Środa 01.05.2024

Kalendarz 2023/2024

Aktualności

• W dniu 30 kwietnia w ramach służby drugiemu człowiekowi, zuchy z 106.WPDH "Błękitna Szóstka" udały się z przedstawieniem teatralnym wiersza J. Brzechwy "Na straganie" do przedszkola "Kraina Fantazji". Przedszkolaki przyjęły nas bardzo serdecznie, z zaciekawieniem i w skupieniu obejrzały nasze przedstawienie. Czuj!Czuwaj!

• 24 kwietnia 2024 r. klasy 1a i 2b wybrały się na wycieczkę do Lublina. Na początek odwiedziliśmy Operę Lubelską. Obejrzeliśmy tam bajkę baletową pt.: „Królewna Śnieżka”. Mieliśmy okazję zobaczyć baletowe pokazy taneczne oraz posłuchać na żywo brzmienia orkiestry. Potem czekała na nas moc atrakcji w Domu Koziołka Lubelskiego. Poznaliśmy najciekawsze lubelskie legendy. Dowiedzieliśmy się, skąd wziął się koziołek w miejskim herbie. Wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach. Zjedliśmy też przepyszny obiad w Restauracji Studnia. Ostatnim punktem programu był spacer po Starym Mieście. To był cudownie spędzony czas.

• Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Z tej okazji w ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej urządziliśmy „Tydzień ekologiczny”. Nasi uczniowie poznali takie pojęcia jak: ekologia i recykling. Wspólnie uczyliśmy się segregacji śmieci, a także omawialiśmy zagrożenia występujące na naszej planecie. Świetliczaki wykonały wiele prac plastyczno-technicznych, np. plakaty związane z Dniem Ziemi, kartonowe pojemniki służące do segregacji śmieci, a za pomocą wygenerowanych przez nas odpadów tworzyliśmy Eko-ludki. W czasie obchodów „Tygodnia ekologicznego” malowaliśmy na koszulkach podobiznę Ziemi, by przez cały tydzień, zakładając je, uczcić to święto. Jest to bardzo ważne, aby od najmłodszych lat dbać o naszą planetę-nasz dom. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły potrafią segregować śmieci. Dziękujemy, że tak chętnie braliście udział w przygotowanych przez Panie zajęciach.

• 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji panie bibliotekarki przygotowały wystawę pod tytułem „O książce kilka razy naj…” oraz gazetkę „Jak powstaje książka?”. Zorganizowały też zajęcia na temat praw autorskich i własności intelektualnych. Ciekawym przedsięwzięciem było przeprowadzenie ankiety przez uczennice wśród pracowników szkoły na temat ich ulubionych książek z dzieciństwa.

• W dniu 23 kwietnia 2024 klasa 1a pod opieką pani Moniki Kowal i pani Anny Kruk przygotowała apel z okazji Dnia Ziemi. Dzieci pięknie się zaprezentowały, z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki oraz tańczyły.

• Harcerze oraz zuchy 106. WPDH "Błękitna Szóstka" jako przedstawiciele naszej szkoły włączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej: "Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury" organizowanej przez Muzeum POLIN. Dzieci obejrzały film pt."Pamięć drobinek", przeczytały opowiadanie pt.:”Takich dwóch jak my trzech” oraz wykonały papierowe żonkile - symbol pamięci,szacunku i nadziei.

• W czwartek, osiemnastego kwietnia, uczniowie klas 6c, 7a, 7b, 7c, 7d i 8a wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do Łodzi. Ich pierwszym celem był fascynujący świat Orientarium w Łódzkim Zoo, gdzie mogli zbadać tajemnice egzotycznej fauny i flory. Następnie udali się do Centrum Nauki i Techniki EC1. Tam czekały na nich interaktywne eksponaty i eksperymenty naukowe, które rozszerzyły ich horyzonty i pobudziły ciekawość. Po dniu pełnym nowych doświadczeń i nauki, uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i gotowi na dalsze przygody.

• Harcerze oraz zuchy 106. WPDH „Błękitna Szóstka” wiedzą, że służba to nie tylko niesienie pomocy potrzebującemu człowiekowi. Służyć to również dzielić się z innymi swoim czasem oraz umiejętnościami. W minione sobotnie przedpołudnie mieliśmy niebywałą przyjemność poprowadzić warsztaty o tematyce harcerskiej dla scholii dziecięcej oraz podopiecznych Świetlicy Środowiskowej przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach. Nasza drużyna przygotowała uroczyste świeczowisko oraz krótką gawędę o ogniu. Podczas spotkania nasze harcerki wcieliły się w rolę instruktorek ucząc harcerskich pląsów oraz piosenek przy akompaniamencie ukulele. Na zakończenie siostra Ezechiela, dzięki której mogliśmy poprowadzić te warsztaty, podziękowała naszym harcerzom i zuchom życzliwym słowem oraz słodkim upominkiem. Czuj! Czuwaj!

• W piątek 19 kwietnia uczniowie klasy 2c pod opieką p. Moniki Czaplickiej i p. Karoliny Koziestańskiej odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki z Akademii Rozwoju Sensorycznego "Bystrzaki" w Siedlcach. Dzieci przepięknie zaprezentowały swoje umiejętności, śpiewając piosenki i recytując wiersze z Akademii Pana Kleksa. To był niezwykły dzień, pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

• W sobotę 20 kwietnia br.w sali widowiskowej "Podlasie" odbył się Koncert Laureatów XXVIII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii Taniec.
    Nasze, kochane PIERWSZAKI odebrały statuetkę, dyplom oraz medale, za zajęcie III miejsca.
    To pierwsze wojaże taneczne kolejnego pokolenia❤️
    Z przytupem szykujemy się na kolejne konkursy, których nie możemy się już doczekać🤩😍🥰