Wydarzenia roku szkolnego 2013/2014

2.09.2013 r. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014.


Mszą w kościele św.Ducha rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 9.15 odbyły się spotkania uczniów klas II i III z wychowawcami. Szczególnie uroczysta jak co roku była inauguracja nowego roku szkolnego dla klas I. Hymn Polski a następnie ślubowanie przedstawicieli wszystkich klas na sztandar szkoły rozpoczęły uroczystość. Pan dyrektor Dariusz Kupiński zaprezentował sztandar szkoły i nawiazał do rocznic, które obchodziliśmy w czasie wakacji, rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Powstania Warszawskiego, święta Wojska Polskiego, porozumień sierpniowych, które zakończyły wydarzenia sierpnia 1980, rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, podkreślając ich znaczenie i  bohaterstwo jej uczestników. Przedstwił także ofertę zajęć pozalekcyjnych zachęcając uczniów do rozwijania talentów i uzdolnień na miarę swoich możliwości. Wystąpienie zakończył życzeniami dla całej społeczności szkoły. Następnie obejrzeliśmy przedstwienie teatralne przygotowane z uczniami przez panią Dorotę Gajewską i wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Agnieszki Skup pod opieką pani Eli Chachaj. Na zakończenie pan dyrektor wspólnie z przewodniczącą samorządu uczniowskiego Kingą Szmulik przywitali uczniów klas pierwszych dokumentując każdą klasę wspólnym zdjęciem.

Warsztaty plastyczne

6 września odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne w technice Millefiori oraz warsztaty filcowania, w których uczestniczyli uczniowie PG 3 oraz dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły z Litwy.

Pod kierunkiem p. A. Kamieńskiej - Ławeckiej i p. M. Korytowskiej uczniowie wykonali ozdobną ceramikę w technice: Millefiori "Tysiąć kwiatów".

Pani E. Wasążnik uczyła młodzież, jak robić ozdoby z wełny czesankowej.

Goście z Niemenczyna - Zespół Jutrzenka oraz Chór Gimnazjum z Niemenczyna w naszej szkole i na 21 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Tańca  Folkloru

W okresie od 5.09. do 9.09.2013 r. gościliśmy w Siedlcach i w szkole naszych przyjaciół z Zespołu Jutrzenka uczniów Gimnazjum im. K. Parczewskiego z Niemenczyna.

Artyści brali udział w 21 Międzynarodowym Festiwalu Pieśni, Tańca i Folkloru, wystąpili także w naszej szkole: w czwartek dla rodziców podczas wywiadówek oraz w piątek dla uczniów. Występy nagrodzono wielkimi brawami. Piątkowe popołudnie  spędziliśmy  w szkole, grill, zabawa, zajęcia plastyczne oraz  wspólne tańce i śpiewanie. Bardzo dziękujemy za wspaniałe chwile.

Relacje z pobytu mi.in na stronie CKiS.

http://www.youtube.com/watch?v=oz7bV8eEzIs

http://www.youtube.com/watch?v=V0d47otb5HU

http://www.youtube.com/watch?v=cHKsodbMt0s

74 rocznica agresji ZSRR na Polskę

17 września nauczyciele, uczniowie i poczet sztandarowy naszej szkoły wzięli udział w obchodach 74 rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w intencji Obrońców Ojczyzny, która została odprawiona w kościele garnizonowym. Następnie wszyscy udali się na Skwer Wileński, gdzie pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej AK złożono kwiaty. Ze względu na ulewny deszcz część artystyczna przygotowana przez młodzież naszego gimnazjum została zaprezentowana w budynku szkoły.

Przedstawienie pt. „Tuwim dzieciom”

3 października młodzież naszego gimnazjum zaprezentowała w Bibliotece Pedagogicznej przedstawienie pt. „Tuwim dzieciom”, włączając się w ten sposób w obchody Roku Juliana Tuwima. Maluchom najbardziej podobała się inscenizacja wiersza „Rzepka”, w której oprócz uczniów 3a wystąpiły panie bibliotekarki: Małgorzata Popek i Izabela Szostak.

VI Festiwalu Teatrów Ulicznych „Pod Niebem”

W dniu 7 września 2013 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi działający w Teatrze FANUM i Teatrze PRZEDSIONEK mieli przyjemność wziąć udział w VI Festiwalu Teatrów Ulicznych „Pod Niebem”, który odbył się w ramach Dni Siedlec. Licznie zgromadzeni na Skwerze Kościuszki mieszkańcy Siedlec, a także polska młodzież ze szkoły w Niemenczynie w okręgu wileńskim mieli okazję zobaczyć widowisko historyczno-patriotyczne „Europa” w reżyserii twórcy i szefa programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” insp. Grzegorza Jacha. Dzięki tej realizacji widzowie wzięli udział w nietypowej lekcji historii i mogli poznać lub przypomnieć sobie 1000 lat historii Polski, tym razem opowiedziane muzyką, rekwizytami i ruchem.

Jak powiedział przed spektaklem insp. Grzegorz Jach „Historia Polski to nie tylko Dąbrówka i Mieszko, nauczanie św. Wojciecha i chrystianizacja kresów. Bogactwo wyzwań jakiemu musiała stawić czoła nasza Ojczyzna miesza się z okrucieństwami, których skutkiem były rozbiory i utrata niepodległości na 123 lata. Polska została podzielona przez pakt Ribbentrop - Mołotow, który w historii nazywamy czwartym rozbiorem Polski. Jednak jesteśmy tu i teraz, w Siedlcach, ciesząc się dniami tego miasta. Rzeczpospolita nie upadła. Rzeczpospolita, która krwawiła także w powstaniu warszawskim, w końcu doczekała się roku tysiąc dziewięćset czterdziestego piątego. Doczekała się suwerenności - ale i czasu Polski Ludowej. Cóż musiało się wydarzyć, by roku 1989 ruch, który przez wiele lat zbierał ludzi. Pracował na tej samej drodze, którą podążał kiedyś Piłsudski, legioniści i inni w drodze do wolności. Ruch "Solidarności" i ten symbol, który nam będzie dzisiaj towarzyszył jest także tą wielką nadzieją. Wreszcie ta wolna Polska i symbolika kiedy to z zachodu dotrze druga - druga biało-czerwona... Tyle lat czekaliśmy na powrót do kraju pieczęci orła białego, które dotarły z rządem emigracyjnym - tu do wolnej Polski, już trzeciej Rzeczpospolitej. To połączenie dwóch biało-czerwonych to także czas, w którym i my mamy za co podziękować. Podziękujmy sobie dzisiaj nawzajem, że tutaj jesteśmy, że dla nas jest to ważne, że słowo takie jak patriotyzm nie jest wyparte, niechciane, nierozumiane. Kiedy w finale Polska znajdzie swoje miejsce w Unii Europejskiej, to nie oznacza, że patriotyzm takie miejsce stracił. Dzisiaj tą obecnością tutaj zaświadczamy pokoleniom i proszę o to by pokolenia, które mają za sobą lekcję historii - czasem z życia, czasem z książek wzięły sobie te lekcje do serca”.1

Po spektaklu widzowie nie kryli łez wzruszenia wywołanych obejrzanym spektaklem oraz dumy z naszej historii.

Jednak Festiwal Teatrów Ulicznych to nie jedyna tego dnia okazja do wzruszeń. Tego samego dnia mieliśmy również zaszczyt reprezentować Siedlce i naszą szkołę podczas pierwszego po wakacjach spotkania społeczności PaT – PaTosfery w Górze Kalwarii, gdzie ponownie zagraliśmy spektakl „Europa” dla widzów z Góry Kalwarii, Wyszkowa, Łochowa i Warszawy. Łzom radości i powitaniom nie było końca, zaś po spektaklu była okazja do wspólnej zabawy podczas belgijki oraz rozmów, wspomnień i nawiązania nowych przyjaźni podczas PaTuliska na zamku książąt mazowieckich w Czersku.

Zdjęcia: Andrzej Kułak (Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach), Ewelina Stefaniuk ( www.podlasie24.pl )

Tekst: Magdalena Andrzejczyk

1. Cyt. za www.podlasie24.pl

Dzień Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela

W piątek 11 października 2013 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie pod kierunkiem Pań Doroty Gajewskiej i Elżbiety Chachaj przedstawili jak zwykle wspaniałą część artystyczną. Podziękowaliśmy Panu Markowi Zaborowskiemu za pełnienie funkcji Przewodniczacego Rady Rodziców.  Pan dyrektor Dariusz Kupiński wręczył wyróżnionym nauczycielom nagrody. Dwie nauczycielki naszej szkoły, Pani Beata Górska i Pani Mariola Księżopolska zostały uhonorowane nagrodą Prezydenta Miasta Siedlce. Gratulujemy wyrożnionym.

Otrzęsiny

8 października w naszym gimnazjum odbyło się przyjęcie uczniów klas pierwszych do zaszczytnego grona gimnazjalistów. Tematem przewodnim tegorocznych otrzęsin były lata 60-te i 70- te.
Samorząd szkolny przygotował wiele ciekawych konkurencji. Klasy pierwsze musiały zaprezentować modę i przedstawić gwiazdy muzyki tamtych lat. Sprawdzono też, czy pierwszaki znają swoich wychowawców. Na sali panowała atmosfera dobrej zabawy. Ostatecznie rywalizacja między klasami zakończyła się zwycięstwem If., której wychowawcą jest pani Marzena Rzewuska.

Spektakl pt. „Kopciuszek”

We wtorek 22.10.2013 r. uczniowie klasy II c i III e obejrzeli spektakl pt. „Kopciuszek” wystawiony przez Grupę Teatralną Dzieci i Młodzieży z Zespołem Downa „Opatrzność” z Radomia, która gościła w Siedleckim Centrum Kultury i Sztuki na zaproszenie Siedleckiego Stowarzyszenia „Zawsze Razem”. Młodzież naszego gimnazjum na co dzień spotyka się z osobami dotkniętymi chorobami, osobami niepełnosprawnymi, również niepełnosprawnymi intelektualnie. Tego rodzaju przedsięwzięcia umacniają w nas ideę zawartą w Programie Kształcenia Integracyjnego „Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co ma.” Spektakl dostarczył wielu emocji, pokazał, że ludzie niepełnosprawni intelektualnie potrafią realizować swoje marzenia i pasje.Projekty takie jak ten pomagają w przełamywaniu barier, uprzedzeń, a także w kształtowaniu właściwych postaw i zachowań

Warsztaty predyspozycji zawodowych dla naszych III - klasistów

Już za kilka miesięcy młodzież z klas trzecich stanie przed koniecznością podjęcia ważnych decyzji związanych z wyborem dalszej drogi kształcenia.

Wychodząc naprzeciw ich potrzebom pedagog szkolny we współpracy z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną zorganizował warsztaty predyspozycji zawodowych. W październiku uczniowie wszystkich klas trzecich uczestniczyli w czterogodzinnych warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Siedlcach, p. Jolantę Ochab.

Dzięki tym zajęciom poznali strukturę szkolnictwa ponadgimnazjalnego oraz drogi uzyskiwania kwalifikacji i uprawnień do wykonywania określonego zawodu. Mieli również możliwość poznać swoje predyspozycje zawodowe. Rozwiązując testy uzyskali informację, w jaki sposób cechy ich charakteru i osobowości oraz umiejętności i talenty wpływają na wybór określonej grupy zawodów - czy mają predyspozycje do pracy z człowiekiem, w zawodach technicznych, w zawodach związanych z przetwarzaniem danych, związanych z przyrodą czy też w zawodach artystycznych.

Dla młodzieży, która nadal będzie miała trudność z wyborem dalszego kierunku kształcenia, w styczniu odbędą się konsultacje indywidualne (informacje u pedagoga szkolnego). Jednocześnie przypominamy, że w każdy poniedziałek na ósmej godzinie lekcyjnej w gabinecie pedagoga uczniowie mogą korzystać z pomocy doradcy zawodowego p. Iwony Michalskiej.

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

W dniu 8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 95-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na początku uroczystości głos zabrał pan dyrektor Dariusz Kupiński, który przypomniał na czym polega współczesny patriotyzm. Następnie przewodnicząca samorządu w swoim wystąpieniu podkreśliła, że wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce, o którą walczyły pokolenia naszych przodków.

Część artystyczną przygotowały klasy 3f, 1f pod kierunkiem p. Ewy Goś i p. Anny Charczuk, wystąpił także chór, który poprowadziła p. E Chachaj. W montażu słowno- muzycznym uczniowie przedstawili polską drogę do niepodległości. Wysłuchaliśmy wzruszających wierszy i piosenek pełnych miłości do ojczyzny.

Wigilia szkolna 2013

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

"Audycja" w Dniu Kobiet

Tradycją staje się już w naszym gimnazjum świętowanie Dnia Kobiet w towarzystwie muzy teatru- Melpomene. Po raz kolejny bowiem Panie aktywnie działające w Teatrze PRZEDSIONEK przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów (wszak 10 marca obchodzony jest Dzień Mężczyzny!) teatralną niespodziankę. Licznie zebrani w poniedziałkowe popołudnie 10 marca nauczyciele, mamy aktorów z Teatru FANUM i grupy młodzieżowej Teatru PRZEDSIONEK oraz aktorzy Teatru FANUM i Teatru PRZEDSIONEK mogli oklaskiwać prapremierowy spektakl „Audycja” Andrzeja Reszki. Jest to brawurowa komedia omyłek podczas czytanej na żywo przez radio bajki dla dzieci. Licznie zgromadzona publiczność, zauroczona ubiegłorocznym spektaklem „Wdowy” w wykonaniu grupy nauczycieli Teatru PRZEDSIONEK, z niecierpliwością oczekiwała na spektakl. Salwy śmiechu w jego trakcie ułatwiły aktorom grę z większą fantazją i humorem. Spektakl wyreżyserował Hubert Prekurat-absolwent PG 3, a także założyciel i reżyser Teatru FANUM. W tym roku, Hubert, poza reżyserią spektaklu, zagrał w nim również u boku swoich dawnych nauczycieli. W spektaklu wystąpiły Panie: Urszula Borkowska, Edyta Burska, Mariola Księżopolska, Agnieszka Majewska, Anna Miłobędzka, Marta Pawlak, a nieobecną niestety z nami tego dnia p. Marzenę Rzewuską, która od kilku miesięcy pracowała nad rolą, zastąpiła p. Magdalena Andrzejczyk. Efekty pracy p. Marzeny mamy nadzieję zobaczyć 12 kwietnia, podczas gali inaugurującej „Spotkania z Teatrem”, jako uroczyste podsumowanie 6 lat działalności Teatru FANUM.

Tekst: Magdalena Andrzejczyk

Zdjęcia: Jarosław Grudziński

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Stołowej

20.03.2014r. już po raz drugi w naszym gimnazjum odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce stołowej tzw. "piłkarzykach". W zawodach wzięło udział 8 drużyn składających się z dwóch zawodników. Zawody było bardzo emocjonujące, a poszczególne drużyny prezentowały wysoki poziom. Każdy z zawodników mógł sprawdzić swoje umiejętności i przy okazji dobrze się bawić. Organizatorem turnieju był p. Michał Hryciuk.

Klasyfikacja końcowa:

  • I miejsce - Rosastolato Gabriel i Zubek Maciej

  • II miejsce - Rybczyński Andrzej i Wyczółkowski Kamil

  • III miejsce - Żurawicki Mateusz i Kowalczyk Sebastian

Dwie najlepsze drużyny będą reprezentowały naszą szkołę w IV Międzyszkolnym Turnieju Piłki Stołowej w Siedlcach organizowanym przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Serdecznie gratulujemy!!!

Pierwszy dzień wiosny

Tegoroczne powitanie wiosny było wyjątkowe. Przystępując do organizacji tej imprezy założyliśmy, że uczniowie powinni w tym dniu świetnie się bawić. Zorganizowaliśmy więc wybory miss i mistera szkoły. Kandydaci prezentowali się w zabawnych, wiosennych strojach. Zanim wyłoniono zwycięzców, każda para musiała odpowiedzieć na kilka trudnych pytań, zatańczyć, a przede wszystkim rozbawić publiczność.
Jury nie mogło się zdecydować, kto zasługuje na tytuł miss i mistera, dlatego też wybór pozostawiono publiczności. Najgłośniejsze brawa otrzymali ucz. klasy IIIe - Klaudia Chmiel oraz Kacper Pasik i to oni zdobyli te zaszczytne tytuły.
Na boisku szkolnym rozegrano mecz piłki nożnej, w którym zmierzyli się obecni uczniowie z absolwentami PG nr 3. Następnie odbył się mecz piłki siatkowej - nauczyciele kontra uczniowie. Atmosfera panująca w tym dniu w szkole była na pewno alternatywą dla wagarów.

A tak prezentowaliśmy się podczas egzaminów

223  rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2014 r. odbyła się w szkole akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początku uroczystości głos zabrał pan dyrektor D. Kupiński, który uświadomił uczniom czym jest współczesny patriotyzm. Następnie obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem p. Beaty Krzyszczak, Ewy Wyczółkowskiej oraz Eli Chachaj.

Miejskie uroczystości rocznicowe odbyły się 3 maja. Wzięła w nich udział liczna grupa uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą w siedleckiej katedrze odprawił ks. bp Piotr Sawczuk. Następnie w kolumnie udaliśmy się na Skwer patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszki. Trębacz z wieży ratuszowej odegrał hejnał „Witaj majowa jutrzenko”, a następnie głos zabrał Prezydent Miasta - p. Wojciech Kudelski. Po przemówieniu, pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki wieńce i wiązanki kwiatów złożyły władze samorządowe, przedstawiciele środowisk kombatanckich, instytucji, organizacji społecznych, szkół i uczelni wyższych. Na zakończenie uroczystości odbyło się przyrzeczenie nowych członków Związku Strzeleckiego „Strzelec.”

Jarmark Św. Stanisława

9 maja 2014 r. - VII Siedlecki Jarmark Św. Stanisława pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce. Wydarzenie to nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych. Tak jak wówczas, niewątpliwie stanie się atrakcją dla turystów i mieszkańców, łącząc handlowy kiermasz z bogatym programem imprez kulturalnych.
Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 3, jak co roku, biorą aktywny udział w Targach Edukacyjnych i prezentacjach artystycznych siedleckich placówek oświatowych.

"Obserwując świat cierpliwie czekam"  - czyli uczniowski dorobek poetycki

 

Od roku szkolnego 2012/2013 Publiczne Gimnazjum nr3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach współpracuje z Siedlecką Grupą Literacką „Witraż”, a szczególnie z panią Barbarą Maksymiuk i panem Krzysztofem Tomaszewskim, którzy inspirowali młodzież, udzielali dobrych rad, służyli pomocą. Efektem dwóch warsztatów poetyckich była spora liczba utworów, których autorami byli uczniowie naszego gimnazjum. Spośród nich wybrano 24 utwory, które gimnazjaliści z "Trójki" zaprezentowali w foyer CKiS w Siedlcach w czasie III Wieczoru Poetyckiego.

Teatralna Miasta Siedlce odbył się już trzeci pokaz twórczości literackiej gimnazjów z cyklu Prezentacje Twórczości Literackiej Gimnazjów w Siedlcach.

Uczniowie zachwycili zgromadzoną licznie publiczność dojrzałością interpretacji niezwykle dorosłych tekstów opowiadających o uczuciach, marzeniach i problemach współczesnej młodzieży. Widzów zdumiewała wnikliwość z jaką gimnazjaliści patrzą na otaczający świat, jak komentują w sposób literacki to, co dla nich ważne, zaskakujące i ciekawe.

Wspaniałym uzupełnieniem recytacji była muzyka. Występy solistek śpiewających piosenki oraz wykonujących utwory muzyczne spotkały się z dużym uznaniem publiczności.

Przy akompaniamencie instrumentów muzycznych zgromadzona w foyer publiczność mogła odkryć walory tej młodzieńczej ale jakże dorosłej poezji. Poezja śpiewana i recytacje uczniów współtworzyły niepowtarzalny nastrój.

Scenariusz i przygotowanie sceniczne – pani Edyta Burska we współpracy z zespołem polonistów z PG3.

Przygotowanie muzyczne – pani Elżbieta Chachaj.

Wyrazy wdzięczności za pomoc i wsparcie należy skierować też dla:

  • Dyrekcji PG3,
  • Koleżanek i kolegów pracującym w PG3,
  • Rodziców uczniów.

Kolejność prezentacji

  • „Zawsze można liczyć na wiersz” – zespół muzyczny Agnieszka Skup, Martyna Szostek,

 

  1. Co ja tutaj robię? - Dominika Paskudzka – KINGA SZMULIK
  2. Nad ulicami – Wiktoria Oniszczuk – MACIEJ SZABŁOWSKI
  3. Poranna mgła – Klaudia Brodawka – JAN MATEŃKO
  4. Każdego dnia – Karolina Kaliszuk – KAROLINA KALISZUK
  5. Smoła – Izabela Suplewska – IZABELA SUPLEWSKA
  6. Przed Burzą – Karolina Kaliszuk – JOANNA MĘCZYŃSKA

 

  • Fryderyk Chopin „Polonez cis-moll”  fortepian Martyna Szostak
  1. (*** Spotykam cię) – Dominika Arciuch – JULIAN MACIEJEWSKI
  2. (*** Pada deszcz) Karolina Stępnik – JULIA KOWALCZYK
  3. Budzik – Marta Krasuska – JULIA BIZOWSKA
  4. Pustka - Anna Kowalczyk – MACIEJ SZABŁOWSKI
  5. Nudny biały sufit – Karolina Kaliszuk – KAROLINA KALISZUK
  6. Pokój – Izabela Suplewska – IZABELA SUPLEWSKA
  7. Gwiazdy gasną – Anita Popławska – JOANNA MĘCZYŃSKA
  8. Poszukaj kogoś – Karolina Stępnik – JULIA KOWALCZYK

 

  • „Chciałabym” – śpiew Martyna Szostek
  1. Przyjaciel – Przemysław Wielogórski – MACIEJ SZABŁOWSKI
  2. Kaloryfer – Anna Jastrzębska – KINGA SZMULIK
  3. Oda do naleśnika – Dominika Arciuch – JULIA BIZOWSKA
  4. I stało się tak... – Dominika Królikowska – MACIEJ SZABŁOWSKI
  5. Czym się leczy duszę? – Zuzanna Sałamacha – IZABELA SUPLEWSKA
  6. Chociaż tyle czasu minęło... – Wiktoria Oniszczuk – JOANNA MĘCZYŃSKA
  7. Nie podeszłaś – Karolina Kościuszko – JULIA KOWALCZYK
  8. Toster – Izabela Suplewska – JULIAN MACIEJEWSKI
  9. Sen – Karolina Kaliszuk KAROLINA KALISZUK
  10. Szczęście – Natalia Popis – KINGA SZMULIK

 

„Pamiętajcie o ogrodach” – zespół muzyczny: 

  • Gabriel Rosastolato,
  •   Agnieszka Skup, Martyna Szostek,
  •   Magdalena Cieloch, Joanna Męczyńska

akompaniament: 

  • gitara – Agnieszka Skup
  •      fortepian – Martyna Szostek
  •      skrzypce – Magdalena Cieloch

15 lecie Publicznego Gimnazjum nr 3

Dzień Integracji

Z odwiedzinami w Katolickim Radio Podlasie

Z okazji zbliżającej się 22 rocznicy powstania Katolickiego Radia Podlasie 24 czerwca 2014 rozgłośnia ogłosiła Dzień Otwartych Drzwi. Tego dnia słuchacze mogli odwiedzić radio. Z zaproszenia skorzystali także uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach pod opieką p. Anny Charczuk i Marianny Sapińskiej. Naszym przewodnikiem po studiach nagraniowych była p. Joanna Symanowicz, która opowiadała jak wygląda praca radiowców od kuchni. Klasa 3 A miała niepowtarzalną okazję nagrać i odtworzyć swój głos w studiu nagraniowym. Niezapomnianym przeżyciem było „wejście na antenę” p. Anny Charczuk i uczniów, którzy uczestniczyli „na żywo” w audycji prowadzonej przez p. Joannę Kluczborską. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Pożegnanie 3 klas

Koniec roku szkolnego 2013/2014

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć