Nasi pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Wydarzenie to wprowadziło najmłodszych w świat książek i bibliotecznych tajemnic.
Podczas spotkania pierwszaki: poznały zasady korzystania z księgozbioru i dowiedziały się, jak dbać o wypożyczone książki. Spotkały się z Książką, która opowiedziała im o swoim losie i o tym, dlaczego warto szanować każdą lekturę, poznały również bibliotecznego Skrzata, strażnika porządku i opiekuna wszystkich książek.
Na zakończenie uczniowie złożyli przysięgę. Obiecali, że będą szanowali książki i odwiedzali bibliotekę.
Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe zakładki oraz książeczki z ogólnopolskiego projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”.




