• Warsztaty w Muzeum Regionalnym

    W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy 5c wzięli udział w warsztatach pisankarskich w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. W czasie warsztatów poznaliśmy najstarszą technikę w tworzeniu pisanek, czyli metodę batikową polegająca na dekorowaniu jajek za pomocą wosku pszczelego a następnie farbowanie ich w barwniku. Warsztaty okazały się bardzo atrakcyjne i wprowadziły uczniów w świąteczny nastrój.

  • Mamy MISTRZÓW SUDOKU!!!

    Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu „MISTRZ SUDOKU” .

    Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły:

    • Pola Tchórzewska klasa 3a- I miejsce w kategorii klasy 3-4, 
    • Alicja Biernacka klasa 3a - II miejsce w kategorii klas 3-4, 
    • Hania Biernacka klasa 7a- I miejsce w kategorii klas 7-8

    Uczestnicy mieli do rozwiązania kilka diagramów sudoku (klasyczne, diagonalne, nieregularne), które wymagały od nich nie tylko logicznego myślenia, ale także skupienia i szybkości. Podsumowanie konkursu odbyło się w formie zajęć w dniu 19 marca 2024r. Zostali na nie zaproszeni uczestnicy z najlepszymi wynikami wraz z opiekunami. Zajęcia te miały na celu nie tylko nagrodzenie uczestników, ale także zapoznanie z innymi rodzajami łamigłówek logicznych. Dzieci rozwiązywały zagadki matematyczne i logiczne. Wyniki konkursu uczniowie poznali dopiero po wykonaniu wszystkich zadań, co wywołało wiele emocji. Praca wszystkich zespołów pozwoliła ułożyć puzzle, z których dowiedzieli się, jakie były wyniki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie to było wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości oraz rozwijania umiejętności analitycznego myślenia i integracji i współpracy w grupie.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Projekt „Wielcy Polacy” – recytacje

    18 marca w bibliotece uczniowie klas I-IV  zaprezentowali wiersze Aleksandra Fredry i Jana Brzechwy, przygotowane na projekt „Wielcy Polacy”. Wszystkie dzieci starały się wypaść jak najlepiej, dlatego recytacje wzbogacone były rekwizytami, kostiumami, a nawet elementami scenografii.
    W finale projektu wystąpią uczennice z klasy 3c - Kornelia Kuzyńska, Zofia Zdunek, Joanna Witkowska i Lena Wróblewska oraz uczeń klasy 1d - Marcel Chruściel.
    Na wyróżnienie zasługują także uczniowie z klasy 2c: Hanna Jakoniuk, Gabriel Boruta, Tymon Miałkowski, z klasy 2a: Julian Ignaciuk, Filip Bujalski, Cezary Soczewka i z klasy 3a Lena Łuba.

  • Zdobywczyni wyróżnienia Maja Mika z klasy IVD

    Dnia 19.03.2024 w Sali Podlasie  odbył się finał konkursu plastycznego: ”Wielkanocne Tradycje 2024”. Naszą szkołę reprezentowała zdobywczyni wyróżnienia w kategorii: ”szkoły podstawowe klasy IV-VIII”, uczennica klasy IVd Maja Mika. W towarzystwie pozostałych nagrodzonych jako jedna z pierwszych mogła podziwiać galerię docenionych prac prezentowaną w Małej Galerii Sztuki MOK. 
    Wystawa otwarta jest do 10.04.2024 a wśród dzieł młodych artystów znajdują się także warte uwagi piękne ilustracje Gabrieli Dąbrowskiej oraz Poli Kołtuniak z klasy IIId. Gratulacje!
    Marta Mazur-Mańko

  • Warsztaty klasy 2B w Planecie Kreatywności

    W dniu 14 marca klasa 2b uczestniczyła w warsztatach odbywających się w Planecie Kreatywności w Siedlcach. W niezwykle przyjaznej atmosferze i współpracy uczniowie wykonali artystyczne breloczki, które zabrali do swoich domów. Świetnie bawili się także w sali zabaw robotami, zabawkami edukacyjnymi i różnego rodzaju klockami. To był niezapomniany czas, pełen atrakcji i dobrej zabawy.

  • Życzymy

  • Warsztaty kreatywne z długopisami 3D 

    Z niezwykłą przyjemnością dzielimy się wrażeniami z wyjątkowych warsztatów przeprowadzonych w klasie 7d. Zajęcia wzbogaciły się o fascynującą technologię - długopisy 3D, które otworzyły przed uczniami nowe możliwości wyrazu artystycznego. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w tworzeniu ażurowych ozdób oraz innych, wymyślonych przez siebie, trójwymiarowych figur. Zapał i kreatywność młodych artystów zaowocowały powstaniem niezwykłych dzieł sztuki. Zajęcia nie tylko pozwoliły uczniom na rozwijanie swoich umiejętności artystycznych, ale także pokazały, jak nowoczesne technologie mogą wspierać edukację i kreatywność. Kulminacyjnym punktem zajęć było ożywienie niektórych trójwymiarowych figur za pomocą specjalnej aplikacji. Dziękujemy za inspirujące doświadczenie i czekamy na więcej! #eisystem #banach3d #EdukacjaPrzyszłości #Długopisy3D #KreatywnośćWNauczaniu

  • Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Kobiet

  • 6 marca - Europejski Dzień Logopedy

    Z tej okazji w szkole, w obu świetlicach logopedki Malwina Szupłak oraz Marzena Tymińska zorganizowały zajęcia logopedyczne. Dzieci brały udział w zabawach logorytmicznych, rozwijały słownictwo, ćwiczyły artykulację i pamięć. Pod kierunkiem pani Pauliny Walesiak przygotowały piękne prace plastyczne o tematyce logopedycznej, które można podziwiać na gazetce przy sekretariacie.

  • Imieninowy biwak „Nocnych Orłów”

    Raz na cztery lata w kalendarzu pojawia się dodatkowy dzień, 29 lutego. To dzień wyjątkowy, który w ZHP obchodzony jest w sposób szczególny, jako święto najmłodszych członków Organizacji, pod nazwą „Imieniny Zucha”. Zuchy z naszej 106. WPDH „Błękitna Szóstka” świętowały ten dzień wspólnie z zuchami z 67. WPDH „Ogniki” w Zespole Oświatowym w Krześlinie w dniach 1-2 marca 2024 roku. Dla niektórych zuchów był to pierwszy biwak poza murami naszej szkoły, co jeszcze bardziej uczyniło ten dzień wyjątkowym. Stałe elementy biwaku, jak mundurowy apel, świeczowisko, poranna zaprawa czy gra terenowa na łonie budzącej się do życia przyrody były przeplatane imieninowymi niespodziankami. Pierwszą z nich był krótki filmik nagrany przez naszych harcerzy z życzeniami dla zuchów. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również smacznego tortu, którego główną dekoracją był znaczek zucha wiernie odzwierciedlający jego harcerską symbolikę. Każdy zuch wyjechał z biwaku z drobnym imieninowym upominkiem oraz głową pełną radosnych i niezapomnianych wspomnień. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji biwaku, w szczególności pani Katarzynie Drabarek. Czuj! Czuwaj!

  • Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna.

    Przez zimowe miesiące uczniowie w świetlicy szkolnej wykonywali wiele kreatywnych i twórczych prac. Świetlicową galerię ozdobiły prace plastyczne o tematyce zimowej. W lutym obchodziliśmy również Dzień Kota i Dzień Dinozaura. 14 lutego obchodziliśmy Walentynki - święto zakochanych, któremu towarzyszy wiele emocji. W Tłusty Czwartek każdy marzył o pączkach. Świetliczaki postanowiły samodzielnie wykonać te smakołyki. Co prawda, nasze ciastka nie nadawały się do zjedzenia, gdyż zostały zrobione z papieru, jednak dostarczyły dzieciom wiele radości. W ramach Dnia Niedźwiedzia Polarnego najmłodsi poznawali zwyczaje i środowisko życia tych zwierząt, wykonywali prace plastyczne oraz oglądali filmiki edukacyjne. Kreatywnym zabawom nie było końca – zabawy sensoryczne, lepienie z ciastoliny, układanie klocków LEGO to tylko niektóre aktywności, które dzieci robią po zajęciach lekcyjnych. Dzieci miały  również możliwość rozwijania logicznego myślenia dzięki grom planszowym i karcianym, które cieszą się dużym powodzeniem. Podczas pobytu w świetlicy skorzystaliśmy również z pięknej pogody i uczestniczyliśmy w zabawach na świeżym powietrzu.

  • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

    1 Marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony upamiętnieniu żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego.
    Święto zostało wprowadzone uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2001 roku. W uchwale uznano zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość. Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Z tej okazji na stronie Polskiego Radio możemy znaleźć wiele informacji na ten temat-historie i sylwetki żołnierzy. Szczególnie godne uwagi są autentyczne nagrania procesów pokazowych. >>>Polskie Radio Jak co roku Siedlce również oddadzą hołd poległym żołnierzom: >>>Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych | Oficjalny portal miasta Siedlce
    Grafika: Miasto Siedlce, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. 

  • Międzynarodowy Dzień Kota

    17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Jest to święto obchodzone corocznie tego dnia we Włoszech i Polsce, mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły. To święto ma także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los. W naszą akcję niesienia pomocy włączyli się nie tylko członkowie Koła Miłośników Kotów, ale także inni uczniowie i ich rodzice. Zbieraliśmy karmę, posłania oraz zabawki dla psów i kotów, aby wspomóc podopiecznych siedleckiego stowarzyszenia „Zwierzoluby”. Społeczność naszej szkoły wykazała się wielkim sercem. Najwrażliwsi na cierpienie zwierząt okazali się nasi najmłodsi uczniowie. Na zajęciach terapeutycznych uczniowie pod opieką p. Ewy Wasążnik wykonywali prace plastyczne o kotach. Można je podziwiać na gazetce ściennej na dolnym korytarzu. Dzięki wrażliwym sercom naszych Uczniów, Rodziców, Nauczycieli przynajmniej w taki sposób możemy pomóc bezdomnym zwierzętom. Opiekunki Koła Miłośników Kotów: p. Ewa Misiak i p. Ewa Wasążnik

  • Podsumowanie zajęć rozwijających kreatywność - Laboratoria Przyszłości

    Podsumowanie zajęć rozwijających kreatywność - Laboratoria Przyszłości

    Od początku września 2023 roku w naszej szkole po raz kolejny realizowane są zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach kreatywnych w klasach III regularnie przeprowadzane są lekcje z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach powyższego projektu. W pierwszych tygodniach uczniowie uczyli się kodowania. Rozwiązywali zadania na papierze, było to: rozkodowywanie i zakodowywanie obrazków o różnej tematyce, segregowanie, wykonywanie działań matematycznych zgodnie z postawionym warunkiem. Przygotowywali sudoku z wykorzystaniem poleceń do nauki programowania oraz układali kostkę Rubika. Wszystkie powyższe ćwiczenia rozwijały kluczowe kompetencje matematyczne oraz wdrażały do efektywnej pracy, również pod presją czasu. Taki wstęp umożliwił uczniom włączenie się do pracy z Matą edukacyjną „Kodowanie na dywanie” - czyli programowania bez komputera. Następnym etapem były działania z wykorzystaniem tabletów. Uczniowie przy użyciu tych urządzeń oraz tablicy interaktywnej uczyli się programowania z wykorzystaniem platform internetowych np. Strach Junior, Code.org, Klikankowo, Digipuzzle. Wykonywali zadania o różnym stopniu trudności. Trzecioklasiści uczyli się również podstaw programowania za pomocą klocków Lego Spike oraz Lego BriQ by rozwijać kluczowe kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kreatywność, umiejętność pracy w zespołach, szukanie kompromisów oraz optymalnych rozwiązań. Oprócz tego raz w miesiącu uczniowie przeprowadzali doświadczenia/eksperymenty przyrodniczo-fizyczne, realizowali małe projekty według instrukcji oraz własnych pomysłów. Swoje obserwacje notowali w zeszytach małych naukowców. Otrzymali również indeksy, gdzie odnotowują swoje sukcesy.  W nadchodzących miesiącach uczniowie wykorzystają długopisy 3D, zapoznają się z nowymi aplikacjami. Nauczą się wykorzystywać kody QR. Odkryją świat Escape room oraz sztucznej inteligencji. Agnieszka Szostek, Magdalena Mężyńska 

  • Zakochani w książkach

    14 lutego obchodziliśmy Walentynki, czyli Dzień Zakochanych, a zakochać można się też w książkach, jeśli  nauczymy się je czytać i rozumieć, dlatego biblioteka włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie mogli wziąć udział w akcji „Wylosuj sobie książkę o miłości”, która polegała na wybraniu serduszka z ukrytym tytułem książki. Przygotowana została również wystawa pt. „Słynne pary i wielkie miłości w literaturze” oraz gazetka z cytatami o miłości.

  • „Sprichwörter und Idiome zum Valentinstag”

    „Sprichwörter und Idiome zum Valentinstag”

    O miłości po niemiecku – „Sprichwörter und Idiome zum Valentinstag” - to motto szkolnego konkursu języka niemieckiego zorganizowanego z okazji Walentynek.  Uczniowie klas 7 i 8 wyszukali i samodzielnie zilustrowali znaczenie przysłów i idiomów występujących w języku niemieckim, które tematyką powiązane są z miłością. Największą pomysłowością i kunsztem artystycznym wykazała się młodzież z klas 7c i 8a. Wśród laureatów znaleźli się:

    • 1 m-ce: Aleksandra Maciołek, kl .7c
    • 2 m-ce: Kuba Prochenka, Daniel Prochenka, Kacper Prochenka, kl. 8a
    • 3 m- ce: Matylda Niedziółka, kl. 7c
    • Wyróżnienie: Julia Osica, kl. 7c

    Galerię prac można obejrzeć na gazetce ściennej przy sali nr 27.

  • Walentynki

    14 lutego to nie tylko święto miłości, ale także przyjaźni i sympatii. W tym roku samorząd szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Przez kilka dni wszyscy uczniowie mogli przekazywać miłosne wyznania, wrzucając liściki do skrzynki walentynkowej.  W dniu świętego Walentego szkolni listonosze dostarczyli je adresatom. Z okazji święta zakochanych odbył się też kiermasz ciast. 

  • Be May Valentine

    "Roses are red
    violets are blue,
    sugar is sweet 
    and so are you!"

    Ten prosty wierszyk jest jednym z wielu, które pojawiają się na kartkach walentynkowych w języku angielskim. Uczniowie klas 1-6 mieli okazję wziąć udział w konkursie i zaprojektować własną kartkę walentynkową zawierającą wybrany wierszyk bądź rymowankę związaną ze świętem zakochanych. 
    W kategorii klas 1-3 najbardziej za serca złapały komisję prace Gabrieli Szewczyk z kl 1b, Mai Parapury z kl 2c i Mikołaja Skwierczyńskiego z kl 3a, a wśród klas 4-6 prace Amelii Talachy kl 4a, Amelii Parapury kl 4c i Karoliny Tomaszewskiej kl 5a.
    Galerię wszystkich kartek walentynkowych można podziwiać na korytarzu  przy salach 24-26.

  • Karnawałowy biwak harcerzy

    W dniach 09-10 lutego 2024r. w naszej szkole odbył się karnawałowy biwak harcerzy 106. WPDH „Błękitna Szóstka”. Był to inny biwak niż te dotychczas, gdyż wiele punktów programu wydarzenia harcerze przygotowywali sami. Wykazali się przy tym zarówno kreatywnością, jak i odpowiedzialnością. Do nich należało przygotowanie warsztatów tanecznych, karaoke oraz podchodów dla wylosowanego zastępu. Nie zabrakło również stałych elementów biwaku, takich jak świeczowisko czy wspólne śpiewanie piosenek harcerskich przy akompaniamencie ukulele. To był radosny czas integracji drużyny, który wszyscy chcieliby powtórzyć. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji biwaku, w szczególności paniom: Dorocie Lewandowskiej oraz Anecie Chromińskiej. Czuwaj!

  • REKRUTACJA

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć