Wydarzenia roku szkolnego 2011/2012

Witaj w nowym roku szkolnym

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Niepodległości

Europejski Dzień Języków Obcych

Otrzęsiny

Filcowanie w PG3

Dnia 19 grudnia 2011r. w PG3 odbyły się zajęcia z filcowania pod kierunkiem pani Beaty Sobiczewskiej. Podczas filcowania uczniowie świetnie się bawili. Kilka osób już po pierwszym spotkaniu złapało bakcyla i prosiło o dodatkowe zajęcia. A oto jak pracowali i się bawili:

Świąteczne przygotowania

Szkolna Wigilia

Scenki świąteczne w językach już nam nie obcych

Okaż serce

Dnia 14 lutego 2012r  szkolne koło Caritas  we współpracy z panią Beatą Sobiczewską zorganizowało kiermasz na rzecz dzieci potrzebujących w naszej szkole.

Na kiermaszu można było nabyć walentynkowe gadżety i słodycze wykonane przez młodzież. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na paczki wielkanocne dla uczniów.

Pomnik V i VI Brygady Wileńskiej AK  Dzień „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca, już po raz drugi, obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Święto poświęcone jest żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, a zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

Poczet sztandarowy oraz uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w kościele garnizonowym. Następnie złożyli wieniec pod Pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej AK oraz uczestniczyli w uroczystości pod tablicą poświęconą pamięci szesnastu siedlczan, członków podziemia niepodległościowego, zamordowanych w nocy z w nocy z 12 na 13 kwietnia 1945 r. przez funkcjonariuszy Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Siedlcach.

TRÓJKA - Miejsce odkrywania talentów - Klub szachowy Skoczek

21.03.2012 roku w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Siedlcach odbyła się symultana szachowa, czyli mecz szachowy, w którym szachista gra z wieloma graczami. W symultanie wziął udział pan Jacek Ilczuk- mistrz międzynarodowy w szachach korespondencyjnych, autor programu szkolenia szachistów V, IV i III kategorii.

  • Angelika Kozaczyńska2f
  • Joanna Męczyńska 1a
  • Małgorzata Lech 2e
  • Karolina Dmowska 1f
  • Olga Borkowska 1f
  • Paweł Igański 2e
  • Robert Lipiński 2g
  • Albert Kuś 2e

Imprezę należy uznać za bardzo udaną, a co najważniejsze promującą szachy wśród naszej młodzieży. Pomysłodawcą spotkania był pan Sławomir Kurpiewski, a organizatorami pan dyrektor Dariusz Kupiński i pan Michał Hryciuk.

4-lecie Teatru Fanum z Siedlec

30 marca 2012 roku stał się dla siedleckiej grupy PaT skupionej wokół Teatru FANUM oraz całej społeczności PaT dniem szczególnym z powodu obchodów 4-lecia działalności naszego Teatru. W tym roku podobnie jak w poprzednim obchody urodzin Teatru FANUM zbiegły się z Międzynarodowym Dniem Teatru. Honorowy patronat nad 4-leciem Teatru FANUM objęli Rzecznik Raw Dziecka RP, Pan Minister Marek Michalak oraz Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski. Patronem Medialnym było Radio TRAP.

Przypomnijmy, że grupa powstała w 2008 r. na bazie siedleckiej obsady spektaklu „Blackout”. Założyli ją uczniowie siedleckich szkół, którzy chcą poprzez teatr pomagać młodym ludziom na drodze do życia bez uzależnień.

Uroczystość odbyła się w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach, którego sala gimnastyczna wprost pękała w szwach. W celu wspólnego świętowania przybył Impresariat Programu PaT z insp. Grzegorzem Jachem na czele oraz p. Elżbietą Golińską, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł.insp. Rafał Batkowski, Miejski Komendant Policji w Siedlcach podinsp.dr. Marek Fałdowski wraz ze swym zastępcą nadkom. Januszem Celińskim i Oficerem Prasowym Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach nadkom. Jerzym Długoszem. Władze Miasta Siedlce reprezentowała Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Pani Anna Sochacka. Obecny był również szczerze oddany dobru młodzieży dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 3 Pan Dariusz Kupiński, który na ten ważny dla nas dzień i noc oddał w ręce młodzieży klucze do szkoły.  Bardzo licznie przybyły  grupy społeczności PaT z Wyszkowa i Długosiodła oraz Ostrowi Mazowieckiej wraz z fantastycznymi koordynatorami PaT Zenonem Krawczykiem (Wyszków) i Ewą Syrek  (Ostrów Mazowiecka) i  towarzyszącymi  im  opiekunami  młodzieży.  Radosnym  powitaniom  i łzom wzruszenia ze spotkania między dawno niewidzianymi znajomymi nie było końca!

Jubileusz odbył się pod hasłem „4 spektakle na 4 lata”. Po oficjalnym powitaniu gości głos zabrali: Pani viceprezydent, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji oraz Szef Programu PaT, insp. Grzegorza Jacha, który wręczył Teatrowi FANUM statuetkę Lidera Programu PaT, przyznawaną dotychczas samorządom i instytucjom aktywnie wspierającym Program. Pan Grzegorz Jach przypomniał również miejsce i termin 7 Przystanku PaT oraz zaprezentował siedleckiej publiczności kalendarz PaT. Następnie gromadzeni goście obejrzeli premierę spektaklu „The Body Shop” według scenariusza Aliny Dolzhikovej w reżyserii Huberta Prekurata. Spektakl przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych opowiadający historię młodej dziewczyny, która nabierając się na ofertę zostania modelką trafia do Włoch do agencji towarzyskiej, gdzie zostaje zmuszona do nierządu.

Kolejnym, po kilkunastominutowej przerwie, punktem programu była nowa dla Teatru FANUM forma działalności artystycznej-słuchowisko radiowe pt. „Skrzydła”. Autorem scenariusza jest Arhtur Kopit. Opowiada ono historię kobiety po wylewie krwi do mózgu, a niegdyś była kaskaderką wychodzącą na skrzydła samolotów. Zmaga się obecnie z trudnościami ponownego dostosowania się do społeczeństwa, jest rozbita pomiędzy swoim wewnętrznym światem, a próbami komunikacji, która jest utrudniona przez szkody wyrządzone przez chorobę. Realizacja słuchowiska odbyła się we współpracy ze znanym Społeczności PaT Radiem TRAP, za co na ręce Radia oraz Tomasza Bielińskiego składamy serdeczne podziękowania.

Następnie publiczność miała okazję przeżyć chwile wzruszenia i wspomnień podczas wznowienia  dawno już nie granego przez FANUM spektaklu pt. „Pif! Paf! Jesteś trup!” wg scenariusza Williama Mastrosimone`a i tłumaczeniu Zbigniew Hołdysa, zrealizowanego w 2009 roku w ramach Stypendium Artystycznego prezydenta Miasta Siedlce oraz wyróżnionego Certyfikatem „Wspiera nas PaT” przyznanego Hubertowi Prekuratowi za realizację tego tytułu. Porusza on szereg istotnych wątków-dostępności broni, akceptacji w środowisku, akceptacji samego siebie oraz ukazuje skutki niewłaściwego wychowania dziecka.   Ostatnio „Pif! Paf! Jesteś trup!” można było z obaczyć na 5 Przystanku PaT w Karolinie p. Warszawą. Wprawdzie obsada spektaklu uległa pewnym zmianom, ale widzowie byli szczerze wzruszeni i nagrodzili go owacją na stojąco.

Obchody nie obył się bez pewnym zmian w programie-z powodu kontuzji jednego z aktorów nie mogła odbyć się premiera spektaklu teatru ruchu pt. „Genesis”. Spieszymy jednocześnie z informacją, że nic straconego-premiera nadal jest w planach! A hasło tegorocznych obchodów „4 spektakle na 4 lata” nie straciło nic ze swej aktualności, ponieważ goście mieli okazję zobaczyć (wielu po raz pierwszy) film edukacyjno-profilaktyczny pt. „Więzienie stracony czas” nakręcony wspólnie z Mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu i Okręgowym Inspektoratem   Służby Więziennej  w Warszawie.  Więcej informacji na temat prapremierowego i premierowego pokazu filmu można przeczytać na stronie PaT.

W przerwach między spektaklami goście w Scenie Kawiarnianej mieli okazję do spotkań, rozmów, skosztowania poczęstunku przygotowanego przez aktorów i ich rodziców, przypomnienia sobie wcześniejszych spektakli Teatru FANUM w Galerii Rekwizytów. Wszystkiemu towarzyszyły indywidualnie prezentacje naszych aktorów-wokalne, teatralne, aktorskie, poetyckie, literackie.

Tak liczne spotkanie Społeczności PaT nie mogło się odbyć bez wspólnego i pełnego aplauzu wykonania hymnu PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”. A po obchodach…? Rozmowy, uściski, łzy pożegnania   oraz trwające do rana rozmowy z   gośćmi, którzy zostali na noc dzięki uprzejmości i wielkiemu sercu oddanego młodzieży Pana Dyrektora Dariusza Kupińskiego, który oddał nam na tę noc klucze do szkoły.

 

Tekst: Magdalena Andrzejczyk

          Hubert Prekurat

Kaziuk 2012

W dniach od 02.04.2012r do 04.04.2012r odbył się kiermasz wielkanocnych ozdób świątecznych nawiązujący do dawnej i współczesnej tradycji wileńskiej.

Na kiermaszu można było nabyć „KAZIUKOWE SERCA”, pisanki, słodycze, drewniane figurki związane ze świętami wielkanocnymi. Zorganizowana została również loteria fantowa. Ozdoby świąteczne i słodkie wypieki przygotowali członkowie szkolnego koła Caritas i chętni uczniowie pod kierunkiem pani Beaty Sobiczewskiej.

Cały dochód z kiermaszu został przekazany szkolnemu Zespołowi Charytatywnemu Nauczycieli na paczki wielkanocne dla uczniów.

Jak rozmawiać? Lekcja komunikacji poprzez Teatr.

Publiczne Gimnazjum Nr 3 podczas spotkań z rodzicami w dniu 15 maja 2012 r. po raz kolejny stało się świątynią sztuki. Wszystko to za sprawą spektaklu teatralnego, który przygotowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły we współpracy z aktorami Teatru FANUM.

Teatr FANUM to młodzieżowy teatr profilaktyczny, który powstał w lutym 2008 roku. Założyła go grupa młodych ludzi z siedleckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu siedleckiego, która postawiła sobie za cel szerzenie idei życia bez uzależnień wśród swoich rówieśników. Natchnął nas program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, który wówczas realizowaliśmy grając spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Blackout” w reżyserii insp. Grzegorza Jacha. Dzisiaj jeden z ówczesnych aktorów, Hubert Prekurat, podejmuje się reżyserii spektakli teatralnych samodzielnie.

Teatr FANUM w marcu tego roku obchodził 4-lecie swojej działalności, mogąc działać dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu ludzi i instytucji, w tym Publicznego Gimnazjum Nr 3, którego Dyrektor niezmiennie gościnnie otwiera dla Teatru drzwi szkoły.

Dzisiaj, podczas wywiadówek, rodzice i nauczyciele Publicznego Gimnazjum Nr 3 mieli okazję zobaczyć spektakl pt. „Sekret”. Autorka scenariusza jest Izabela Rękawek, a prapremierę wystawił Teatr Rękawiczka w Garwolinie kilka lat temu. Obecnie spektakl „Sekret” realizowany jest w ramach działań Programu „Profilaktyka a Ty”. W spektaklu zagrali dziś uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wspierani przez nauczycieli, którzy wcielili się w role rodziców. W role rodziców weszły nauczycielki naszej szkoły: p. Marzena Rzewuska, p. Anna Miłobędzka, p. Agnieszka Księżopolska, p. Agnieszka Majewska, p. Urszula Borkowska, p. Aneta Nasiłowska, p. Magdalena Andrzejczyk oraz gościnnie aktor z Warszawy, twórca i Redaktor Naczelny Radia TRAP-Tomasz Bieliński. Dzisiejszy spektakl powstał pod kierunkiem reżyserskim absolwenta naszej Szkoły-Huberta Prekurata, obecnie reżysera Teatru FANUM oraz opieką dydaktyczną Magdaleny Andrzejczyk, opiekuna Teatru.

Wśród gości obecna była Rzecznik Prasowy Programu PaT Justyna Szczęsna.

Spektakl „Sekret” poruszą niezmiernie ważną tematykę komunikacji na linii rodzic-dziecko oraz barier, które utrudniają szczerą, codzienną rozmowę między tak bliskimi sobie ludźmi. Rodzice , nauczyciele oraz młodzież zgromadzona w sali gimnastycznej naszej szkoły nie kryli łez wzruszenia podczas spektaklu, gdy młodzi aktorzy, wspierani przez nauczycieli, uświadomili im, jaki ogromne, negatywne emocje wywołują swoimi często nieprzemyślanymi komunikatami. A przecież każdy z nas tak naprawdę chce dobrze… Więc może zacznijmy ze sobą rozmawiać? Od dzisiaj. Szczerze , okazując drugiemu człowiekowi, że nam na nim zależy.

Obchodziliśmy  221 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 MAJA

Delegacja naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kosciuszki.

15 maja Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja w naszej szkole odbył się DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI.

Na hasło Polskiej  Niezapominajki otwierają się drzwi do prawdziwych skarbców przyrody i historii zamkniętych w ostatnim półwieczu. Niezapominajka stała się elementem naszego krajobrazu, symbolizującym pamięć o wszystkich ważnych wartościach naszej kultury. Ten kwiat podkreśla pamięć o przyjaciołach także tych, którzy walczyli za ojczyznę. Obchodząc Święto Niezapominajki, czcimy miłość, pamięć i tradycję. Święto Polskiej Niezapominajki utrwala się w świadomości młodzieży polskiej jako symbol miłości, symbol kultury ekologicznej. Spełnia ono ważną rolę w edukacji ekologicznej. Zasługą tego niepozornego kwiatka jest powrót do Polski „spokoju ducha”, przypomnienie sobie o wartościach, o których w pogoni za mirażami zapominamy. Święto Polskiej Niezapominajki to szeroka edukacja społeczna, to budowa społeczeństwa obywatelskiego. Przez miłość do ojczyzny budujemy świat piękniejący w rodzinach, społecznościach bliższych i dalszych. Napełniamy hasło: „Za naszą i waszą wolność” nowymi treściami. Budujemy świat sprawiedliwy i piękny." [...,]

Andrzej Zalewski, rok 2009

Członkowie szkolnego koła Caritas i chętni uczniowie pod opieką pani Beaty Sobiczewskiej przygotowali słodkości , interesujące gazetki na korytarzu szkolnym, pocztę niezapominajkową , zawieszki z niezapominajkami oraz bukieciki z konwalii i niezapominajek.

Odbył się również konkurs „SYMBOLE NARODOWE” zorganizowany przez panią Ewę Wyczółkowską.

Beata Sobiczewska

Dzień Integracji - II Szkolny Przegląd Talentów

Bal III klas

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca 2012 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego. O godzinie 8.00 uczestniczyliśmy we mszy świętej w kościele parafialnym. O godzinie 9.00 odbyły się spotkania klasowe z wychowawcami. O godzinie 10.00 odbyło się w sali gimnastycznej uroczyste zakończenie roku szkolnego, gdzie z rąk pana dyrektora Dariusza Kupińskiego uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody, wyróżnienia, dyplomy. Medalami szkoły odznaczeni zostali uczniowie, rodzice oraz goście, którzy swoją działalnością szczególnie wspierają szkołę w jej pracy. Przewodnicząca samorządu przekazała nowo wybranej koleżance klucze do szkoły. Wszystkim wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy.

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć