Co łączy Alberta Einstaina, Jana Chrystiana Andersena, Leonarda da Vinci, Whoopi Goldberg i Walta Disneya, Henry Forda ? Dysleksja. Autor książki „Dar dysleksji” Ronald D.Davis twierdzi, że osiągnęli sukces właśnie dzięki dysleksjiJ Dlaczego? Osoby z dysleksją cechuje: większa wrażliwość na otoczenie, myślą obrazami, a nie słowami, są bardziej ciekawi niż przeciętny człowiek, mają lepszą intuicję.
Uwierzmy w dziecko z dysleksją , spójrzmy na dysleksję jako na dar, będący połączeniem talentu i defektu. Poznajmy mocne strony, umiejętności, zdolności, zainteresowania. Apel ten kierujemy do nauczycieli, ale przede wszystkim do rodziców.
Za każdym dzieckiem, które wierzy w siebie stoi Rodzic, który uwierzył w nie jako pierwszy/ Matthew Jacobson/
W naszej szkole dzieci z dysleksją korzystają z zajęć terapeutycznych, na których staramy się wzmocnić ich wiarę w swoje możliwości poprzez usprawnianie rozwoju funkcji psychomotorycznych, rozwijanie mocnych stron. Staramy się działać polisensorycznie, czyli wykorzystywać wszystkie zmysły .
W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, w dniach 3-9 października terapeuci organizują zajęcia pod hasłem „Przełamujemy bariery”. Uczniowie doskonalą koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętność czytania ze zrozumieniem.
Dzieci mogły lepiej zrozumieć swoich rówieśników z trudnościami w czytaniu i pisaniu. Zespół Logopedów przeprowadził zajęcia ruchowe, pogadanki, wspólne rozwiązywanie kart pracy, ćwiczenia czytania sylabicznego i symultaniczno-sekwencyjnego.
Ciekawe publikacje na temat dysleksji