Wydarzenia roku szkolnego 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego dla kas 8

Dnia 22 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość dla uczniów klas 8, która zwieńczyła ich naukę w Szkole Podstawowej nr 3. W tej pięknej i wzruszającej chwili towarzyszyli im dumni wychowawcy i nauczyciele oraz rodzice. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie klas 8 jako absolwenci, ślubowali strzec honoru szkoły, rozsławiać jej imię oraz nosić zaszczytne miano wychowanków Szkoły Podstawowej nr 3. Następnie ósmoklasiści przekazali sztandar uczniom klas młodszych. Nasi absolwenci podziękowali wszystkim, którzy włożyli trud w ich edukację i wychowanie. Wyrazem wdzięczności były kwiaty przekazane na ręce Dyrekcji oraz program artystyczny, na który złożyły się recytacje oraz występy wokalne, a także "dobre rady" dla uczniów opuszczających mury naszej szkoły. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie najważniejszych nagród w naszej szkole. Jan Suchodolski z klasy 8d otrzymał medal szkoły, a Weronika Tylus z klasy 8c - statuetkę Tadeusza Kościuszki. Następnie uczniowie klas ósmych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz nagrody książkowe i dyplomy za szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, artystycznych i działalność na rzecz innych ludzi. Ostatnim elementem akademii było nagrodzenie statuetkami najlepszych sportowców z klas ósmych, którzy zdobywali medale w zawodach sportowych. Uroczystość zakończyła się spotkaniem uczniów z wychowawcami. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim ósmoklasistom, życzymy im udanych wakacji i spełnienia marzeń!

Festiwal Nauki  

W poniedziałek 19 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki, w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych. Wydarzenie to było podsumowaniem zajęć kreatywnych realizowanych w bieżącym roku szkolnym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zadaniem uczniów klas trzecich,  było zaprogramowanie z warunkiem trasy robota wykonanego z klocków Lego Spike. Dodatkowo odnalezienie wyznaczonego przedmiotu za pomocą kodu QR. Oprócz tego uczniowie mieli okazję stworzyć hologram np. planety, ptaka, roślin, samochodu czy ulubionej postaci z bajki.  W klasach czwartych uczniowie pod kontrolą nauczyciela obserwowali i wykonywali doświadczenia takie jak lampa lava i ciecz nieniutonowska. Oprócz tego wykonali kilka eksperymentów z suchym lodem.  Warunkiem poprawnego wykonania doświadczenia była konieczność odszyfrowania za pomocą kodu QR potrzebnych do niego odczynników. Wszystkie grupy wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności.        

Za organizację odpowiadała p. Lidia Michalczuk oraz p. Agnieszka Szostek 

Jak to szybko minęło!

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2022/2023 oficjalnie zakończony. Szczególne emocje towarzyszyły trzecioklasistom, którzy dzisiaj pożegnali początkowy etap nauczania i otrzymali promocję do klas czwartych. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem nowego sztandaru szkoły oraz przemową Pana Dyrektora Dariusza Kupińskiego. W części artystycznej wzięła udział klasa 2c. Młodsi koledzy wcielili się w role trzecioklasistów i zaprezentowali krótką inscenizację. Część wokalną wsparły również uczennice klasy 3d Maria Jakoniuk oraz Alicja Łuniweska. Ponadto obserwowaliśmy piękny występ zespołu Cool Dance. Na koniec wykonano zdjęcia pamiątkowe oraz podsumowano całoroczną pracę. Wręczono nagrody uczniom, którzy od września wykazywali się wyjątkowym uporem w pracy, niezłomnością w podążaniu do celu, wzorowym zachowaniem oraz uzyskiwali najwyższe wyniki edukacyjne.
Zamknięto rozdział kolejnego roku nauki. Nadszedł czas wyczekanego odpoczynku. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych, cudownych wakacji.
Agnieszka Szostek

Wycieczka do Torunia.  

W dniach 09.05- 10.05 odbyła się wycieczka do Torunia uczniów wraz z opiekunami: p. Beatą Popek, p. Lidią Michalczuk, p. Michałem Hryciukiem, p. Katarzyną Teodorską- Romańską, p. Anną Miłobędzką, p. Dorotą Radman klas 7a, 6a, 6c i 6d. Pierwszego dnia spotkaliśmy się z przewodnikiem ubranym w strój historyczny i spacerowaliśmy, oglądając najważniejsze zabytki Starego Miasta (bramę, baszty, słynną Krzywą Wieżę, Rynek Staromiejski z Ratuszem i pięknymi kamienicami, pomnik Kopernika). Ważnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie domu wielkiego astronoma- Mikołaja Kopernika. Odwiedziliśmy Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans pt. „Światła północy”. Następnie wyruszyliśmy na „Marsa” - Baza Mars#17- eksplorując nowoczesną i multimedialną przestrzeń zaaranżowaną w formie bazy kosmicznej. Pierwszy dzień wycieczki w Toruniu zakończyliśmy zwiedzaniem fortyfikacji obronnych zwanych Fortem IV. Drugi dzień zaczęliśmy od warsztatów w Piernikarni Starotoruńskiej, podczas których każdy miał możliwość wykonać samodzielnie pamiątkowy piernik. Na koniec sprawdziliśmy naszą wiedzę podczas gry miejskiej na Rynku Staromiejskim. Oprócz mnóstwa wiedzy zdobytej na wesoło i przez doświadczenie, odkryliśmy wspólnie, że czas spędzony w autokarze też może być świetną zabawą. Podróż umilali nam klasowi opowiadacze dowcipów, a pilot wycieczki włączał wybrane przez nas piosenki. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła wielu niezwykłych przeżyć. 

Akademia 3 Maj

3 maja przypada 232 rocznica uchwalenia Konstytucji  z 1791 roku. Dzień 28 kwietnia stał się dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 okazją do odświeżenia swojej wiedzy z historii na temat postanowień Konstytucji 3 Maja 1791 r. Uczniowie klas 4-8 podczas uroczystej akademii przygotowanej przez swoich kolegów z klasy 6 a wspólnie zastanawiali się, czym jest i po co państwu potrzebna jest konstytucja.  Dzięki  konferencji prasowej  przeprowadzonej przez uczniów z ostatnim królem Polski, Stanisławem Augustem Poniatowskim, przy wsparciu naszych niezawodnych chórzystów wszyscy przypomnieliśmy sobie, że Konstytucja jest dla państwa najważniejszym dokumentem, zawierającym nasze prawa i obowiązki wobec Ojczyzny. 
Podczas uroczystości gościliśmy Panią Beatę Troć, przedstawicielkę dyrektora Archiwum Państwowego w Siedlcach, dr. Grzegorza Welika, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 - Panią Anetę Sołoduchę wraz z uczniami oraz Panią Annę Andrzejczuk z uczniami Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Białkach. Przybyli goście, a także uczniowie naszej Szkoły odebrali z rąk Pana Dyrektora Dariusza Kupińskiego oraz Pani Beaty Troć nagrody i wyróżnienia w VI Międzyszkolnym Konkursie Patriotycznym „Wkład Polaków w historię i kulturę. Pamięci Wojciecha Korfantego, Mikołaja Kopernika, Jana Matejki i Wisławy Szymborskiej”.  
Konkurs odbył się w naszej Szkole pod patronem Archiwum Państwowego w Siedlcach. Gościom dziękujemy za udział w konkursie i uroczystości. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
Za przygotowanie uroczystości dziękujemy uczniom klasy 6a wraz z Wychowawcą P. Lidią Michalczuk, chórzystkom przygotowanym przez P. Elżbietę Chachaj we współpracy z P. Katarzyną Teodorską Romańską, P. Tadeuszowi Kośmidrowi  za piękną dekorację,  nauczycielom historii-Paniom Magdalenie Andrzejczyk i Annie Charczuk za opiekę merytoryczną i artystyczną, Jankowi Suchodolskiemu i Karolowi Sulińskiemu z kl. 8d  za niezawodne nagłośnienie, a wspaniałej publiczności za uwagę i skupienie godne tak ważnej rocznicy.

Wycieczka do Wilna

W dniach 17.04 -20.04 odbyła się wycieczka do Wilna. Było naprawdę fantastycznie!
W dniu przyjazdu byliśmy na Górze Trzech Krzyży i zobaczyliśmy wileńskie Stare Miasto. Ważnym punktem naszej wycieczki była Ostra Brama. Wilno to miasto kościołów, my odwiedziliśmy między innymi: kościół Piotra i Pawła, katedrę wileńską i cerkiew św. Ducha.
Zobaczyliśmy także cmentarz na Rossie. Drugiego dnia odwiedziliśmy polskie przedszkole w Niemenczynie gdzie wystawiliśmy przedstawienie „Bajkowy ambaras” a nasze młodsze koleżanki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Trzeciego dnia  spotkaliśmy się z nauczycielami i młodzieżą polskiej szkoły w Miejszagole.
W drodze powrotnej do Polski zwiedziliśmy jeszcze zamek w Trokach. 
Wycieczka upłynęła nam szybko w miłej atmosferze.
Janek Suchodolski

Bal klas 8 

W dniu 9 lutego bieżącego roku w naszej szkole odbył się bal dla uczniów klas ósmych. Było to dla nas szczególne wydarzenie. Wszyscy z radością czekaliśmy na ten dzień. Wcześniej dekorowaliśmy naszą salę gimnastyczną, by na te kilka godzin zmieniła się w salę balową.  Sale lekcyjne także były ozdobione, dzięki czemu miło nam było w nich zjeść przygotowany przez rodziców poczęstunek.   Nasz szkolny bal rozpoczął się tradycyjnie od zatańczenia poloneza. Układ do niego przygotowała p. Marta Pawlak.   Po wykonanym tańcu dostaliśmy gromkie brawa od wszystkich zgromadzonych na sali gości: naszych rodziców, bliskich, dyrekcji i nauczycieli. Na koniec części oficjalnej uroczystości pan dyrektor oraz przewodnicząca Rady Rodziców wygłosili krótkie przemówienie. Nasi wychowawcy otrzymali podziękowania i bukiety kwiatów od swoich uczniów.  

Kl. 8a- wychowawca p. Agata Głuchowska 

Kl. B-wychowawca p. Anna Milobędzka 

Kl. 8c- wychowawca p. Violetta Nasiłowska 

Kl. 8d- wychowawca p. Agnieszka Księżopolska, nauczyciel współorganizujący p. Agnieszka Majewska 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu.  Wyjątkowe zdjęcia wykonał p. Jarosław Grudziński 

Aleksandra Romańska, kl. 8b

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS 5-8 

W dniu 9 lutego na szkolnej sali gimnastycznej odbyła się zabawa karnawałowa dla klas 5-7.  Uczniowie pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli świetnie bawili się tańcząc: “Kaczuszki”,  “Macarenę” czy “Jedzie pociąg”.  O oprawę muzyczną zadbało niezawodne trio z kl. 8d: Miłosz Wójciuk, Jan Suchodolski i Karol Suliński.  W trakcie imprezy odbył się także pokaz mody w przebraniach.  Jury w składzie: p. Beata Krzyszczak i p. Jarosław Grudziński miało twardy orzech do zgryzienia. Niektóre przebrania były naprawdę doskonałe i jurorzy postanowili nagrodzić cale klasy, które wzięły udział w pokazie. Wyniki konkursu wyglądają następująco: 

  • I m-ce ex aequo kl. 5c i 6c 
  • II m-ce kl.  kl. 5b i 6a 
  • III m-ce kl. 6b i 6d 

Nagrody zostaną wręczone klasom po powrocie z ferii. Życzymy wszystkim udanego odpoczynku.  

Bal klas 1- 4

Zgodnie ze zwyczajem hucznie świętujemy karnawał. Na bal karnawałowy w dniu 06.02.2023r. przybyli wszyscy uczniowie klas I-IV. Piękne postacie bajkowe i filmowe wspaniale bawiły się prowadzone przez duet wodzirejów. Chętnie uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Uczniowie z radością prezentowali bajeczne stroje. Ten czas dostarczył nam wiele niezapomnianych wspomnień.  

 

Apel klasy 2b "Bezpieczne ferie"

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klasy 2b przypomnieli wszystkim o zasadach bezpiecznego korzystania z uroków zimy. Przygotowali apel dotyczący bezpiecznych ferii zimowych. W podsumowaniu uczniowie obserwujący inscenizację z widowni mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa. Bezpiecznych ferii zimowych życzy wszystkim klasa 2b!

Zajęcia z pierwszej pomocy w klasach drugich

W klasach drugich odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które są realizowane w ramach projektu ,,Pierwsza pomoc dla każdego”. Głównym celem i zadaniem tych zajęć jest nauczenie naszych najmłodszych uczniów podstaw udzielania pierwszej pomocy (co i jak zrobić w sytuacji zagrożenia oraz jak powinno się zachować, kiedy ktoś potrzebuje pomocy). Nauka pierwszej pomocy w formie zabawy oraz ćwiczeń praktycznych uczy prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach.  Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli wzywanie służb ratunkowych (pod jaki numer trzeba zadzwonić i co powiedzieć) oraz jak używać foli życia. Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni😊 P.Michał Hryciuk i p.Marta Mazur-Mańko
 

Ogólnopolski Projekt eTwinning Ptasia Stołówka realizowany w klasie 1c 


W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 1c gościli na zajęciach niesamowitego gościa - maskotkę projektową -sikorkę Tusię. Sikorka razem z dziećmi poznawała ptaki zimujące w Polsce, realizując zadania projektowe. Uczniowie pod okiem eksperta - Tusi- stworzyli plakat - "Jak mądrze dokarmiać ptaki?". Dzieci miały okazję dowiedzieć się, co oznaczają niektóre przysłowia i powiedzenia związane z ptakami oraz poznać ptaki występujące w dziecięcej literaturze. A to jeszcze nie koniec naszych działań w ramach projektu eTwinning Ptasia Stołówka. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania oraz na spotkanie on-line z naszymi projektowymi partnerami.

Wycieczka klas ósmych do Warszawy

Dnia 23 stycznia klasy 8a, 8b i 8c wybrały się na wycieczkę do Warszawy organizowaną przez biuro podróży "Aga- Tour". O godzinie 9:00 uczniowie z opiekunami zebrali się przy szkole. Odjazd jak i podróż odbyły się szybko, bez żadnych problemów.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie klasy zostały podzielone na dwie grupy. Zwiedzanie tego obiektu było bardzo ciekawe, oprócz zwykłego podziwiania eksponatów, można było skorzystać z wielu innych „atrakcji” takich jak: przejście przez "kanały”, zbieranie kartek powstańczego kalendarza lub film pt.  "Miasto Ruin” w mini-kinie 3D.

Następnym punktem był Sejm i Senat. Po krótkim oczekiwaniu, uczniowie weszli do budynku, gdzie przeszli przez bramki bezpieczeństwa oraz zostały objaśnione im zasady zachowania na terenie najważniejszego w naszym państwie obiektu. Wszystko odbyło się sprawnie, więc znów podzieleni na dwie grupy, uczestnicy szybko przeszli do zwiedzania. W trakcie pobytu jedna z grup spotkała europosła Roberta Biedronia, z którym wykonała pamiątkową fotografię, a druga miała okazję udziału w konferencji prasowej na żywo i można było siedleckich uczniów zobaczyć w TV. Przewodnicy mówili zwięźle, ciekawie, nie odchodząc od tematu. Uczniowie w prezencie otrzymali pocztówki, zakładki do książek oraz komiksy.

Po zwiedzaniu Sejmu i Senatu uczniowie udali się na posiłek w "Mc’Donalds”. Po zjedzeniu przeszli do kolejnego punktu czyli do "Królewskiego Ogrodu Świateł” w Wilanowie. Tematyka Ogrodu co roku jest inna. Obecnie są to greccy bogowie i mitologia. Tym razem młodzież poruszała się bez opiekunów, w mniejszych grupkach, co pozwoliło na lepsze wykorzystanie czasu. Uczniowie obserwowali te instalacje świetlne, które ich interesowały. Ta wystawa jest naprawdę warta zobaczenia.

Po miło spędzonym czasie w Wilanowie uczniowie wrócili do autokaru. Droga przebiegła bardzo klimatycznie, szybko i bezpiecznie a powrót do szkoły był około 20:00. Osobiście uważam, ale i zdaniem wielu innych uczestników, jest to wycieczka warta polecenia ze względów edukacyjnych, krajoznawczo-turystycznych jak i integracyjnych.

Laura Nowosielska 8b

WYJŚCIE DO TEATRU KL 2D


W dniu 11.01.2023 r. klasa 2d udała się do CKiS w Siedlcach na spektakl pt. "Opowieść Wigilijna". "Teatr Pana O" zabrał nas do dziewiętnastowiecznego Londynu, przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania. Podczas tego niezwykłego spektaklu postacie weszły w interakcje z publicznością, a całość była okraszona niepowtarzalnymi nowinkami świetlnymi (kostiumy i dekoracje fluorescencyjne, rekwizyty ledowe i laserowe). Wszyscy ogądali z zaciekawieniem. Takiego spektaklu jeszcze nie widzieliśmy, z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

Grudzień w klasie I b 

W grudniu klasa 1 b udała się do Biblioteki Miejskiej w Siedlcach. Pierwszaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.  Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.  

Szczególnie spodobały im się kolorowe, bogato ilustrowane publikacje wydawane z myślą o najmłodszych czytelnikach. Na pamiątkę wizyty dzieci otrzymały plany lekcji. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia. Mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze niejeden raz spotkamy się w miejskiej bibliotece.

Zbilżające się święta zachęciły nas do wykonania świątecznych aniołków i choinek. Gdy już przystroiliśmy salę, okazało się, że w naszej klasie pojawiła się choinka. Aby bardziej poczuć atmosferę zbliżających się Świąt przystroiliśmy ją pięknymi bombkami, gwiazdkami i kolorowymi łańcuchami, które zrobiliśmy własnoręcznie. W Mikołajki czekała nas prawdziwa niespodzianka! Mikołaj zostawił dla nas czekoladowe upominki, po ich zjedzeniu w pełni sił ruszyliśmy na wyprawę do Novegokina na film „Dziwny świat”. 

Pod koniec grudnia złączyliśmy w klasie wszystkie stoły i wspólnie usiedliśmy do świątecznego spotkania. Słuchaliśmy kolęd i siebie… Następnego dnia wykonaliśmy własne szopki betlejemskie, które zabraliśmy do domów. Grudzień w naszej klasie był magiczny! 

Dziękujemy kochanym rodzicom za pomoc w realizacji wszystkich grudniowych wydarzeń klasowych. 

Nasi uczniowie na charytatywnym koncercie w Cafe Fryderyk

Uczniowie klasy 1c oraz zuchy i harcerze 106. WPDH „Błękitna Szóstka” w dniu 13.01.2023r. wzięli udział w koncercie charytatywnym na rzecz Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci, który odbył się w kawiarni Cafe Fryderyk w Siedlcach. Mogliśmy posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klasy 1c z naszej szkoły, których do pięknego występu przygotowała wychowawczyni Pani Monika Czaplicka. Na trąbce zagrał jeden z naszych harcerzy. Harcerze i zuchy zbierali datki do puszek na rzecz podopiecznych Hospicjum. Dziękujemy za obecność oraz wrażliwe serce na potrzeby drugiego człowieka.

Jasełka w edukacji wczesnoszkolnej

W środę, 21 grudnia, odbyły się JASEŁKA wykonaniu uczniów klasy 2a i 2d pod opieką Pań: Joanny Tokarewicz, Anny Gadomskiej, Moniki Grochowskiej, Martyny Krzyszczak i Katarzyny Jankowskiej. Przedstawienie ŚWIĘTA NOC w przyjemny sposób wprowadziło widzów w nastrój świąteczny. Pięknie ubrani aktorzy i narratorzy wspaniale odegrali swoje role, a chór, przy akompaniamencie gitary, skrzypiec i akordeonu tak porwał widownię, że nasi mali artyści byli ogradzani brawami po wykonaniu każdej pieśni. Całość została uwieńczona tańcem Aniołów, który również bardzo spodobał się naszym widzom. To był wspaniały dzień.
 

Grudniowa wycieczka do Warszawy klas 6c, 6d i 5c

Dnia 21 grudnia 2022r. Klasy 5c, 6c i 6d wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. Znajduje się w nim ponad 300 tysięcy eksponatów wojskowo-historycznych. Po zwiedzaniu muzeum uczniowie udali się na Warszawską Starówkę i mogli podziwiać znajdujące się na niej iluminacje świetlne. Kolejnym punktem programu była wizyta w pijalni czekolady E.Wedel. Uczniowie zostali zapoznani z historią zakładu cukierniczego, samodzielnie ozdabiali tabliczki czekolady – najlepsze dekoracje zostały nagrodzone przez pracowników. Na koniec zostaliśmy uraczeni pysznym napojem czekoladowym. W drodze powrotnej do autokaru mijaliśmy lodowisko z Syrenką Warszawską w centrum, mogliśmy zrobić zakupy na świątecznych straganach rozciągniętych wzdłuż Barbakanu. Ostatnim punktem programu była wizyta w fabryce bombek Silverado w Józefowie koło Sulejówka. Mieliśmy możliwość zobaczenia, jak wyglądają kolejne etapy produkcji bombek, począwszy od nagrzewania szkła i nadawania mu kształtu, poprzez posrebrzanie i zdobienie. We wzorcowni fabryki znajduje się ponad kilkanaście tysięcy własnoręcznie wykonanych bombek, które są sprzedawane nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Na koniec uczniowie mieli możliwość udekorowania własnych bombek i zakupu ozdób choinkowych w firmowym sklepie Silverado.  

Mimo napiętego programu wycieczka była bardzo udana. Opiekunami na wyjeździe byli: p. Katarzyna Teodorska-Romańska, p. Mariola Woźniak, p.  Adriana Burdziłowska-Nowak i p. Michał Hryciuk. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

Kanadyjski projekt List do Świętego Mikołaja

W listopadzie klasy 1b, 1c pod opieką p.Agnieszki Księżopolskiej, klasy 2a,2b,2c,2d i 3c pod opieką p.Katarzyny Lichograj oraz klasa 4c  pod opieką p. Agaty Michalak wzięły udział w projekcie organizowanym przez pocztę kanadyjską pod hasłem „Napisz list do świętego Mikołaja”. Uczniowie napisali i udekorowali listy, które zostały wysłane do Kanady. Długo czekaliśmy na odpowiedź, ale doczekaliśmy się. Wszystkie dzieci z tych klas SĄ na liście grzecznych dzieci i dostaną w tym roku prezenty pod choinkę.

Jasełka w edukacji wczesnoszkolnej

W środę, 21 grudnia, odbyły się JASEŁKA wykonaniu uczniów klasy 2a i 2d pod opieką Pań: Joanny Tokarewicz, Anny Gadomskiej, Moniki Grochowskiej, Martyny Krzyszczak i Katarzyny Jankowskiej. Przedstawienie ŚWIĘTA NOC w przyjemny sposób wprowadziło widzów w nastrój świąteczny. Pięknie ubrani aktorzy i narratorzy wspaniale odegrali swoje role, a chór, przy akompaniamencie gitary, skrzypiec i akordeonu tak porwał widownię, że nasi mali artyści byli ogradzani brawami po wykonaniu każdej pieśni. Całość została uwieńczona tańcem Aniołów, który również bardzo spodobał się naszym widzom. To był wspaniały dzień.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Jasełek:

Jasełka dla klas 4-8

20 grudnia 2022 r. odbyły się Jasełka dla klas 4-8. jako aktorzy wystąpili wyjątkowi uczniowie - osoby z niepełnosprawnościami, opiniami oraz Ukraińcy. Dzieci poczuły się bardzo docenione i dołożyły wszelkich starań. Wzruszeń nie było końca! Jasełka przygotowała p. Paulina Walesiak (Bożuta), a za muzykę odpowiadała p. Elżbieta Chachaj. Życzymy wszystkim, zdrowia, miłości i zakończenia wojny na Ukrainie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Jasełek:

Andrzejki w naszej szkole

30 listopada samorząd uczniowski zorganizował wróżby andrzejkowe dla całej szkoły. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach, można było „wywróżyć” imię najlepszego przyjaciela, sprawdzić moc przyjaźni, dowiedzieć się, kim będzie się w przyszłości. Wszystkie przepowiednie dostarczyły uczniom świetniej zabawy!
 

Klasa 3c na warsztatach z Elfami!

Już wkrótce Boże Narodzenie! Chcemy pomagać w przygotowaniach do świąt i dlatego zgłosiliśmy się na naukę do profesjonalnej ekipy z Kulinarnego Poddasza. Razem z pracowitymi Elfami przygotowywaliśmy ogromne zapiekanki, piekliśmy piernikowe chatki, kolorowaliśmy kuferki na upominki, doskonaliliśmy zmysł węchu i smaku rozpoznając rozmaite zapachy i smaki przypraw, warzyw, owoców, budyniu… Pracy było co niemiara! Nic dziwnego, że do Świąt Bożego Narodzenia Elfy przygotowują się cały rok!

Andrzejki w klasie 6d


29 listopada klasa 6d wraz z wychowawcą uczestniczyła w Andrzejkach. Uczniowie poznali dawne tradycje związane z tym "świętem".  Mieli okazję wybrać imię przyszłego męża/żony, " wywróżyć" swoją przyszłość, itp.  Oczywiście nie zabrakło także lania wosku przez dziurkę od klucza oraz rzucania monetą do miski w celu sprawdzenia czy spełnią się nasze marzenia.
 Wszystko odbywało się w formie zabawy i z dużym przymrużeniem oka. 

Teatrzyk kukiełkowy w klasie 1c

W ubiegłym tygodniu klasa 1c poznawała tajemnice teatru. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje spektakl, co to jest afisz teatralny i czym zajmuje się sufler.   Dzieci samodzielnie wykonały przepiękne kukiełki z drewnianych łyżek, które później wykorzystały do swoich pierwszych  przedstawień teatralnych. Mieliśmy okazję obejrzeć m.in. ciekawy Musical, Balet,  "Czerwonego Kapturka", "Jasia i Małgosię", "Kopciuszka"  oraz wiele innych, równie interesujących,  inscenizacji.

IV b poznaje talenty rodem z Siedlec 

22 listopada 2022 uczniowie klasy IV B, pod opieką pań: Karoliny Kwiatkowskiej, Eweliny Izdebskiej i Renaty Harasim, uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat: "Talent, który narodził się w Siedlcach. Życie i twórczość wybranych artystów, których prace znajdują się w zbiorach Muzeum Regionalnego w Siedlcach." Poznaliśmy twórczość wybranych artystów, m.in. Małgorzatay Łady-Maciągowej, Michała Borucińskiego, sióstr Joanny i Ireny Karpińskich, Kazimierza Szwainowskiego, Henryka Albina Tomaszewskiego, którzy urodzili się w Siedlcach, tutaj odkryto ich talent. Tworzyli na całym świecie, a po śmierci dorobek artystyczny został przekazany bądź zakupiony do zbiorów sztuki Muzeum Regionalnego w Siedlcach. To była ciekawa lekcja.

Dzień Życzliwości i Tolerancji :)

W poniedziałek 21 listopada 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Życzliwości i Tolerancji”.  W tym dniu nauczyciele nosili żółte kotyliony z napisem "Uśmiechnij się do siebie i do mnie :-)" przygotowane przez zespół psychologów i pedagogów we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Chętni uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje żółte ubrania i dodatki, więc na szkolnych korytarzach było jak na letniej łące pełnej kwitnących żółtych mleczy :) Część uczniów z okazji tego dnia wykorzystała swoją kreatywność, tworząc piękne kotyliony własnego projektu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ozdób, dekoracji, plakatu informacyjnego oraz wszystkim, którzy wzięli udział w akcji "Ubierz się na żółto". Pamietajmy o uśmiechu, życzliwości i tolerancyjnej postawie nie tylko tego jednego dnia, ale na co dzień :-).

WIZYTA STUDYJNA W UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZO – HUMANISTYCZNYM W SIEDLCACH 

W listopadzie klasy 8b i 8c, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyły w niezwykle interesującym wykładzie „Liderzy branży TSL", który odbył się w Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach.  

Na początku uczniowie usłyszeli kilka słów na temat uczelni, następnie pracownicy uniwersytetu dr Regina Demianiuk oraz dr Monika Ojdana-Kościuszko przedstawiły wykład przygotowany specjalnie dla naszej szkoły, podczas którego młodzież mogła zapoznać się z tajnikami pracy nauczyciela akademickiego i logistyka. Wszyscy byli pod wrażeniem wielkiej pasji i zaangażowania obu pań prowadzących.  

Po zajęciach ósmoklasiści mieli okazję zwiedzić Bibliotekę Uniwersytecką oraz wspólnie spędzić czas integrując się ze studentami podczas wspólnego tańca Belgijka. Wisienką na torcie było otrzymanie drobnych gadżetów, za które serdecznie dziękujemy.

Bajkowy Dzień w klasie 1B


Klasa 1B świętowała Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do szkoły przebrane w piękne bajkowe stroje. 
Gościliśmy również Wróżkę  - panią Małgorzatę Popek, naszą szkolną bibliotekarkę. Bajkowe spotkanie rozpoczęło się od przeczytania dzieciom bajki o Reksiu. Następnie dzieci chętnie rozpoznawały rekwizyty i zgadywały tytuły bajek, z których pochodzą oraz opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. W nagrodę otrzymały słodkie niespodzianki.
Ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnych emocji,  przypomniał jak ważne są bajki, że warto po nie sięgać. Na koniec spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia.
W nawiązaniu do twórczości Marii Konopnickiej - patronki roku 2022, uczniowie klasy 1b przygotowali również piosenkę o krasnoludkach, o których tak chętnie pisała nasza polska pisarka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i posłuchania piosenki. >>>SP 3 - Piosenki z bajek. Projekt<<<

Co zrobimy z naszą wolnością?

 Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność i niepodległość nie są nam dane raz na zawsze. Należy nieustannie dbać o te wartości. Pielęgnować je. Uroczyste świętowanie rocznicy tego wielkiego wydarzenia na stałe już wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych. 
W tym roku w ramach świętowania obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie z klas VIc, VId, VIIIb, VIIId oraz IId i IIId zaprosili społeczność szkolną do przemyśleń na temat Co zrobimy z naszą wolnością? 
W uroczystości wzięli udział Dyrektor Szkoły - pan Dariusz Kupiński i Wicedyrektor tejże Szkoły - pani Beata Górska. 
Zaprezentowany w blasku listopadowych świec program zawierał przemyślenia dotyczące niepodległości, zapisane także autorskimi wersami uczniów (Anny Melnyk i Aleksa Ogrodniczuka). Młodzi aktorzy ukazali pełne emocji i wzruszeń sceny pożegnań, rozstań rodzinnych. Wymowna prośba delikatnego dziewczęcia nucącego Wróć, Jasieńku z tej wojenki już/ Wróć, ucałuj jak za dawnych lat… przy białym krzyżu, w cieniu anielskich skrzydeł chwytała za serce.  Tymczasem w oddali tliły się płomienie świec… i roznosiły echem dźwięki chóru … Jasieńkowi nic nie trzeba już…
I zapewne to tylko owa Miłość, o której opowiadał nam Anioł Żołnierzy, pozwoliła wówczas przetrwać długie lata niewoli, stanowiąc najskuteczniejszą broń w walce o wolność. Jeszcze dziś powracają obrazy oderwanej rączki, ślady maleńkich stópek i pytania Dlaczego idę  - pytasz siostro…? A w tle dźwięczą patriotyczne pieśni z filharmonii – szkolnego chóru, składającemu Poległym patriotyczną wiązankę. 
Nie zabrakło też refleksji nad tym, czym jest ojczyzna dzisiaj, kiedy patrzymy na świat wokół nas? A całość zamknęła się w świątecznym wydaniu  Programu Co zrobimy z naszą wolnością? nadawanym wprost ze Szkoły nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach.
Niewątpliwie wolność to jedna z najbardziej kruchych i delikatnych wartości, a zarazem ogromna siła, która bez włożonego w nią wysiłku, może łatwo wymknąć się z rąk. Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, mieliśmy okazję przeżyć wzruszenie, radość i dumę.  Oddaliśmy hołd tym wszystkim, którzy walczyli o naszą niepodległość. Stąd idziemy w przyszłe wieki, oby,  miejmy nadzieję niepodległe… I brońmy naszej wolności niekoniecznie bronią.
W tym momencie za lekcję patriotyzmu dziękujemy aktorom, chórzystom oraz wspierającym nas ich rodzicom i nauczycielom. 
Agata Świderska, Katarzyna Teodorska-Romańska, Elżbieta Chachaj, Tadeusz Kośmider
 

Zapraszamy do obejrzenia bogatej relacji filmowej:

Wielki Koncert Małego Patrioty

11 listopada to ważne patriotyczne święto dla historii i tożsamości Polski. Nawiązując do nich, 
7 listopada 2022 r. z okazji Święta Niepodległości, uczniowie klasy 1a i 2d udali się na koncert dedykowany dzieciom, który odbył się w MOK - Sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach. 
Podczas „Wielkiego Koncertu Małego Patrioty” Pan Sprężynka i jego zespół zabrali dzieci w świat niepodległości, patriotyzmu, tożsamości narodowej. Takie pojęcia to dla większości dzieci abstrakcja. Dotyczą faktów, emocji i stanów, które dla dziecka są trudne do wyobrażenia. Dzieci potrzebują konkretów: ciekawych opowieści, porównań, doświadczeń, zabaw - tego, co pasuje do ich świata, co bliskie i zrozumiałe. Pan Sprężynka, dzięki olbrzymiej dawce skocznej, wesołej muzyki połączonej z interakcją stworzył, wspaniały klimat dla patriotycznych dziecięcych uczuć. Koncert ten to wartościowe przesłanie, doskonały repertuar, ciekawa scenografia, zawodowe, dynamiczne granie na żywo oraz wspaniała zabawa, w której dzieci cały czas uczestniczyły, tańczyły, śpiewały, bawiły się wspólnie z muzykami. Zresztą proszę tylko zobaczyć na zdjęcia z koncertu. 

Pasowanie na świetliczaka

W dniu 9 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy 1d na świetliczaka. Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków, musieli wykazać się odwagą, wiedzą i przejść próbę zręczności oraz próbę zasad. Na zakończenie, by dopełnić tradycji, uczniowie przystąpili do ślubowania i złożyli uroczystą przysięgę. Po ślubowaniu, na dowód przyjęcia do gromady świetlicowej, każdy pierwszak złożył podpis  w naszej  kronice.
Na pamiątkę uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobny  upominek.
Wychowawcy świetlicy życzą nowym świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

PASOWANIE NA UCZNIA


Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.
W dniu 26 października 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach. Uczniowie klas pierwszych  w obecności  Dyrekcji Szkoły, Rodziców, Nauczycieli ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. 
Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor Beata Górska  i Pani Dyrektor Marzena Skup poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka,  zamieniały wszystkie dzieci w prawdziwych uczniów.  Na koniec uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe książki.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Tegoroczny projekt poświęcony był patronom roku 2022.

W ramach tego projektu każda klasa dostała do wykonania jakieś zadanie. Dzieci młodsze przygotowały piosenkę i wiersz wybrany z twórczości Marii Konopnickiej. Uczniowie klas starszych wykonywali plansze zawierające informacje na temat polskiego romantyzmu, Marii Konopnickiej, Wandy Rutkiewicz, Ignacego Łukasiewicza i Józefa Wybickiego. Chętne osoby malowały ilustracje do utworów poetów romantyzmu oraz do książek Marii Konopnickiej. Najlepsze prace zostały wyeksponowane na wystawie.

12 października klasy pierwsze, drugie i trzecie zaprezentowały przygotowane piosenki. Uwagę przykuwały piękne kostiumy i choreografia, tworzące wraz z muzyką barwne widowisko. Bardzo wysoki poziom prezentowali też recytatorzy. Na swoje występy przygotowali odpowiednie stroje i rekwizyty. Z każdego poziomu została wybrana jedna piosenka i wiersz na finał projektu, który odbył się 13 października. Wtedy również w bardzo ciekawy sposób przedstawiono sylwetki patronów roku. Uczniowie z samorządu szkolnego wcielili się w te postaci i krótko o sobie opowiedzieli. Na scenie pojawiła się więc Maria Konopnicka z siedmioma krasnoludkami, Wanda Rutkiewicz, Józef Wybicki i Ignacy Łukasiewicz z lampą.

Dzięki projektowi „Patroni roku 2022” uczniowie mieli okazję poznać bliżej te wyjątkowe osoby, ich osiągnięcia oraz pasje. Mamy nadzieję, że będą dla nich przykładem do naśladowania i inspiracją do realizacji marzeń.

Zapraszamy do oberzenia filmików z wyspępów najmłodszych naszych uczniów:

Trójka w Londynie

W dniach 1-5 października 2022r. grupa uczniów pod opieką p. Agnieszki Księżopolskiej, p. Agaty Michalak i p. Katarzyny Lichograj wybrała się na wycieczkę do Londynu. Zapraszamy do obejrzenia długo wyczekiwanej fotorelacji i przeniesienia się na chwilę we wszystkie wyjątkowe miejsca, które udało nam się zwiedzić. 

>>>Fotorelacja<<<

Święto komisji Edukacji Narodowej

13 października 2022 roku w naszej Szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości czworo uczniów z Ukrainy wyrecytowało wiersz pod tytułem "Kwiaty dla nauczyciela". Następnie, uczniowie klasy 6a, przygotowani przez p. Beatę Krzyszczak i p. Lidię Michalczuk, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny.  Chór pod kierownictwem p. Elżbiety Chachaj zaśpiewał piosenki przygotowane specjalnie na tą okazję. W dalszej kolejności dzieci z klas 1-3 zaprezentowały swoje talenty taneczne i wokalne, w krótkich scenografiach przygotowanych dla nauczycieli. Zespół "Cool Dance" zaprezentował układ baletowy pt. "Walc kwiatów" pod kierownictwem p. Anny Kruk i p. Moniki Kowal.  Klasa 1a przygotowana przez p. Katarzynę Roguską zaśpiewała piosenkę pt. "Jadą dzieci drogą". Klasa 2a zaprezentowała utwór pt. "Moja fantazja" - opiekun p. Joanna Tokarewicz i p. Monika Grochowska.  Klasa 3d pod kierownictwem p. Hanny Kardas zaśpiewała piosenkę pt. " Witajcie w Naszej bajce".  Ostatnią częścią akademii były występy członków Samorządu Szkolnego. Podsumowali oni w ten sposób pracę nad projektem "Patroni roku 2022. Rok Polskiego Romantyzmu". Opiekunami tej części występu były p. Izabela Szostak i p. Małgorzata Popek.

Zdjęcia >>>Patroni Roku 2022<<<

„Czy poznajesz swojego nauczyciela?”

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej samorząd szkolny zorganizował konkurs „Czy poznajesz swojego nauczyciela?”. Celem zabawy było rozszyfrowanie jak wyglądali ich obecni nauczyciele w dzieciństwie. Czternastu pedagogów, których widzą na co dzień, ukryło się na zdjęciach z przeszłości.
Uczniowie przyjęli różne techniki detektywistyczne: pracowali w pojedynkę, tworzyli grupy dochodzeniowe, byli też tacy, którzy próbowali podstępem wydobyć ważne informacje od innych.
Najlepiej z zadaniem poradziła sobie klasa 6c, a także 6d, 8c i 8d.

Pierwsza wycieczka uczniów klas 1c i 1d

Dnia 11 października 2022 roku uczniowie klas Ic i Id wzięli udział w swojej pierwszej wycieczce szkolnej. Głównym celem wycieczki była integracja klasowa, a także zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz udział w warsztatach w Manufakturze Czekolady w Warszawie.

Wycieczka klasy 3c do Warszawy

4 października 2022 r. uczniowie klasy 3c byli na wycieczce szkolnej w Warszawie. Dzieci spędziły ten dzień i na zabawie, i na nauce. Odwiedziły Polski Związek Niewidomych, obejrzały film instruktażowy i mogły same przekonać się, jak odbierają świat ludzie niedowidzący i niewidomi. Używając białej laski, przechodziły drogę i korzystając ze specjalnych okularów, zobaczyły, jak odbierany jest świat, gdy jeden ze zmysłów nas zawodzi. Po tych zajęciach był smaczny obiad i wizyta w planetarium pełnym magii kosmosu.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ


W piątek, 7 PAŹDZIERNIKA, obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ. Pod czujnym okiem pani Moniki Czaplickiej i pani Asi Tokarewicz trzecioklasiści przystąpili do swojego pierwszego egzaminu 😊😉😊, oczywiście z tabliczki mnożenia!!! W skład komisji egzaminacyjnej weszli uczniowie z klasy 4c . Egzamin przebiegł w miłej i przyjemnej atmosferze. Wszyscy uczniowie ukończyli go z pozytywnym wynikiem i doskonale się przy tym bawili. W nagrodę otrzymali odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Bezpieczne grzybobranie w klasie 1b

Klasa 1b udała się na wystawę "Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia" do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach. Jej celem było pogłębienie wiedzy na temat identyfikacji grzybów dziko rosnących oraz zasad związanych z bezpiecznym zbieraniem i przechowywaniem grzybów. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli obejrzeć ekspozycję grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. Udzielono nam porad i informacji dotyczących bezpiecznego grzybobrania oraz przybliżono wiedzę dotyczącą profilaktyki chorób odkleszczowych. Stoisko wystawowe cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. 

Klasa 3c W pracowni Ambrożego Kleksa

We wtorek klasa 3C była w Centrum Kultury na przedstawieniu Teatru Pana O " W Pracowni Ambrożego Kleksa". Był to wspaniały występ aktorski przenoszący dzieci w świat baśni Jana Brzechwy. Dzieci cudownie się bawiły, wszyscy śpiewali, wiersze recytowali i tańczyli. Była "Lokomotywa" i "Kaczka Dziwaczka", "Tańcowała Igła z Nitką", był tez Dzik co jest bardzo zły, Małpa i jej małpie figle, latający stolik, niezwykłe świecące motyle, magiczne eliksiry oraz lasery, latające miedzy dziećmi papugi oraz biegający Pan Kleks wśród dzieci ze swoim zwierzęcym przyjacielem. Można było podsłuchać rozmowy jakie prowadza warzywa w dzień targowy, oraz zobaczyć jak gościnna i dobrze wychowana była pewna kwoka. Cudowny czas spędzony z Panem Kleksem i Jego bajkowymi przyjaciółmi. A oto fotorelacja :-)

Kamp Sportowy z Moniką Pyrek

28 września uczniowie klasy 4c pod opieką p. Michalaka i p. Miatkowskiego wzięli udział w Kampie Sportowym organizowanym wspólnie z Fundacją Moniki Pyrek. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sprawnościowych,  m.in w skoku o tyczce pod okiem samej Moniki Pyrek - olimpijki i wielokrotnej medalistki Mistrzostw Świata i Europy w tej dyscyplinie. Uczniowie klasy sportowej świetnie bawili się spędzając aktywnie czas, jak również otrzymali dawkę motywacji do dalszego rozwoju.

Klasa 2a na wystawie edukacyjnej "Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia"

W piątek, 23 września, klasa 2 a odwiedziła Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Siedlcach. Uczniowie zwiedzali wystawę edukacyjną "Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia", oraz obejrzeli film edukacyjny dotyczący grzybów i kleszczy.
Jesień przywitała drugoklasistów piękną, słoneczną pogodą! ☺️

Bociany i klasa 3a

Dzisiaj do naszej klasy - 3a - dotarła paczka z niespodziankami od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Pani Alicja Sitek przysłała nam wspaniałe prezenty edukacyjne i ... nie tylko. To doskonałe podsumowanie naszego bocianiego projektu i jednocześnie przygody z Florkiem i jego rodziną w tym roku. Bezpiecznych lotów.
Dziękujemy serdecznie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi za upominki i możliwość obserwowania bocianów czarnych. 

Samorząd wybrany!!!

W tym roku szkolnym funkcję przewodniczącego samorządu szkolnego będzie nadal pełnił Jan Suchodolski. 
Podczas zebrania przewodniczących klas IV- VIII został wybrany zarząd samorządu szkolnego. Zastępcą przewodniczącego zostali: Oliwia Mateusiak z VIIIb, Paulina Zdunek z VIc, Funkcję sekretarza pełnić będzie Amelia Bejnarowicz z klasy VIIIc, a skarbnika Karol Suliński z VIIId Członkami zarządu  samorządu szkolnego zostali: Julia Smolińska, Ewelina Borkowska, Oliwia Gemzo, Aleksandra Romańska, Jakub Sulej, Marcel Postrzygacz, Miłosz Wójciuk, Bartosz Charatynowicz, Krzysztof Krasuski, Franciszek Radzikowski, Filip Artwicht. 
Opiekunem samorządu jest pani Izabela Szostak
Główne zadania samorządu uczniowskiego
•    Rozwijanie samorządności, kreatywności i aktywności wśród uczniów
•    Integracja środowiska szkolnego
•    Dbanie w całokształcie swej działalności o dobre imię szkoły
•    Organizacja działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej

W dniu 15 września obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ KROPKI.

To DZIEŃ:
💛kreatywności
💛uświadamiana talentów
💛budowania wiary we własne możliwości

To DZIEŃ, który ma przypomnieć, że:
💛należy doceniać starania uczniów
💛 trzeba chwalić nawet za najmniejszy postęp
💛powinno się DOCENIAĆ, a nie OCENIAĆ

Niech DZIEŃ KROPKI trwa przez cały rok, a nie tylko 15 września💛

>>>Klasa 1c

>>>Klasa 2b
 

Mamy nowych wspaniałych uczniów

1 września uczniowie klasy 3b i 3c uroczyście powitali swoich kolegów i koleżanki z klas pierwszych.  Trzecioklasiści wierszem i piosenką zapewnili młodszych kolegów i koleżanki o swojej chęci niesienia pomocy w każdym dniu. Pokazali, że nauka może być wielką przygodą i zabawą, niesie wiele radości oraz że wśród naszej społeczności znajdą prawdziwych przyjaciół. Przekazali pierwszoklasistom inspirujące motta na kolejne miesiące nauki szkolnej.

Tegoroczne wakacje już za nami.

Pozostało wspomnienie słonecznych plaż, górskich szlaków, lasów, rzek i jezior. 1 września Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi rozpoczęła nowy rok szkolny 2022/2023 uroczystymi akademiami. Na jedną z nich zostali zaproszeni uczniowie klas 4. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Dariusz Kupiński, który uroczyście przywitał uczniów i życzył im samych sukcesów w tym roku szkolnym. Po wystąpieniu pana dyrektora zgromadzenie sali gimnastycznej mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez p. Edytę Burska z uczniami z klasy 8a. O piękną oprawę muzyczną zadbała pani Elżbieta Cachaj z uczniami z klasy 5c i 8d. Dekoracje sali gimnastycznej zrobił pań Tadeusz Kośmider, a zdjęcia z uroczystości - pań Jarosław Grudziński. Zaczęliśmy kolejny rok szkolny. Niech będzie on dla wszystkich szczęśliwy, wesoły, udany i ... pracowity. Dla pesymistów pociechą może być fakt, że wakacje są już za 10 miesięcy.

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć