Wydarzenia roku szkolnego 2014/2015

Akademia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Tradycyjnie już nowy rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą w kościele p.w. Ducha Św. O godzinie 9.00 odbyły się spotkania uczniów klas II i III z wychowawcami. Szczególnie uroczysta była inauguracja nowego roku szkolnego dla klas I. Hymn Polski a następnie ślubowanie przedstawicieli wszystkich klas na sztandar szkoły rozpoczęły uroczystość. Pan dyrektor Dariusz Kupiński nawiazał do rocznic, które obchodziliśmy w czasie wakacji, rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Powstania Warszawskiego, porozumień sierpniowych, które zakończyły wydarzenia sierpnia 1980, rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, podkreślając ich znaczenie i  bohaterstwo jej uczestników. Zachęcał uczniów do rozwijania talentów i uzdolnień na miarę swoich możliwości. Wystąpienie zakończył życzeniami dla całej społeczności szkoły. Obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną z uczniami przez panią Ewę Goś i wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Agnieszki Skup i Oli Myrchy pod opieką pani Eli Chachaj. Na zakończenie pan dyrektor przywitał uczniów klas pierwszych dokumentując każdą klasę wspólnym zdjęciem.

Bajkowe PG3 - Otrzęsiny

25 września oficjalnie przyjęliśmy uczniów klas pierwszych do grona gimnazjalistów. Otrzęsiny przygotował samorząd szkolny pod kierunkiem pani Izabeli Szostak. Hasło przewodnie tegorocznej imprezy brzmiało: Bajkowe PG3. Na początku panie wychowawczynie musiały zjeść plasterek cytryny, a potem z uśmiechem zaprezentowały swoje klasy. Pierwszaki pokonały swoich starszych kolegów w przeciąganiu liny. Wykazały się dużą wiedzą w quizie związanym ze szkołą. Ze smakiem zjadły deser Shreka i straszyły Scooby Doo żywą mumią. Rywalizacja między klasami zakończyła się zwycięstwem Id.

A oto kilka opinii pierwszoklasistów na temat otrzęsin:

  • „Podobały mi się konkurencje i temat otrzęsin”
  • „Najlepsze było to, że wychowawcy przedstawiali klasę z cytryną w ustach”
  • „Pierwszy raz uśmiałam się do łez”
  • „Było świetnie, zabawnie, pysznie”
  • „Zawody z przeciąganiem liny były super”
  • „Podobało mi się to, że przebieraliśmy się i mogliśmy lepiej się poznać”

Odsłonięcie pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W niedzielę, 28 września  delegacja szkoły z pocztem sztandarowym uczestniczyła w odsłonięciu pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Odsłonięcia monumentu dokonali: brat śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Zbigniew Sobolewski. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele katedralnym, której przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Po odśpiewaniu hymnu narodowego przez uczestników uroczystości, przewodniczący Zbigniew Sobolewski przywitał zaproszonych gości i przedstawił historię i ideę upamiętnienia w Siedlcach postaci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.  Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski w kilkuminutowym wystąpieniu podkreślił, że zmarły tragicznie prezydent znał doskonale historię naszego miasta i regionu. Wspomniał też wizytę Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach z 26 marca 2009 r. Odsłonięcia pomnika dokonali:  prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i przewodniczący  Komitetu Budowy Pomnika Zbigniew Sobolewski. Poświęcenia monumentu dokonał ks. bp Kazimierz Gurda, ordynariusz siedlecki. Następnie głos zabrał Jarosław Kaczyński. Pod odsłoniętym pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i kwiaty. W części artystycznej wystąpili znani polscy aktorzy Jerzy Zelnik i Katarzyna Łaniewska.

Galeria ze strony Miasta Siedlce

Akademia z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej

13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego-Zuzanna Mościcka złożyła życzenia nauczycielom i podziękowała za trud włożony w naszą edukację. Następnie głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców – p. Paweł Roliński.

W dalszej części akademii obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Goś, w którym wystąpili uczniowie klasy III b. Wysłuchaliśmy także koncertu życzeń w wykonaniu chóru szkolnego, prowadzonego przez panią Elżbietę Chachaj.

Następnie pan dyrektor Dariusz Kupiński, wspominał swoich nauczycieli i życzył uczniom, aby na swojej drodze spotkali takich, którzy zarażą ich swoją pasją.

Dzień Niepodległości

 

11 Listopada - wspólne świętowanie rocznicy z Zespołem JUTRZENKA i Chórem LEGENDA

Na uroczystości związane z rocznicą 11 Listopada zaprosiliśmy do Siedlec i naszej szkoły delegację uczniów i nauczycieli z Rejonu Wileńskiego. Gośćmi naszymi byli: Zespół Jutrzenka - uczniowie z Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie pod kierownictwem Pani Leonardy Klukowskiej oraz Chór Legenda – uczniowie z Gimnazjum im.  ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole pod kierownictwem Pani Jasi Mackiewicz oraz Pani dyrektor szkoły Alfredy Jankowskiej. Wspólnie uczestniczyliśmy w uroczystościach miejskich i szkolnych. W niedzelę 9 XI goście zaprezentowali się mieszkańcom Siedlec w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zachwycając śpiewem i tańcem. W trakcie pobytu pokazaliśmy miasto i jego atrakcje oraz zaprezentowaliśmy szkołę podczas wspólnych występów, zajęć i warsztatów.

Centralne uroczystości 96  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła już tradycyjnie uroczysta msza św., której przewodniczył w kościele pw. Św. Józefa biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Po mszy uczestnicy  przemaszerowali pod Pomnik Wolności. Po przemówieniu prezydenta Wojciecha Kudelskiego wysłuchaliśmy apelu pamięci,  po czym oddano salwę honorową, a następnie pod Pomnikiem  Wolności złożyliśmy wiązankę kwiatów i znicze pamięci.

Galeria - akademia oraz uroczystości centralne

Wigilia Szkolna

Interdyscyplinarny Projekt 
ZDROWIE – 2014/2015 
Publiczne Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

Projekt "ZDROWIE" 2015 Głównym celem projektu było uświadomienie wartości zdrowia oraz ukazanie zagrożeń związanych z używkami i nieprawidłowym odżywianiem się.
Uczniowie zmierzyli się z wieloma ciekawymi zadaniami. Realizując je wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Projekt stał się też okazją do aktywnego spędzania czasu poza szkołą. Podczas podsumowania projektu, zaprezentowali się uczniowie wyróżnieni w poszczególnych kategoriach.
Plakat - Lena Głusek, Natalia Ginter, Martyna Zdanowska i Weronika Gemzo z klasy 2a.
Poradnik - Natalia Górska i Julia Szustkowska z klasy 1c oraz Miłosz Biarda z klasy 2a.
Autorefleksja - Emilia Kosieradzka z kl. 3f, Wiktoria Oniszczuk kl. 3g.
Prezentacja multimedialna - Piotr Husarek z klasy 1e. 
Fotografia -Jan Mateńko i Konrad Like z kl. 3g.
Piosenka o zdrowiu – Maria Adamczyk, Dominika Kochan, Wiktoria Teperek kl. 1c, Aleksandra Myrcha, Oliwia Szeksztełło kl. 2e, Konrad Bankiewicz, Klaudia Duk, Sylwia Kisielińska kl. 2f, Karolina Kościuszko, Anna Kowalczyk, Anita Popławska, Karolina Stępnik kl. 3a, Agnieszka Skup kl. 3e. 
Konkurencja sportowa ringo - Kaja Czupryńska i Piotr Żukowski z kl. 1c, Tomasz Budzyński i Klaudia Śliwa z kl. 2c, Jakub Dołęga i Karolina Stępnik z kl. 3a.

Laureatami tegorocznego projektu „Zdrowie” zostały klasy:

  • Ic, Id, Ib,
  • IIa, IIf, IIb,
  • IIIa, IIIg, IIIe, IIIb.

Szkolenie „Twój świat własności intelektualnej”

We wtorek 24 marca grupa uczniów i nauczycieli z naszego gimnazjum wzięła udział w szkoleniu na temat: „Twój świat własności intelektualnej”. Odbyło się ono w siedzibie kancelarii patentowej JWP Rzecznicy Patentowi w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Fundację JWP w ramach projektu edukacyjnego.
Szkolenie objęło zagadnienia z zakresu ochrony:

  • praw autorskich

  • wynalazków i wzorów użytkowych

  • znaków towarowych i wzorów przemysłowych

  • domen internetowych.

Współpraca podjęta z kancelarią JWP ma zaowocować nowatorskim projektem interdyscyplinarnym, którego finał będziemy oglądać w maju 2015 roku

Egzaminy gimnazjalne

Święto Konstytucji 3-go maja

Jarmark św. Stanisława

Święto Szkoły

19 maja 2015 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Tego dnia odbył się też Festiwal Nauki oraz finał projektu: „Twój świat własności intelektualnej” realizowany wspólnie z Fundacją JWP.
O godzinie 8.30 cała społeczność Publicznego Gimnazjum nr 3 zebrała się pod pomnikiem patrona szkoły - Tadeusza Kościuszki. Swoją obecnością zaszczycili nas też przedstawiciele władz miasta. Po odśpiewaniu hymnu i przemówieniu pana dyrektora, odnowiona została przysięga Tadeusza Kościuszki. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem patrona.

Festiwal Nauki - na korytarzu młodzież prezentowała różne doświadczenia fizyczno-chemiczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i zaproszonych gości.
Realizując tegoroczny projekt uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącej własności intelektualnych. Konkurs „1 z 5” przeprowadziła pani Anna Kupińska. Pierwsze miejsce zajęła w nim uczennica kl. II b - Anna Piwowarczyk.
W ramach projektu, gimnazjaliści przygotowali również ciekawe prezentacje multimedialne i plakaty, dotyczącej ochrony własności intelektualnej, które zaprezentowali przybyłym do naszej szkoły gościom.
O godzinie 11.30 w sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie szkolnego projektu interdyscyplinarnego. Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne. Najważniejszym punktem uroczystości był jednak wykład pani mecenas Doroty Rzążewskiej na temat własności intelektualnych i podróbek we współczesnym świecie.

Piknik Integracyjny 2015

Koniec roku szkolnego 2014/2015

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć