przez Skype połączyli się z gościem z zagranicy i przedstawili mu swoją prezentację na temat biedy na świecie, w Polsce, jej skutkach, efektach i sposobach przeciwdziałania. Uczniowie posługiwali się wyłącznie językiem angielskim. Opiekunem projektu jest p. Agnieszka Księżopolska

Więcej zdjęć na profilu p. Maria Josè Giavedoni

Szkolne walentynki po niemiecku

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w walentynkowym projekcie zorganizowanym przez p. M. Aleksiuk – Głuszczak. Uczniowie poznali niemieckie słownictwo związane z Dniem Zakochanych, wykonali plakaty, prezentacje, gazetki ścienne i pisali wiersze. Oto kilka naszych prac:

Randka w ciemno z książką

14 lutego w naszej bibliotece została przeprowadzona nietypowa akcja walentynkowa – „Randka w ciemno z książką”. Polegała ona na tym, że czytelnicy wypożyczali książki opakowane w papier, przewiązane sznurkiem, z naklejoną wizytówką, która zawierała tylko cytat lub słowa kluczowe charakteryzujące jej treść. Celem akcji było poszerzenie horyzontów czytelniczych uczniów, sięgali oni bowiem po książki, których normalnie by nie wybrali. Do zabawy przyłączyli się też nauczyciele, bo przecież wszyscy lubią niespodzianki!

Świetliczaki w obliczu walentynkowego wyzwania!

Radość kodowania nie opuszcza naszych świetliczaków. Walentynkowe Love zakodowane i serducha pozbierane. Kolejne zadanie z projektu "Uczymy dzieci programować" wykonane!

Warsztaty po niemiecku na UPH w Siedlcach  - „Kocham Cię” i Despacito po niemiecku?

Tak, da się i to brzmi bardzo miło, mimo, iż niemiecki jest „twardym” językiem, jak twierdzi wiele osób. Grupa uczniów naszej szkoły wraz z p. M. Aleksiuk – Głuszczak i M. Korytowską miała okazję się o tym przekonać uczestnicząc w warsztatach językowych „Zakochany poliglota” z okazji Walentynek – Valentinstag zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczo- Humanistyczny w Siedlcach. Mogliśmy poczuć się przez chwilę jak studenci, ucząc się j. niemieckiego a przy tym doskonale się bawiąc.

Projekt "Drogi ku wolności"

7 lutego 2018 roku odbyła się uroczysta gala podsumowująca Projekt Interdyscyplinarny „Ku wolności”. Widowisko było poświęcone obchodom 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Piękna lekcja historii prowadząca przez ważne momenty dziejów Polski od Chrztu w 966 r. przez Bitwę pod Grunwaldem (1410 r.), uchwalenie Konstytucji 3 Maja (1791 r.), insurekcję kościuszkowską (1794 r.), powstanie legionów polskich we Włoszech i pieśni patriotycznej (1797 r.), która od 1927 r. stała się hymnem Polski, odzyskanie niepodległości przez Polskę (1918 r.), II wojnę światową (1939 r.) aż wreszcie rok 1989, kiedy to w Polsce upadł komunizm. Na program artystyczny złożyły się scenki teatralne, występy wokalne oraz recytacje.

"Twoja krew, moje życie"

Nasza szkoła otrzymała certyfikat dla szkoły promującej honorowe oddawanie krwi. W ramach akcji "Twoja krew, moje życie", przeprowadzone zostały lekcje przyczyniające się do uzupełnienia wiedzy na temat Honorowego Oddawania Krwi i kształtowania pozytywnych postaw społecznych.

Teatrzyk Kamishibai

W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej rozpoczął się cykl czytania metodą Kamishibai. Jest to forma małego spektaklu teatralnego. Kolorowe ilustracje umieszczone w „drewnianej skrzyneczce” - butai tworzą fabułę. Tekst do obrazka pokazywanego w danym momencie, jest wydrukowany z tyłu obrazka go poprzedzającego, i widzi go jedynie osoba czytająca. Uczniowie oglądają piękne ilustracje zmieniające się jak slajdy. 
Obcowanie z Kamishibai rozwija wyobraźnię i stanowi doskonały pretekst do nauki formułowania samodzielnych wypowiedzi, opowiadania i czytania. Istotną cechą tego niezwykłego teatrzyku jest tematyka czytanych książek – mówią one o sprawach ważnych, dotyczących istoty życia i kondycji ludzkiej, a więc często są to historie o emocjach, wartościach, sensie otaczającego nas świata. 
Uczniowie byli zachwyceni, chętnie odpowiadali na pytania dotyczące tekstu. Znakomicie poradzili sobie również z koniecznością samodzielnego zakończenia opowiadania – wyobraźnia dziecięca nie zna granic. Z niecierpliwością czekają na kolejną prezentację.

Orszak Trzech Króli – 6 stycznia 2018

6 stycznia 2018 roku harcerze 106 PDHS „Błękitna Szóstka” włączyli się w organizację siedleckiego Orszaku Trzech Króli. Młodzież z kilku siedleckich drużyn rozdawała śpiewniki i korony wszystkim siedlczanom. Po rozpoczęciu pochodu, harcerze starsi i wędrownicy zabezpieczali jego przemarsz. Kilku najsilniejszych harcerzy otrzymało też zadanie niesienia flag Kacpra, Melchiora i Baltazara na czele pochodu, wśród nich nasz przyboczny – druh Aleksander Panasiuk. 
Wraz z orszakiem przeszliśmy od Kościoła pw. św. Stanisława, ulicami Piłsudskiego, Wojskową i Cmentarną, aż do siedleckiej Katedry, zatrzymując się na 4 stacjach, oglądając ciekawe inscenizacje, śpiewając kolędy i świętując przybycie 3 króli. Na koniec podzieliliśmy się opłatkiem i rozgrzaliśmy się ciepłym bigosem, kartaczami, pierogami oraz pączkiem. Pogoda dopisała, humory też. 
Dziękuję Druhnom i Druhom za wzorową postawę: Kubie Bednarczykowi, Zuzi Brodawka, Natalce Goluch, Antoninie Jankowskiej, Julii Stańczuk, Nikoli Mężyńskiej, Olivii Nowak, Zuzi Sawczuk, Alkowi Panasiukowi.
Z harcerskim pozdrowieniem – drużynowa Anna Miłobędzka

Wycieczka do … sądu

14 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3A pod opieką p. Agaty Głuchowskiej i p. Magdaleny Chojeckiej odwiedzili siedzibę Sądu Rejonowego w Siedlcach przy ul. Kazimierzowskiej. Uczniowie byli obecni na dwóch rozprawach sądowych jako obserwatorzy. Pierwsza sprawa była związana z postępowaniem karnym , druga – cywilnym. Po rozprawach, odbyła się pogadanka na temat różnych sytuacji sądowych. Pani Sędzia zwracała uwagę między innymi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, podawała przykłady konsekwencji beztroski przy korzystaniu z telefonu komórkowego przez pieszych, szczególnie młodych ludzi, co szczególnie działało na wyobraźnię. Mówiła o prawnym aspekcie przestrzegania norm życia społecznego, wymieniła także tematy wielu toczących się spraw sądowych np. związanych z pochopnym zaciągnięciem kredytu.
Na koniec, Pani Prezes Sądu oprowadziła grupę po różnych pomieszczeniach gmachu, co na wielu uczniach zrobiło duże wrażenie. Wizyta w Sądzie była bardzo pouczająca dla uczestników wycieczki, którzy podczas rozmowy z Panią Sędzią mieli możliwość zadawania pytań i dowiedzieć się wiele na interesujących ich tematy.

 

Świąteczne przedstawienie Bożonarodzeniowe

Dnia 20 grudnia uczniowie naszej szkoły wystąpili w świątecznym przedstawieniu bożonarodzeniowym przygotowanym przez panią Katarzynę Lichograj. Uczniowie klasy 3c wcielili się w postaci Świętej Rodziny oraz trzech królów. Klasa 7 b zaprezentowała wiersze związane z tematyką bożonarodzeniową, a uczennice klasy 2 c, 3 f oraz 3 c swoim śpiewem i grą wprowadzili obecnych na spotkaniu w świąteczny klimat i dostarczyli im dużo radości. W przedstawieniu z piosenką o magicznych elfach wystąpili również uczniowie klasy 1 a oraz 1 b przygotowani przez panią Kingę Parol. Swoim występem młodzi aktorzy przybliżyli betlejemską historię oraz wprowadzili nas w zimowy, świąteczny nastrój. Gratulujemy młodym aktorom i życzymy wszystkim wesołych świąt!

Jasełka w klasie 1B

22 grudnia, uczniowie klasy 1 B, podczas Wigilii klasowej, zaprezentowali Jasełka. Mali aktorzy, pod kierunkiem P. Kingi Kosieradzkiej, odtworzyli historyczny fragment wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i Trzech Królów, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie z innych klas, a także nauczyciele. Za swój występ nasi dzielni aktorzy otrzymali brawa od całej widowni.

Wigilijne spotkanie i pożegannie p. Danuty Nowak

21 grudnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami spotkali się podczas klasowych wigilii, gdzie w serdecznej atmosferze dzielili się opłatkiem, kosztowali dań wigilijnych oraz słuchali kolęd. Uczniowie klasy 2f pod opieką p. Beaty Krzyszczak przygotowali przedstawienie świąteczne dla nauczycieli i pracowników szkoły. Ich występ uświetnił chór szkolnych pod opieką p. Elżbiety Chachaj.

Spotkanie wigilijne było okazją do pożegnania wieloletniego pracownika naszej szkoły - p. Danuty Nowak oraz wręczenia jej medalu szkoły. Nie obyło się bez miłych słów, wzruszeń i refleksji, że była ona osobą na której uśmiech i życzliwość zawsze można było liczyć.

Spektakl profilaktyczny „Wiem, jak żyć bezpiecznie”

12 grudnia uczniowie klas 3b i 3c obejrzeli na stołówce szkolnej spektakl profilaktyczny „Wiem, jak żyć bezpiecznie” przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach. Przedstawienie powstało W ramach realizacji Rządowego programu Bezpieczna+.
Głównym celem przedsięwzięcia było pokazanie przez teatr sprzeciwu młodych ludzi wobec uzależnień, agresji i przemocy oraz uwrażliwienie odbiorców na zagrożenia związane z podejmowaniem zachowań ryzykownych. Młodzież przedstawiła historię nastolatka, który pod wpływem nieodpowiedniego towarzystwa zmienił się diametralnie, popadł w narkomanię, co w finale doprowadziło do tragedii.
Następnie czytane były fragmenty „Pamiętnika narkomanki” Barbary Rosiek. Dopełnieniem całości była piosenka „Do kołyski” zespołu Dżem. Występ zakończyły słowa: Musimy trafnie pokierować naszym życiem. Podążać jedną, właściwą drogą i z niej nie zbaczać. Nie szukajmy skrótów, ułatwień. Bądźmy sobą. Właściwie wykorzystajmy nasze życie, przecież mamy je tylko jedno.

Wgilijne spotkanie klasy 4c

W dniu 21 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 4c zaprezentowali widowisko świąteczne, na które złożyły się: przedstawienie teatralne, kolędy śpiewane i grane na flecie oraz tańce. Występ spotkał się z dużym uznaniem ze strony publiczności, która nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami. Program został przygotowany przez panią Barbarę Biardę i panią Marzenę Tymińską.

Zespół taneczny klas I

Z wielką radością przedstawiamy zespół taneczny klas I, prowadzony przez p. Annę Kruk. Mamy za sobą już pierwsze występy:

  • ślubowanie,
  • nagranie do telewizji siedleckiej,
  • pokaz świąteczny dla klas gimnazjalnych naszej szkoły,
  • prezentacja dla rodziców.

Reszta przed nami… :)

„Świetlicowe inspiracje”- Jadalne ozdoby na choinkę, czyli łańcuch z popcornu

Nie ma jak ręcznie robione ozdoby, które pozwalają naszym Świetliczakom zapamiętać Święta Bożego Narodzenia jako wyjątkowe. Choinka, którą można prawie w całości zjeść jest zazwyczaj obiektem pożądania każdego dziecka. W dniu 15 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z cyklu „Świetlicowe inspiracje”. Zadaniem dzieci, za pomocą nitki, igły i popcornu było wykonanie łańcucha choinkowego. Zajęcia okazały się pyszną przyjemnością!!!

Szkolny konkurs "Matematyczne Boże Narodzenie" - rozstrzygnięty

Z przyjemnością informujemy, że konkurs MATEMATYCZNE BOŻE NARODZENIE został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Uczniowie, którzy wykonali najbardziej pomysłowe i oryginalne prace zajęli:

  • I miejsce - Michalina Szostek klasa III b
  • II miejsce - Maciej Grabowski klasa II d
  • III miejsce - Jakub Bułakowski klasa IV a, Bartosz Krzyziński klasa III e

Wyróżnienie otrzymali:

  • Patrycja Jastrzębska klasa VII a
  • Natalia Filipczak klasa II e
  • Szymon Marciniak klasa IV b

Gratulujemy nagrodzonym.

Szkolny konkurs na najładniejszy kalendarz adwentowy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najładniejszy i najbardziej pomysłowy kalendarz adwentowy. Wykonując zadanie młodzież poznała tradycje adwentowe obowiązujące w krajach niemieckojęzycznych oraz wykazała się ogromną kreatywnością. Oprócz tego uczniowie pokazali innym kolegom i koleżankom jak można chronić środowisko naturalne i wykorzystywać wielokrotnie przeróżne surowce.
Najwyższe noty otrzymali:

  • 1 m- ce - Wiktoria Kubaj kl. 2 f
  • 2 m- ce – Przemysław Sopiński kl. 2d
  • 3 m- ce Michalina Szostak kl. 3 b oraz Karolina Mikołajuk i Julia Niedziółka kl 2e

Wyróżnienie: Małgorzata Teodorczuk i Alicja Rykaczewska kl. 2 a

Uczestnikom gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorem konkursu była p. Magdalena Aleksiuk – Głuszczak

"W Tobie jest światło" - Betlejemskie Światło Pokoju 2017

Świąteczne zdjęcia

W dniach 12 i 15 grudnia uczniowie zajęć fotograficznych wykonywali zdjęcia świątecznych kompozycji. Prezentujemy efekty pracy uczniów wraz z serdecznymi życzeniami zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Opiekun koła p. Jarosław Grudziński

Konkurs na "Najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową" rozstrzygnięty!

Znamy już zwycięzców konkursu na "Najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową", który adresowany był do dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej naszej szkoły. Oceny prac dokonała komisja, która brała pod uwagę walory artystyczne, kreatywność, samodzielność orz ilość włożonej pracy. Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce - Patrycja Stelęgowska, kl. Ia
  • II miejsce - Szymon Witkowski, kl. Ib
  • III miejsce - Wiktoria Dołęga, kl. Id

Wyróżnienia otrzymują:

  • Jakub Śledź, kl. Ia
  • Hanna Biernacka, kl. Ia
  • Szymon Żurawski, kl. Ic
  • Kornelia Kamińska, kl. Id

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Szachowe Mistrzostwa Szkoły

15.12.2017 r. już po raz szósty odbyły się Szachowe Mistrzostwa Szkoły. Zawody miały na celu wyłonienie najlepszych szachistów w kategorii dziewcząt i chłopców. Każdy z zawodników mógł sprawdzić swoje umiejętności, kreatywność i przy okazji dobrze się bawić. Organizatorem turnieju był p. Michał Hryciuk - opiekun koła szachowego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Klasyfikacja dziewcząt:

  • I miejsce – Teodorczuk Małgorzata
  • II miejsce – Radzikowska Natalia
  • III miejsce - Rykaczewska Alicja

Klasyfikacja chłopców:

  • I miejsce – Czapla Kacper
  • II miejsce - Orzełowski Tomasz
  • III miejsce - Cydejko Szymon

Zajęcia z pierwszej pomocy w świetlicy szkolnej

W czwartek 14.12.2017r. w ramach realizacji projektu "Pierwsza pomoc dla każdego" w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Miały one na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie uczniów z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Utrwalona została znajomość numerów alarmowych, ćwiczone było układanie poszkodowane w pozycji bezpiecznej.
Po tych zajęciach uczniowie już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać, by był spokojny. Potem wezwać karetkę lub kogoś dorosłego. Zajęcia realizowane w ramach projektu przeprowadzili uczniowie klasy 3c: Sylwia Gruda, Maria Romańska, Kacper Uziemiło, Piotr Pawłowski pod opieka p.Michała Hryciuka.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

14 grudnia, w holu przed biblioteką szkolną, odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Można było nabyć tam przepiękne, wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne, a także przepyszne pierniczki. Kiermasz ten cieszył się dużym powodzeniem i wprowadził nas w atmosferę zbliżających się Świąt. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jego organizację, a przede wszystkim uczniom klas gimnazjalnych, którzy bardzo chętnie podjęli się integrowania ze sobą młodszych i starszych członków naszej szkolnej społeczności.

Konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa 2017”

W dniu 12 grudnia 2017 r. w sali widowiskowej „Podlasie” został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa 2017”, zorganizowany przez MOK w Siedlcach. Wzięło w nim udział 47 uczestników, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Lange z kl. VII b, która w kategorii kl. VII-VIII zdobyła wyróżnienie.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekun: Mariola Zatorska

Harcerska Wigilia 2017 r.

W dniach 8 – 10 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zbuczynie odbył się zlot drużyn Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. Zlot ten będący stałym wydarzeniem w działalności Hufca „Podlasie” rokrocznie gromadzi znaczną część siedleckiej braci harcerskiej. W tegorocznej edycji uczestniczyło około 400 zuchów, harcerzy, instruktorów Hufca oraz zaproszonych gości.

W bogatym programie, oprócz stałych pozycji związanych z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, jak szykowanie ozdób świątecznych czy przygotowanie potraw, znalazły się zajęcia z technik harcerskich: musztra, ogniska, terenoznawstwo, pierwsza pomoc, umundurowanie, język migowy, pląsy, zabawy integracyjne i pakowanie plecaka. W sobotę odbyła się gra terenowa – „Śladami tradycji świątecznych i tropem Mikołaja”. Dla Błękitnych Biszkoptów był to szczególny dzień, ponieważ po wykonaniu zadań „Biegu po chustę”, każdy z nich otrzymał swoją błękitną chustę - symbol przynależności do drużyny.

Kulminacyjnym punktem zlotu była wspólna wieczerza wigilia. Uczestników zlotu oraz zaproszonych gości odwiedził również Święty Mikołaj otoczony przez nasz Błękitny Orszak i obdarował wszystkich upominkami. Humory dopisywały, nie zabrakło również chęci do pracy, a całemu spotkaniu towarzyszyła rodzinna harcerska atmosfera.

Czuwaj! Drużynowa 106 WPDH – Anna Miłobędzka

Warsztaty zdobienia pierników i tworzenia bombek z szyszek

W poniedziałek, 11 grudnia, w klasie 1b, odbyły się warsztaty, w czasie których uczniowie samodzielnie i według własnego pomysłu dekorowali przygotowane wcześniej pierniczki. Zajęcia przyniosły im dużo radości i satysfakcji. Ślicznie wyglądają też stworzone przez nich bombki z szyszek, pełne kolorowych cekinów, pomponików i koralików. Dzieci zabiorą je do swoich domów, aby tam ozdobiły ich rodzinne drzewka choinkowe. :)

Świąteczna Loteria

8 grudnia biblioteka szkolna we współpracy z samorządem uczniowskim przygotowała Loterię Świąteczną. Wszyscy, którzy wzięli w niej udział, mogli wylosować świąteczne prezenty. Loteria ta cieszyła się wielkim zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i innych pracowników naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na cele charytatywne.

Mikołajkowe zabawy na świetlicy

Świąteczna atmosfera nie opuszcza również świetlicy szkolnej. Zgodnie z tradycją 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki, dzień na który szczególnie czekają najmłodsi uczniowie. Od rana dzieci pojawiały się w charakterystycznych mikołajkowych czapkach. W oczekiwaniu na wyjątkowego gościa rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki o tematyce świątecznej, a w ramach kodowania na dywanie rozkodowały postać Mikołaja. 
Cierpliwość świetliczaków została wynagrodzona, tuż przed południem wreszcie pojawił się długo wyczekiwany gość. Po miłej rozmowie, Mikołaj i jego dwie pomocnice wręczyli słodkie upominki. To był wesoły i niezapomniany dzień.

Promowanie idei wolontariatu oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia!

8 grudnia odbył się charytatywny przedświąteczny kiermasz prac koła plastycznego. Prace, wykonane przez uczniów wraz z opiekunem, cieszyły się dużym powodzeniem. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom, którzy wsparli naszą akcję. Zebrane fundusze przeznaczyliśmy dla Szkolnego Koła Caritas na akcję charytatywną: Adopcja na odległość.

Mikołaj i mikołajki

6 grudnia, w święto swojego imienia, do naszych najmłodszych uczniów zawitał Święty Mikołaj. Znany ze swej dobroci i ofiarności, podarował im prezenty, które wywołały na ich buźkach szerokie uśmiechy i przyniosły dużo radości. Do tego dorzucił nawet bilety na wyjście do kina...

Konkurs kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim

Dnia 4 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym talentem, a niektórzy z nich nie lada odwagą śpiewając kolędy solo.

Oto zwycięzcy konkursu:

  • I miejsce: Adrianna Wiewiórka, Weronika Borkowska, Natalia Bartosiak (klasa 2 c),
  • II miejsce: Monika Kempa (klasa 3f), Maria Romańska (klasa 3c), Katarzyna Chojecka (klasa 3c),
  • III miejsce ex aequo: Adam Chomiuk (klasa 3c), Agata Kryń (klasa 3d).

Gratulujemy!

Spotkanie z ks. Andrzejem Kubalskim

Dnia 1 grudnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa- ks. Andrzeja Kubalskiego, który jest zastępcą dyrektora Caritas diecezji siedleckiej. Ksiądz Andrzej przyjął zaproszenie od opiekuna Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły- p. Katarzyny Teodorskiej-Romańskiej. 
Na spotkaniu nasz gość mówił o swojej pracy w Caritas, o roli i znaczeniu wolontariatu i wolontariuszy a także o misjach w Boliwii, gdzie pracował kilka lat. 
W spotkaniu z ks. Kubalskim uczestniczyli uczniowie klas 2a, 2e, 3a i 3c pod opieką pani Anety Sobierajskiej i ks. Pawła Bieleckiego.

Mikołajkowe zabawy matematyką z ozobotem w 4c

Podczas lekcji matematyki w 4c uczniowie rozwiązywali zadania z odejmowania pisemnego, a następnie uzyskane rozwiązania wymienili na kolorowe kody uzupełniając nimi trasę dla ozobota.

Andrzejki z piłkarzami

30 listopada, z okazji Andrzejek, oprócz tradycyjnych wróżb z laniem wosku i różnorodnych przepowiedni, nasze pierwszaki odwiedzili piłkarze siedleckiej „Pogoni”. Opowiedzieli oni o klubie i poprowadzili piłkarską lekcję wf-u, która rozpoczęła się krótkim treningiem, a zakończyła meczem uczniów z piłkarzami. Uczniowie radzili sobie zaskakująco dobrze. Na koniec zostali obdarowani sportowymi prezentami, za które serdecznie dziękujemy.

Samorząd wybrany!

Idea samorządności uczniowskiej polega na oddaniu w ręce młodzieży realizacji jej własnych celów, czyli na sprawowaniu przez nią tych wszystkich funkcji, które składają się na kierowanie życiem i działalnością danej grupy.

 

W czerwcu 2017 roku odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Od 1 września 2017 roku funkcję przewodniczącej pełni uczennica klasy III b Irmina Skrzecz. Na wrześniowym zebraniu samorządu wybraliśmy zarząd. Zastępcą przewodniczącej zostały Aleksandra Iwanowska z klasy II f  i Alicja Augustyniak z klasy III c, na sekretarza wybrano Lidię Jakubowską z IIIb, Julię Głuchowską III f i Patrycje Sandurską z II b, skarbnikiem samorządu została Julia Biernacka z IIc i Łukasz Skiba z klasy IIf. Funkcję łączników z przewodniczącymi klas będą piastowali – Anna Rogulska z klasy IIa,  Klaudia Kozicka z II g i Miłosz Abramczyk z IIIa.

 

Główne zadania samorządu uczniowskiego

  • Rozwijanie samorządności, kreatywności i aktywności wśród uczniów
  • Integracja środowiska szkolnego
  • Dbanie w całokształcie swej działalności o dobre imię szkoły
  • Dbanie o bezpieczeństwo ład i porządek na terenie szkoły i we wszystkich salach i we wszystkich salach lekcyjnych
  • Organizacja działalności kulturalnej, oświatowej, charytatywnej oraz rozrywkowej
  • Przedstawienie władzom szkoły opinii i potrzeb uczniów

Jesienne inspiracje w świetlicy

Dnia 24.09.2018 na świetlicy szkolnej przywitaliśmy jesień. Uczniowie z klas pierwszych rozpoznawali poprzez zmysł dotyku dary jesieni. Wzięliśmy udział w akcji "Zabierz mnie ze sobą do domu" przygotowując koszyczek uśmiechniętych kasztanów. 

Inauguracja roku sportowego

Obchody Dni Siedlec rozpoczęły sezon sportowy w naszym mieście. Dnia 14.09. na boisku stadionu sportowego reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w zawodach. Pogoda nie sprzyjała rywalizacji. Mżawka i zimno nie wystraszyły jednak naszych sportowców.
W tym roku startowały również dzieci klas IV, które grały w "Dwa ognie". Piłkarze nożni wywalczyli I miejsce, a sztafeta chłopców 4x800m w składzie - Mikołaj Soczewka, Bartek Redzik, Szymon Cydejko, Bartek Żuk zajęli II miejsce.

Literackie sukcesy

14 listopada br. odbył się Poranek Patriotyczny przygotowany przez Siedlecką Grupę Literacką „Witraż”. W czasie spektaklu prezentowane były utwory o tematyce patriotycznej napisane przez młodzież w czasie czerwcowych warsztatów poetyckich, w których młodzież naszej szkoły wzięła udział. Jednym z twórców, którego wiersz wykorzystano w przedstawieniu był Marcin Krzymowski z klasy 2a. 
W czasie tego spektaklu prezentowane były też „Pocztówki literackie”. Wydany został przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach cykl pocztówek, na których umieszczono wiersze powstałe w czasie czerwcowego spotkania młodych poetów. Na jednej z nich zamieszczono utwór napisany przez Magdę Wiechetek z klasy 2b. 
Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszych uczniów. 
Zachęcam uczniów do „zabawy w wiersze”, odkrywania w sobie talentów literackich i dzielenie się swoimi dziełami z czytelnikami.
Edyta Burska.

Sukces klasy 2 F

9.11.2017 odbył się VI Siedlecki Konkurs Historyczny, w którym drużyna SP nr 3 w składzie: Adrianna Gnat, Błażej Michalak i Łukasz Skiba z klasy 2 F zajęła 1 miejsce.  Konkurs organizowało IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach i Stowarzyszenie Żółkiewszczacy. Tematem konkursu brzmiał: „Droga Polaków do Niepodległości 1768 – 1918”. W kategorii indywidualnej Adrianna Gnat zajęła 2 miejsce, a Błażej Michalak – 3 miejsce.Uczniowie zdobyli puchar, otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Uczniom serdecznie gratulujemy. 
Opiekunem grupy była Anna Charczuk.

Cześć ich pamięci!

W sobotę - 4 listopada- harcerze ze 106 WPDH Błękitna Szóstka odwiedzili siedleckie Miejsca Pamięci Narodowej. W imieniu uczniów i nauczycieli SP 3 palili znicze zebrane w szkolnej akcji i uczcili symboliczną minutą ciszy pamięć osób, którym poświęcono pamiątkowe tablice, i których mogiły znajdują się w Lasku Sekulskim oraz na siedleckich cmentarzach. 
Cześć ich pamięci!

Sukces naszych uczennic w powiatowym konkursie plastycznym Muzeum Regionalnego w Siedlcach!

W dniu 13 listopada 2017 r. w Muzeum Regionalnym, podczas obchodów Dni Niepodległej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w konkursie plastycznym: “Barwy niepodległości”, w którym uczestniczyło 208 uczniów z rejonu siedleckiego.
Nasze uczennice uzyskały: Adrianna Pieńkowska z kl. 2 d gimnazjum – nagrodę główną w wysokości 100 zł ;Alicja Augustyniak z kl. 3 c gimnazjum – wyróżnienie (opiekun: A. Kamieńska- Ławecka) oraz Wiktoria Krasuska z kl. 1 d SP - wyróżnienie (opiekun: P. Wysocka).
W konkursie brali też udział uczniowie z klas 1 a SP ( opiekun: K. Roguska ), 1 b SP (opiekun: W. Bogdańska) oraz 2 f i 3 b  (piekun: T. Kośmider).
Gratulujemy sukcesów!

Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Czytania"

W dniu 16. 11. 2017 r. odbył się rejonowy etap Międzyszkolnego Konkursu "Mistrz Czytania". Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca. 
W kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zajęła Wiktoria Dębczyńska z klasy II c, a wyróżnienie zdobyła Karolina Soćko z klasy III b. W kategorii szkół podstawowych II miejsce zajęła Aleksandra Golec z klasy VII c. Dobrze zaprezentował się Jakub Bułakowski z klasy IV a. Gratulujemy!

Ekslibris biblioteki SP nr 3

W październiku odbył się konkurs na ekslibris biblioteki szkolnej. W kategorii klas starszych za najlepszą pracę jury uznało ekslibris Zuzanny Niewiadomskiej z kl.7a, II miejsce zajął Gabriel Ławecki z kl. 2f, a III miejsce – Michalina Szostek z kl. IIIb. W kategorii klas młodszych najlepszy ekslibris wykonał Adrian Uziębło z kl. 4a. Nagrodzone i wyróżnione prace można było obejrzeć na wystawie przed biblioteką szkolną.

Dzień Pluszowego Misia  

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie tego dnia przynieśli swoje ulubione przytulanki. Dzieci z klas pierwszych zostały zaproszone do biblioteki, gdzie mogły posłuchać książek czytanych przez starsze koleżanki. Miały też możliwość wykazania się wiedzą, biorąc udział w quizie na temat niedźwiadków. W nagrodę otrzymały słodkie misiowe przysmaki. 
Dużo radości sprawiła też wszystkim zabawa w „starego niedźwiedzia”.
 

Papierowe cudeńka!

6 listopada podczas zajęć koła plastycznego uczniowie z klas 4 a i 4 c wykonali skomplikowane figury origami. Nauczyli się składać: sygnet, czołg, żurawia, tulipana oraz pudełko. Następne zajęcia koła plastycznego, to przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oraz do szkolnego kiermaszu przedświątecznego. W poniedziałki na 7 i na 8 lekcji zapraszamy do dekorowania świątecznych pierniczków, które będą sprzedawane później na kiermaszu. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na cele charytatywne.

Teatr po angielsku

22.11 uczniowie klas 1b i 1d mieli okazję obejrzeć przedstawienie w języku angielskim przygotowane dla nich przez uczennice klasy 2c pod opieką p. Agaty Michalak. Młodzi widzowie w skupieniu śledzili losy Kopciuszka i na koniec nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Film z przedstawienia>>>

II Konkurs Piosenki Religijnej Cantate Deo

24 października trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Konkursie Piosenki Religijnej Cantate Deo. Kornelia Kamińska z klasy 1d Karolina Żebrowska z klasy 1a brawurowo zaśpiewały utwór "Na drugi brzeg", zaś Paulina Ornowska z klasy 4b wykonała ulubioną piosenkę św. Jana Pawła II -"Barkę". Dziewczynki zostały nagrodzone gromkimi brawami. To był pierwszy występ uczniów naszej szkoły w tym konkursie. Mamy apetyt na następne występy i nadzieję na sukcesy!!!

Wizyta wolontariuszy w Domu nad Stawami

W dniu 18 listopada 2017 r. w Domu nad Stawami odbyło się spotkanie dla wolontariuszy. Naszą szkołę pod okiem p. Katarzyny Teodorskiej-Romańskiej reprezentowały uczennice: Maria Romańska z kl. 3c oraz Julia Bąbiak z kl. 3f. Podczas spotkania zostałyśmy zapoznane z zasadami pracy wolontariuszy. Miałyśmy okazję porozmawiać z aktywnie pracującymi wolontariuszami. Nasza szkoła chętnie zaangażuje się we współpracę z DnS. 
Jeśli ty też chciałbyś poświęcić trochę wolnego czasu na wolontariat to gorąco do tego zachęcamy. Wszelkich informacji udziela p. Katarzyna Teodorska-Romańska

Świetlicowe inspiracje- "Zdrowo żyjemy, bo wiemy co jemy"

15 listopada w świetlicy naszej szkoły zostały zorganizowane warsztaty kulinarne dla dzieci. Świetliczaki miały okazję własnoręcznie przygotować zdrowe, smaczne i kolorowe kanapki. Te zajęcia to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Uczniowie po wykonaniu kanapek przystąpili do ich konsumowania, a następnie poczęstowali nimi dyrekcję, nauczycieli i wielu innych pracowników naszej szkoły. Zajęcia miały na celu zachęcić do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Dzięki takim zajęciom dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność i sprawność manualną.

Małe filharmonie, spotkanie z królem Midasem

9 listopada, już po praz trzeci, uczniowie klas pierwszych brali udział w koncercie z cyklu: „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”. Tym razem było to przedstawienie operowe w kostiumach. Nosiło ono tytuł: „Król Midas w rękach bogów”. Przedstawienie wzbudziło wśród naszych widzów wiele emocji. Najbardziej podobał im się król Midas, który miał... ośle uszy :)

Bal Wszystkich Świętych

W poniedziałek, 2 listopada, nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystym Balu Wszystkich Świętych. Ich stroje w tym dniu były bardzo pomysłowe, a dzieci bardzo chętnie opowiadali o świętych, za których się przebrali...

Wybuchowe eksperymenty u pierwszoklasistów

Na przełomie października i listopada wszystkie klasy pierwsze przeprowadzały w ramach lekcji wybuchowy eksperyment – eksplodujący wulkan. W trakcie zajęć uczniowie rozwijali sprawność motoryczną i wrażliwość artystyczną. Ponadto tego typu zajęcia plastyczne dla dzieci kształcą wyobraźnię, zdolność myślenia i zaspokajają potrzebę aktywności. 
Już czekamy na kolejną możliwość legalnego brudzenia! :)
Zajęcia prowadziła pani pedagog Magdalena Lipińska.

Lampiony na Martinstag

W dniu 06.11.2017r. 20 - osobowe jury rozstrzygnęło wyniki konkursu zorganizowanego przez Szkołę Językową „Deutsche Schule” w Siedlcach na najpiękniejszą latarenkę/lampion. Konkurs został zorganizowany z okazji obchodów Dnia św. Marcina, który przypada na dzień 11 listopada. Polacy w tym dniu świętują Dzień Niepodległości, natomiast Niemcy biorą udział w pochodach, pałaszują gęsi i snują refleksje nad stosunkiem do najbardziej potrzebujących. Oceniana była kreatywność, wykonanie i praktyczność. Poziom był jak zawsze wysoki.
Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród zwycięzców:

  •  Szymon Cylwik z kl. 2 e – II miejsce
  • Gabriel Ławecki z kl. 2f – wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych pomysłów. Magdalena Aleksiuk – Głuszczak (opiekun konkursu)

Przygotowanie do Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski!

6 listopada podczas zajęć koła plastycznego uczniowie z klas 4a, 4c SP oraz z kl. 2a gimnazjum wykonali kotyliony na Święto Niepodległości oraz gazetkę ścienną o tematyce patriotycznej przy sali 18.

Konkurs plastyczny pt. "Moja ulubiona postać bajkowa"

Wychowawcy świetlicy naszej szkoły zorganizowali konkurs plastyczny pt. "Moja ulubiona postać bajkowa". Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy dowolną techniką, której przewodni temat to postać bajkowa. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokajania potrzeby ekspresji oraz umożliwiania im osiągnięcia sukcesu. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Nagrodzone zostały prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny, zwracano uwagę na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.
Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce - Wiktoria Dołęga z kl. Id
  • II miejsce- Gabriel Dolecki z kl. Id
  • III miejsce- Gabriela Szewczak z kl. Ia

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Życzymy dalszych sukcesów w życiu szkoły i świetlicy!

Pasowanie na świetliczaka

W dniu 30 października w świetlicy naszej szkoły odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenie w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni i zaufania. Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków, musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Podczas testu pierwszaki wykazały się szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. Na zakończenie uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę. Każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany ołówkiem i zdobył medal świetliczaka. Życzymy wszystkim świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

Warsztaty kulturowo - językowe Brit Up!

W dniu 24 października uczniowie z klas 2c, 2e, 2f , 3a, 3b i 7c pod opieką p. Agnieszki Księżopolskiej i Agnieszki Majewskiej wzięli udział w warsztatach kulturowo - językowych Brit Up! organizowanych przez British Council. 
Podczas warsztatów Shakespeare Lives uczestnicy, porozumiewając się wyłącznie w języku angielskim poznali życie i twórczość Williama Shakespeare, oraz wcielili się w role bohaterów jednej z jego najwybitniejszych tragedii „Romeo i Julia”, następnie sprawdzili swoje umiejętności pisząc test Aptis for Teens, którego wysokie wyniki jak na wiek uczniów, mile zaskoczyły prowadzących. 
Po warsztatach grupa udała się do Praskiego Pokoju Zagadek, aby nieco się odprężyć i sprawdzić swoje zdolności logicznego myślenia biorąc udział w popularnej zabawie Escape Room. Wszystkim udało się wydostać ze swoich Pokoi Zagadek i bezpiecznie wrócić do Siedlec:) p. Agnieszka Księżopolska

"Ojczyzna - to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie"

Marszałek F. Foch

Powyższy cytat często można usłyszeć podczas obchodów świąt, uroczystości ku pamięci. Wspominane są wtedy osoby, które poświęciły swe życie w imię Ojczyzny. Bywa jednak, że nieznane są imiona i nazwiska bohaterów, których apel dotyczy, bo są to mogiły NN.

Miejscem, w którym określenie "bezimienna mogiła" nabiera realnego znaczenia jest lasek na siedleckiej Sekule. Na jego terenie znajduje się szereg mogił lub symbolicznych grobów, w których spoczywają ofiary faszyzmu i komunizmu lub w ten sposób upamiętnione są miejsca, w których oprawcy dokonali mordów.

27 października 2017 r. uczniowie klasy 3d, pod opieką wychowawczyni Anny Miłobędzkiej i Pedagog Marioli Księżopolskiej wybrali się do tych miejsc, o których już coraz mniej osób pamięta, coraz mniej osób wie. Młodzież zapaliła znicze, minutą ciszy uczciła pamięć Polaków, których życie, jak mówią informacje, trwało często tylko …naście lat.

Wiedza o miejscach pochówku przekazywana była ustnie przez okolicznych mieszkańców, byłych żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Opracowanie mapki oraz zebranie informacji w jednym miejscu, siedlczanie zawdzięczają por. AK Edwardowi Bareja ps.Edzio oraz jego synowi Romanowi Bareja.

 Cześć ich pamięci!

Otrzęsiny - Kosmiczna SP 3

16 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny. W tym roku przed samorządem szkolnym pojawiło się nie lada wyzwanie. Musieliśmy przygotować tę wyjątkowa uroczystość zarówno dla klas IV jak i VII. Tematem przewodnim otrzęsin był KOSMOS. Przybysze z obcej planety zmierzyli się z wieloma konkurencjami, które sprawdzały ich sprawność i wiedzę.

Najwięcej kłopotów sprawiło uczestnikom zjedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, natomiast bez większych problemów powstały portrety wychowawców klas. Wszyscy spisali się wyśmienicie, o czym świadczą wyrównane wyniki. Najwięcej punktów w kategorii klas czwartych zdobyła klasa IV a, natomiast wśród klas siódmych zwycięzcą okazała się VII c. Na zakończenie wszyscy bawili się przy rytmach kosmicznej muzyki.

Światowy Dzień Jabłka

28 września - w Światowy Dzień Jabłka uczniowie naszej szkoły mieli okazję delektować się tym zdrowym i smacznym owocem, który stanowi też bogate źródło witamin. Przedstawiciele starszych klas częstowali nimi z wielkich wiklinowych koszy wszystkich chętnych. Odbywały się wtedy rozmowy i pogadanki o jabłkach i ich wartościach odżywczych, śpiewano piosenki, a także wykonywano prace plastyczne z jabłkiem w roli głównej.

Integracja pierwszoklasistów w „Krainie Przygód”

30 września uczniowie wszystkich klas pierwszych wyjechali do „Krainy Przygód” aby tam świętować „Dzień Chłopaka”. Liczne atrakcje, jakie zaplanowali organizatorzy sprawiły, iż większość z nich nie chciała wracać. Instruktorzy zadbali o dobry humor i wesołą zabawę. Dzieci integrowały się ze sobą poprzez udział w różnego rodzaju konkurencjach, które uczyły ich też wzajemnej tolerancji, współdziałania w grupie, a także szacunku do przyrody.

Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

"Za rogatką grand zabawa"

21września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w pierwszym z cyklu koncertów zatytułowanych „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie”. Koncert ten nosił tytuł „Za rogatką grand zabawa”. Nasze pierwszaki podróżowały po najważniejszych miastach II Rzeczpospolitej, gdzie poznały wiele kultur, w tym kulturę kresową. Piosenki, ballady, tańce i zabawy przeniosły ich w czasy międzywojenne, w których bardzo dobrze potrafiły się odnaleźć.

"Z Trzema Muszkieterami"

12 października, już po raz drugi, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w koncercie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Filharmonię Narodową w Warszawie. Koncert poświęcony był Trzem Muszkieterom, których postaciom odpowiadały takie instrumenty jak klarnet, fagot i fortepian. Pierwszoklasiści zapoznali się z ich brzmieniem, a także dowiedzieli w jakich gatunkach i stylach muzycznych są one wykorzystywane.

Pasowanie klas 1 na ucznia szkoły

13.10.2017 w SP3 radosna uroczystość - Ślubowanie Pierwszoklasistów. Ponad 80 uczniów z 1A, 1B, 1C, 1D aktywnie uczestniczyło w wydarzeniu poprzez śpiew, pląs, taniec, recytację. Ślubowanie na sztandar szkoły odbył się przy brzmieniu werbli. Podczas pasowania Pan Dyrektor każdemu z osobna uścisnął dłoń. Uroczystośc uświetnił występ chóru szkolnego oraz trio instrumentalnego. W sparawnym przebiegu pomagały miłe wolontariuszki z klasy 7a. Uroczystość prowadzili harcerze. Przygotowany przez rodziców stół, był dobra okazją do wyrażenia emocji po tak dużym przeżyciu.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 roku społeczność naszej szkoły w bardzo uroczystym nastroju obchodziła święto nie tylko nauczycieli i pracowników, ale także uczniów – Dzień Edukacji Narodowej. Młodzież wierszem i piosenką dziękowała za pracę, poświęcenie i za serce, które nauczyciele wkładają w jej edukację i wychowanie. Słowami poetów gimnazjaliści podkreślali, że są wdzięczni nauczycielom i wychowawcom za ich trud i poświęcenie, w szczególności zaś za to, że są z nimi zarówno w chwilach dobrych jak i złych, za to, że pokazują im świat i jego urodę, że mogą na nich zawsze liczyć. Dostrzegli również to, że obok rodziców pedagodzy kształtują serca i umysły młodych pokoleń Polaków. Akademię przygotowali uczniowie klas czwartej a i czwartej c, siódmej a oraz trzeciej e pod okiem nauczycieli: p. Ewy Goś (część literacka), Elżbiety Chachaj (część muzyczno-wokalna), Tadeusza Kośmidra (dekoracje). Do życzeń poetyckich i podziękowań dołączył się Samorząd Szkolny i przedstawiciel Rady Rodziców. W drugiej części uroczystości pan Dyrektor Dariusz Kupiński wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom szkoły.

 

Zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Siedlcach

W dniu 10 października klasa 3g pod opieką A. Kamieńskiej – Ławeckiej i M. Korytowskiej wybrała się do Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Uczniowie oglądali wystawę: “Podróże w czasie. Siedlce przez wieki”. Mieli okazję obejrzeć stare fotografie przedstawiające ulice i budynki naszego miasta i porównać je z obecnym ich wyglądem. W świeżo wyremontowanych salach placówki zwiedzali ekspozycje stałe oraz nowe.

XVII Koncert Integracyjn „Ten sam świat”

10 października 2017r uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w XVII już Koncercie Integracyjnym „Ten sam świat”, który odbył się w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało „Na ludową nutę”. W przedstawieniu „Zapomniane gry i zabawy” wspaniale zaprezentowali się:

  • Weronika Marcinek klasa 3c
  • Marcin Krzymowski klasa 2a
  • Dawid Siekierka klasa 2b
  • Hubert Izdebski klasa 4b
  • Jakub Bednarczyk klasa 4c
  • Mateusz Uziębło klasa 4c

Opiekun p. Mariola Księżopolska.

Występ uświetnili tańcem uczniowie klasy 4c pod opieką p. Marzeny Tymińskiej.

Celem koncertu jest integracja społeczna oraz prezentacja działań artystycznych placówek działających na rzecz dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych.

Rok harcerski 2017/2018 na dobre rozpoczęła szkolna drużyna harcerska – od tego roku 106 Wielopoziomowa Podlaska Drużyna Harcerska.

W dniach 14/15 października 2017 roku szkoła stała się domem dla jedenaściorga czwarto- i piątoklasistów, którzy postanowili wstąpić w szeregi harcerskiej braci. Oto oni: Bednarczyk Jakub z 4c; z klasy 4a- Brejer Martyna, Brodawka Zuzanna, Goluch Natalia, Jankowska Antonina, Mężyńska Nikola, Nowak Oliwia, Pawlak Jan, Stańczuk Julia; z klasy 4b - Kur Anna oraz Walesiak Magdalena z SP9.

Dla niektórych, była to pierwsza noc w życiu, którą samotnie spędzili poza domem. W programie znalazły się: musztra, gry i zabawy integracyjne, obrzędowość harcerska i drużyny, historia harcerstwa, śpiewogranie oraz terenoznawstwo. Wieczór wypełniły podchody, a niedzielne przedpołudnie – gra „Siedlce - kolory jesieni” w parku Aleksandria.

O bezpieczeństwo, jedzonko (były tosty), atrakcyjność imprezy zadbali dh Zuzanna Sawczuk z 3d, dh Aleksander Panasiuk – przyboczny, dh Jacek Miłobędzki i drużynowa Anna Miłobędzka. Już za dwa tygodnie kolejna harcerska impreza – Rajd Nadliwczański.

CodeWeek w SP3 Siedlce

W ramach CodeWeek w naszej szkole uczniowie pod czujnym okiem p. Dariusza Kozioła podczas lekcji informatyki pracując z programem Ozoblockly i Ozobotami przypominali sobie podstawowe znaki drogowe oraz ćwiczyli programowanie. #Codeweek, #codeEu #EduSense #UczymyDzieciProgramowac

Międzynarodowy Dzień Kropki

Zgodnie z przesłaniem obchodzonego na całym świecie Dniem Kropki, uczniowie klas 1 umacniali wiarę we własne siły, rozwijali kreatywność, pokonywali własne słabości. A wszytko to m.in. zaowocowało rozkodowaniem pięknej kolorowej kropki.

Międzynardodowy Dzień Kropki w 1D

W związku z obchodzonym 15 IX Międzynarodowym Dniem Kropki uczniowie klasy I D mieli na swoich ubraniach kropki. Po zapoznaniu dzieci z historią tego święta, kropka stała się tematem przewodnim zabawy, a później wspólnej pracy plastycznej. Mama Basi przygotowała dla nas niespodziankę - babeczki w kropki, które na koniec dnia z przyjemnością zjedliśmy. 
p. Paulina Wysocka

Nie tylko nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1d a między nimi Ola Paprocka i jej filcowe kropki uczestniczyli w Dniu Kropki.Również gimnazjaliści pod opieką p. Ewy Wasążnik wykonali tego dnia na terapii pedagogicznej prace związane z kropką 

2A w Katolickim Radiu Podlasie

12 września 2017 klasa 2 A pod opieką p. Charczuk i p. Korytowskiej wybrała się do Katolickiego Radia Podlasie. Spotkanie odbyło się w ramach Dni Otwartych z okazji 25-lecia istnienia radia. Reporter KRP, p. Dorota Karpeta, zapoznała nas z historią radia i przybliżyła jego działanie. Mieliśmy okazję sprawdzić nasze umiejętności reporterskie oraz poznaliśmy tajniki pracy dziennikarskiej. Najodważniejsi mogli spróbować swoich sił w audycji na żywo. Przeprowadzono krótki wywiad z wybranymi uczniami naszej klasy, który został wyemitowany na antenie. Zajęcia były niezwykle interesujące. Anna Roguska i Małgorzata Teodorczuk Klasa 2 A

Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty.

Tradycyjnie mszą świętą w kościele p.w. św. Ducha. Następnie odbyły się spotkania uczniów klas II i III gimnazjum z wychowawcami. Szczególnie uroczyste były inauguracje nowego roku szkolnego dla klas I szkoły podstawowej, które po 17 latach ponownie zagościły w naszych murach oraz dla klas IV i VII.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszej akademii.

28 września - w Światowy Dzień Jabłka

28 września - w Światowy Dzień Jabłka uczniowie naszej szkoły mieli okazję delektować się tym zdrowym i smacznym owocem, który stanowi też bogate źródło witamin. Przedstawiciele starszych klas częstowali nimi z wielkich wiklinowych koszy wszystkich chętnych. Odbywały się wtedy rozmowy i pogadanki o jabłkach i ich wartościach odżywczych, śpiewano piosenki, a także wykonywano prace plastyczne z jabłkiem w roli głównej.

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć