Nasi pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika, obejrzeli krótką inscenizację przygotowaną przez starsze koleżanki, czytaj więcej
W ramach odchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece odbyło się wiele akcji promujących czytelnictwo. Z tej okazji przygotowano specjalną tablicę informacyjną z której czytaj więcej
8 listopada uczniowie klasy 7 c wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Krzysztofem Piersą, dziennikarzem, youtuberem, terapeuta uzależnień od gier komputerowych i Internetu, autorem czytaj więcej
Uczniowie klasy 8 postanowili poznać sekrety swojej szkolnej biblioteki. Podczas spotkania z p. Małgosią Popek wysłuchali ciekawostek na temat biblioteki SP nr 3. Szkoła została czytaj więcej
8 września uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Narodowym Czytaniu zorganizowanym w bibliotece szkolnej. Lekturą tegorocznej edycji była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.
W roku szkolnym 2022/2023 najlepszymi czytelnikami biblioteki zostali: Gabriel Sawicki kl. 4a, Karolina Duchnowska kl. 3a, Alicja Łuniewska kl. 3a, Michał Perka kl. 2c, Patrycja czytaj więcej
Nasza biblioteka w ramach współpracy z Biblioteka Pedagogiczną zorganizowała wyjście na spotkanie autorskie z panem Pawłem Beręsewiczem – autorem książek dla dzieci i młodzieży. Pisarz czytaj więcej
10 maja w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie z Markiem Łasiszem – archeologiem, kulturoznawcą, autorem książek podróżniczych i fantasy. Wzięła w nim udział klasa VIIId. czytaj więcej
Z okazji Święta Szkoły biblioteka zorganizowała konkurs wiedzy o patronie – Tadeuszu Kościuszce, który odbył się 8 maja. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z czytaj więcej
Świętują wtedy autorzy, wydawnictwa, księgarnie, ale przede wszystkim jest to dzień czytelników. Celem obchodów jest przede wszystkim promocja czytelnictwa i edytorstwa, a także rozpowszechnianie zasad czytaj więcej


